Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nicesportspl.com

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com


Kasku napisał(-a):

Cała ta usługa to jeden wielki bubel. Orange za nic nie odpowiada, weryfikacja to jakiś żart.

 

Punkty 1 i 5 przytoczonego regulaminu się wykluczają. Wprowadzenie numeru telefonu jest dobrowolne czy automatyczne?

 

W jaki celu istnieje system weryfikacji kodem PIN który jest pozbawiany funkcji w tym samym punkcie (w przypadku aplikacji mobilnych).

 


Jest podstawa do wysmarowania pisma.

 


Kasku napisał(-a):

Wracając do "oferty" to rezygnacja z możliwości odstąpienia od umowy wymaga "a następnie rozpocznie korzystanie z tego Produktu". Produktu nie ma, nic nie jest oferowane, więc zapis z pkt. 12 nie został zrealizowany i na to trzeba się powołać. 


Odwołanie do orange czy usługodawcy?

Ciekawe też czy to 14 dni z prawa konsumenckiego również zadziała. Nie korzystam, a w sumie nie mogę bo nie ma, więc zwracam produkt. Muszę się zastanowić, gdzie się to wysyła do UOKIK?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Nicesportspl.com

Do usługodawcy, bo z nim "podpisujesz" umowę.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com

Czy można na to się powołać:

Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;

 

Nie zostałem powiadomiony o prawie odstąpienia (czy rezygnacja to to samo? zawsze otrzymujemy informacje o odstąpieniu). Dodatkowo usługi nie ma więc mamy prawo do odstąpienia. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Rozmawiałem właśnie z panem z informacji UKE i też powiedział, że można odstąpić od usługi na podstawie prawa konsumenckiego. Ale w tym wypadku musisz odwołać się bezpośrednio do usługodawcy, Orange jest tylko pośrednikiem (hehe).

 

Ja zareklamuję w Orange tą kwotę jako próbę wyłudzenia pieniędzy, a nie odstąpienie od umowy. Kwota nie jest duża, ale chodzi o fakt nie o sumę. Mam czas, powysyłam wszystko na piśmie, jednocześnie do wiadomości UKE i UOKiK, więc Orange MUSI im też odpowiedzieć.

 

Jak chcą się wozić za 20.91 zł to się powozimy. Prowadzę od lat spółkę handlową i muszę przyznać, że upierdliwość to cecha która się często przydaje w naszych nowych czasach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5434
  • 17910
  • 186

Nicesportspl.com

@Manito  rozumiem, że twierdzisz iż to Orange wyłudziło od Ciebie 20.91 zł... możesz to uzasadnić? Bo mnie się zdaje, że za usługi premium kasa idzie do tego kto taką usługę wynajmie... pewnie, że część należności pozostaje dla operatora... ale na pewno nie cała kwota.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com

Właśnie tworzę odstąpienie od umowy i wysyłam na anuluj@aw2000.com.

Jak wyskrobiesz jakieś pismo do orange to może podzielisz się. Też wyślę 😉

Pozdrawiam

I dzięki za pomoc.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com


Piotrekk85 napisał(-a):

Ja przed chwilą napisałem maila z reklamacją co do braku zakupionego kontentu sportowego. W mailu jest autoreplay

 

2018.01.01_22h47m27s_001.png


Mam jeszcze takie małe pytanko. Czy dezaktywowałeś tą usługę poprzez link? Obawiam się, że zaraz będzie trzeba za dezaktywacje zapłacić 😉 Choć z drugiej strony mam smsa od orangu że wszystkie moje subskrypcje oparte o usługę "Zamów z Orange" zostały wyłączony.

Cholera człowiek miał telefon na korbkę to i problemów nie miał 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

To Orange podpisał umowę na pośrednictwo. Usługa nie działa, wygląda to na wyłudzenie pieniędzy. Tak logicznie (oczywiście prawo może stanowić co innego) to Orange w tym uczestniczy pobierając kasę.

 

Jeśli dwóch panów przyjdzie do restauracji i zażyczy sobie kasy za ochronę a ja pójdę tą kasę dla nich odebrać to jestem winny?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Tak, też poczekam na odpowiedź od tej firmy i załączę ją w piśmie do Orange. Jak nic nie odpowiedzą, załączę mejla w którym proszę o rezygnację z "usługi"


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Nicesportspl.com

@Manito  oczywiście, powinieneś też odpowiedzialnością obarczać twórców programów użytych do stworzenia systemu telefonu w którym kliknąłeś reklamę, twórców programu, którym posłużono się żeby reklamę stworzyć itd. itp.  Czy Orange obiecało Ci dostarczać tę niedziałającą usługę?