Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lokalizacja zaginionego telefonu


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Lokalizacja zaginionego telefonu

Dzień dobry,

Cztery dni temu zgubiłam telefon. Niestety zanim przepadł rozładował się. Mam więc pytanie: czy istnieje możliwość zlokalizowania go za pomocą GSM? Wiem, że nie został on skradziony, a potrzebne mi jest jedynie zlokalizowanie miasta, w którym się znajduje. Czytałam, że Orange udostępnia usługę "Gdzie jesteście?" dla klienta indywidualnego, jednak zapisanie się do niej wymaga wysłania SMS, co w moim przypadku było niemożliwe. Postanowiłam, więc zrobić to za pomocą multiboxa, co także nie zakończyło się sukcesem. Słyszałam też, że istnieje podobna usługa dla firm (mój telefon zarejestrowny jest w takiej ofercie). Dzisiaj poszłam do punktu Orange. Po zadzwonieniu przez obsługę na infolinię, zostałam poinformowana, że sprawę najlepiej zgłosić na policję, a Pan, z którym rozmawiałam nic nie wie o podanych przeze mnie usługach. Dowiedziałam się też tylko, że telefon został ostatnio namierzony w Warszawie (tam po raz ostatni przed podróżą włączyłam GPS i transmisję danych). Czy istnieje możliwość namierzenia karty SIM na podstawie sygnału GSM, przy wyłączonym urządzeniu lub czy można cokolwiek zrobić z tą sytuacją?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Lokalizacja zaginionego telefonu

Takie usługi są o ile wcześniej je aktywowałaś. Po utracie niestety nie ma możliwości ich aktywacji. Są usługi o której piszesz gdzie jesteście, podobna gdzie jest dziecko, znajdźmy się. Ale aktywacja wymaga wysłania smsa bezpośrednio z numeru którego lokalizację chcesz ustalić.

Dane może otrzymać również Policja i inne organy państwa w toku swoich czynności.

Od Orange bezpośrednio lokalizacji nie uzyskasz.

Ew jak to był smartfon, to też przez konto Apple, Google lub Microsoft można ustalić, ale aktywacja musiała być wcześniej.