Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

10gr za 1mb to słabiutka promocja. Za 300mb trzeba by zapłacić 30zł, czyli dwa razy drożej niż nawet w dotychczasowym pakiecie, a co dopiero porównując do ofert konkurencji... Oby faktycznie coś ciekawego po północy wskoczyło, bo będzie niezła wtopa. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Nowe regulaminy dla prepaida i postpaida są na http://orange.pl/roaming
Jak zwykle skomplikowane...

 

Wersja dla firm http://www.orange.pl/kid,4002009758,id,4004332152,title,Orange-Travel-roaming-dla-firm-,article.html

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Dlaczego naliczacie opłaty za sms do Irlandii ,mam darmowe rozmowy smsy i mms abonament smart plan lte 49. Od 15 czerwca nie powinniście pobierać, o czym poinformowaliście zresztą!! Niedotrzymanie warunków umowy ,jutro idę do prawnika.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7020
  • 183

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku


wiestu napisał(-a):
Dlaczego naliczacie opłaty za sms do Irlandii ,mam darmowe rozmowy smsy i mms abonament smart plan lte 49. Od 15 czerwca nie powinniście pobierać, o czym poinformowaliście zresztą!! Niedotrzymanie warunków umowy ,jutro idę do prawnika.

Ale Ty jesteś w Polsce, czy za granicą ? Cennik usług międzzynarodowych się nie zmienił.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

A smsy wysłałeś przebywając w Polsce czy za granicą w kraja UE?
Jeśli byłeś w Polsce, jest to sms międzynarodowy. Ostatnie zmiany nie dotyczą takich usług.
Jeśli byłeś za granicą w krajach UE, złóż reklamację np. przez mój Orange.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

A jak zadzwonię z polski na numer polskiego operatora który obecnie jest zalogowany w UE to nie będę płacił?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Jeśli dzwonisz z Polski na polski nr za granicą, dla Ciebie jest to połączenie krajowe. Jeśli w kraju miałbyś za darmo, to wtedy będzie bezpłatne.
Osoba odbierająca może (choć nie musi) płacić za odbiór połączenia w roamingu - zależy od cennika na docelowym numerze.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Może ktoś z Orange potwierdzić lub zdementować sprawy limitów prędkości w roamingu w UE na kartach Orange? W sieci pojawiają się informacje o lejku 0,5-1 Mbps dla połączeń w roamingu. Chodzi o Niemcy i Wielką Brytanię (jak na razie).

 

 

Jeszcze jedna sprawa.

Dziś już 16 czerwca, czy macie na swoich kontach takie dwie opcje w roamingowe:

Travel Data Daily - Ulubione Kraje (2 MB za 2,46 zł z VAT)

Travel Data Daily - Worldwide (2 MB za 12,29 zł z VAT)

??

Taką opcję mam na nowszej (trzymiesięcznej gdzieś) taryfie LTE FreeNet. Na prawie dwuletniej taryfie Super Smart Plan mam tylko Travel Data Daily (2 MB na transmisję danych w roamingu {Strefa 1:Unia Europejska + Rosja} za 1,22 zł + VAT). Od 1 zmienia mi się ten Super Smart Plan na najnowszy plan taryfowy więc zobaczę jak to tam będzie wyglądać.

 

Generalnie znaleźć regulaminy do tych Travel Data Daily to jakaś katorga.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Od strony OPL lejka nie ma. Tylko zawsze było tak że operatorzy roamingowi nie dają full prędkości. Poza tym nie każdy operator świadczy roaming LTE. Samo zalogowanie w zakresie LTE nie oznacza, że będzie pełna prędkość - czasem 3G szybsze.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Tak, tylko zastanawiające jest to, że u wszystkich trzech w takich Niemczech gościowi działało z prędkościami różnymi w zależności od operatora (od chyba 6 do ponad 30 Mbps), a po północy u każdego równe 1 Mbps. I to na karcie Orange PL, bo na fioletowych nadal max.

 

Edytowałem powyższy post - sprawa nowych pakietów w roamingu w Orange. 🙂