Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

Cześć, potrzebowałbym Waszej porady.

 

Planuję zakup smartwatcha i zależałoby mi na tym, żeby można było z niego prowadzić rozmowy, więc rozumiem, że niezbędny jest taki z kartą SIM lub eSIM.

Mam telefon z orange z kartą nano SIM i tu powstaje pytanie, co zrobić, żeby mieć identyczny numer telefonu w zegarku i smartfonie? Jakiś duplikat mojej karty sim? Czy w ogóle jest realne to zrobienia?

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu oraz przeniesiony z działu "Telefony i tablety" - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1654
  • 0

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

To raczej tak nie działa 😉
Smartwatch łączy się z telefonem po bluetooth i "korzysta" z jego możliwości, tzn. pozwala odbierać sms-y, rozmowy, itp. Wszystko idzie "na konto" karty w telefonie 🙂

Są smartwatche niezależne, z własną kartą SIM ale jeśli to jednak musiałyby mieć oddzielną kartę i oddzielny numer...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1654
  • 0

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

A jednak... niektórzy operatorzy mają w ofercie usługę MultiSIM i wtedy w zegarku masz eSIM o takim samym numerze, choć z pewnymi ograniczeniami funkcjonalnymi. Ale Orange chyba nie ma takiej usługi w ofercie...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

@bluesmanniaki we Flex Orange można mieć 3 kartę z tym samym numerem, ale są problemy z volte na głównym, najlepiej jak druga SIM jest tylko do internetu 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52714
  • 710

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

@tmzz2 jeżeli chcesz mieć eSIM do Smartwatcha z tym samym numerem co karta główna, to tylko w oferta FELX lub abonament. We FLEX możesz mieć nawet do 3 dodatkowych kart eSIM, ale opłata wtedy za plan wynosi 80 zł, w abonamencie 4 dodatkowe karty Extra eSIM, opłata za każdą kartę 9 zł miesięcznie,


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

Panowie bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

Zależy mi właśnie na tym, żeby było możliwość odbierania połączeń bez telefonu obok, więc sam bluetooth odpada.

 

Mamy na ten moment abonament firmowy, na ten telefon na którym interesuje mnie rozszerzenie. Orientujecie się, jak to sensownie zamówić, czy najlepiej iść do salonu, ew. zadzwonić na infolinie?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

Cześć @tmzz2 

Jeśli chcesz mieć eSim z tym samym numerem to masz dwie opcje do wybór:

a) Orange Flex możesz mieć do 3 dodatkowych kart eSIM ale cena za ten pakiet planu wynosi 80 zł https://flex.orange.pl/flex-dla-ciebie

b) w ofercie na abonament można mieć do 4 „Ekstra kart eSIM” w smartwatchach lub na drugim telefonie z tym samym numerem. Taka usługa kosztuje 9 zł za miesiąc, z opłatą aktywacyjną 5 zł, za każdą kartę. Na wypróbowanie, pierwszy miesiąc pierwszej „Ekstra karty eSIM” jest bez opłat.
Więcej informacji na ten temat znajdzie w tym linku z blogu Orange Jak zegarek lub drugi telefon z Twoim numerem może uratować Ci dzień https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-zegarek-lub-drugi-telefon-z-twoim-numerem-moze-uratowac-ci-d...

Może ten link coś Ci pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

@tmzz2  jeśli piszesz że posiadasz abonament firmowy to znalazłem w tym linku pewien wyjątek, że usługa Ekstra karta eSIM wyklucza się  z usługami dostępnymi tylko w ofertach dla firm: Ekstra Strefa Firmowa, Wirtualna Centralka Orange, Filtr Roamingowy, Limit info z Blokadą. Więcej informacji w tym linku https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim#

Możesz  aktywować tą usługę Ekstra karta eSIM poprzez konto Mój Orange. Jak to zrobić masz w tym linku w punkcie  5 i 6 Ekstra karta eSIM https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim#

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5473
  • 184

Nowa karta sim do smartwatcha - chcę mieć identyczny numer jak w telefonie.

Aktywuj sobie ekstra esim z poziomu mój orange - koszt ok 11 zł mc na firmę. Zakładka pakietu i usługi. W lupce wpisz "sim" i masz. Zegarek oczywiście musi obsługiwać esim.