Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 1

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

🙂

 

Słuchajcie, mam problem z cybertarcza w dość dużej sieci, czy mam to opisywać tutaj na forum ? do Pana Rosia już napisałem, ktoś kto się dobrze zna mi pomoże ? na prywatnej wiadomości ? czy tutaj, cybertarcza do 20 urzadzen mam w umowie, orange swiatlowod 600mb, dość duża sieć

 

Przede wszystkim Dzień dobry i Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik tutaj 🙂

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Cyber Tarcza vs Cyber Ochrona – moderator Michał

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 1

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

Jakiś czas temu problem udało mi się rozwiązać, przez wnikliwe przeanalizowanie i przekonfigurowanie sieci, dziękuję pozdrawiamy z Łodzi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22189
  • 182

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

@jarex44 

Jeśli chcesz pomocy, to musisz napisać w czym konkretnie jest problem. Forum NO jest właściwym miejscem na takie pytania.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 1

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

Posiadam w placówce opiekuńczej orange swiatłowód firma 600mb z cybertarcza do 20 urządzeń (cokolwiek to znaczy 20 ochrony?). Ze względu na wiek bardzo zależy mi na blokowani stron XXX z wiadomych względów. Sieć jest dość duża, po modemie orange funbox6, mam router FORTINET, dwa duże switche mikrotika. 7 mniejszych mikkrotikow oraz 15 punktów dostępowych wifi UNIFI, CYBERTARCZA na samym modemie idealnie wyłapuje strony dla osób poniżej 18 roku życia, problem pojawia się na dalszych urządzeniach, które już te strony przepuszczają (oczywiście w tej samej sieci), wpisywalem juz DNS orange podstawowy 194.204.152.34 dodatkowy 194.204.159.1 oczywiscie w Nasze główne urzadzenie FORTINET ale nadal strony XXX na dalszych urządzeniach są wpuszczane, czy mam te DNS wpisywać także w każde kolejne urządzenie ? oraz punkty dostępowe WIFI UNIFI? może mamy także dodatkowo wykupić stały adres IP Statyczny? straciłem już na to trochę czasu i nadal nie mam oczekiwanych efektów, czy ktoś ma rozwiązanie ? podpowiedź ? zmagał się z podobnym problemem ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22189
  • 182

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

@jarex44 

Skąd pomysł że Cybertarcza blokuje strony XXX?

https://www.orange.pl/poradnik/uslugi-dodatkowe/co-to-jest-cybertarcza-orange/

Co to znaczy "na modemie"? Przecież na nim nie uruchamiasz przeglądarki.

IMHO takie usługi musisz sobie zorganizować we własnym zakresie. Jest to wykonalne, ale nie przez CyberTarczę, przynajmniej nic mi nie wiadomo o takiej jej funkcjonalności.

Być może ta wersja komercyjna ma taką funkcjonalność, ale skoro masz ją wykupione tylko dla 20 urządzeń, to jasne że każde inne, na którym nie jest zainstalowana/zarejestrowane licencja już nie jest chronione.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 1

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

no oczywiście że blokuje, są nawet kategorie które mają być blokowane tzn ich streści, na samym funbox6 jak jestem podpięty strony są blokowane na kolejnych urządzeniach już gorzej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22189
  • 182

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?


@jarex44napisał(-a)

no oczywiście że blokuje, są nawet kategorie które mają być blokowane tzn ich streści, na samym funbox6 jak jestem podpięty strony są blokowane na kolejnych urządzeniach już gorzej


Ja się nie pytam czy blokuje, tylko skąd pomysł że blokuje, tzn. jakie są podstawy Twoich oczekiwań. Darmowa, zależna od DNS wersja Cybertarczy na pewno nie blokuje niczego na podstawie zawartości. W podlinkowanym materiale masz opis tego co jest w ramach tej powszechnej, darmowej usługi blokowane.

Skoro wykupiłeś inną, choć identycznie (z niejasnych marketingowych powodów) nazywającą się usługę Cybertarcza na 20 urządzeń, i twierdzisz że ta Cybertarcza blokuje strony XXX, to jest to inna usługa i masz prawo oczekiwać że będzie ona działała na 20 urządzeniach na których ją zainstalujesz/aktywujesz (nie wiem jaki jest mechanizm jej "uruchamiania", ale na pewno nie jest to automat).

Czy kontaktowałeś się w tej sprawie z BOK? Skoro to łącze biznesowe to infolinia biznesowa powinna Ci wszystko wyjaśnić. Na moje oko masz po prostu błędne wyobrażenie o sposobie działania tej usługi.

PS. Kiedy implementowałem rozwiązania o podobnej funkcjonalności u siebie, oparłem je na lokalnym proxy z klasyfikatorem treści i faszystowskich ustawieniach bramy, ale niczego takiego się na FB6 nie da zaimplementować.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

@jarex44 https://www.opendns.com/home-internet-security/ https://blog.cloudflare.com/introducing-1-1-1-1-for-families

 Ustaw któryś z tych DNSów na Fortinecie. Jeżeli masz możliwość uruchomienia https://ddclient.net to możesz rozważyć OpenDNS Home.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?


@jarex44napisał(-a)

🙂

 

Słuchajcie, mam problem z cybertarcza w dość dużej sieci, czy mam to opisywać tutaj na forum ? do Pana Rosia już napisałem, ktoś kto się dobrze zna mi pomoże ? na prywatnej wiadomości ? czy tutaj, cybertarcza do 20 urzadzen mam w umowie, orange swiatlowod 600mb, dość duża sieć

 

Przede wszystkim Dzień dobry i Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik tutaj 🙂

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

 


Jeśli masz cenne dane na tych urządzeniach, to bym zainwestował w Norton 360, CyberTarcza blokuje część i sygnalizuje zagrożenia, ale żeby spać spokojnie, trzeba zainwestować. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 1

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

no właśnie ustawiałem już 2 rodzaje DNS z opendns, chodzi o to że to kwestia chyba gdzieś u mnie w sieci bo jak w pisuje na głownym routerze Fortinet za modemem funbox6 orange, to strony sie blokuja ale na dalszych urzadzeniach juz rotacyjnie, wifi UNIFI, mam ich 15 przełączam się na rozne apeki i raz sie blokują raz nie, czy te dns takze wpisywac do kazdego doslownie urzadzenia ?mam fortinet, 2 duze mikrotiki switche, 7 malych mikrotikow, 15 pkt dostepowych UNIFI w calej sieci


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Jak za pomocą Cybertarczy zablokować treści dla dorosłych?

@jarex44 Jak masz podłączonego FB6 i Fortineta? Czy nie masz czasem dwóch serwerów DHCP w sieci?