Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@pirenej może drobne sprostowanie, od zakładu energetycznego, bo od elektrowni bezpośrednio nie kupisz.


ojtam ojtam, inkasent jak krążył po mieszkaniach, na pytanie "kto tam" odkrzykiwał: Elektrownia!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

Dyskusja poszła zupełnie w innym kierunku, niż się spodziewałem...

 

Zatem:

@pirenej w dzisiejszych czasach masz wybór od kogo chcesz kupować energię, to jest i tak zawsze ten sam prąd, a wybierasz tego komu płacisz (ofertę)

@Piotrekk85 nie zamierzam niczego wróżyć, chciałbym zobaczyć jak w przeszłości wyglądały ceny BASE_Y i jak do tych cen dopasowywały się ceny energii od Orange; to dość proste wyliczenie ale brak mi wiedzy

@agat13 kilka razy w życiu zmieniałem już sprzedawcę energii, kalkulowałem także zużycie G11 vs. G12 vs. G12w, policzyłem także dostępne dla mnie oferty i teraz właśnie chcę porównać jak to wygląda w Orange

@Piotrekk85 dostęp do cen hurtowych jest prosty: tge.pl albo stooq.pl; nie potrzebuję brać pod uwagę marży i opłaty handlowej, bo jest to dana, a ja chcę porównać jaki wpływ na cenę netto KWh energii ma ruch wskaźników, do których odwołuje się Orange; gwarancja ceny jest, do końca 2021 roku, potem właśnie się zmienia i chciałbym zrozumieć, jak zmiana wyceny instrumentu bazowego wpłynęła na cenę KWh - to jest właśnie moje pytanie

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

@yygrekow takim razie, tak z ciekawości spytam: ile zaoszczędziłeś na zmianach sprzedawcy energii?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

@pirenej w jednym roku zamiast płacić 3700 zapłaciłem 2000 zł. Była promocja obejmująca taryfę G12w, dzięki której nie płaciłem za prąd w ogóle w tej taryfie. Wystarczyło odpowiednio zaprogramować urządzenia w domu, aby pobierały i akumulowały energię w drugiej taryfie, co było dość proste przy pompie ciepła, ogrzewaniu podłogowym i termostatach w każdym pomieszczeniu. Nie dość że tanio, to jeszcze zapewniło odpowiedni komfort. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

@yygreko  w takim razie idź w kierunku fotowoltaiki.

Tu zawsze się opłaca 😉 

Anonim

Nie dotyczy

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

@PARANOJA  mam cały dach w panelach i cóż z tego jak słońca na lekarstwo ostatnio, ledwo bojler z ciepłą wodą nagrzewają 100litrowy 😉

Tak na marginesie bez dofinansowania (bo wtedy nie było tego)  robiłem i bardzo drogo to wyszło, czy to się opłaca to po3 latach powiem średnio, jakby było mega słonecznie to tak.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

@Anonim  to chyba masz od północy założone te panele A do tego jakieś o słabych parametrach. 

Panele nie potrzebują mega temperatur. 

Nie jestem ekspertem ani też nie posiadam fotowoltaiki ale bliska rodzina ma i sobie chwali (Może dlatego że gmina im w 80% pokryła koszty) 😂😂😂 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

Dostali za bezcen to chwalą😂

Anonim

Nie dotyczy

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

@PARANOJA  wiem że inni wiedzą wszystko lepiej, ale jak słońca nie ma, to skąd prąd ma się tworzyć, prawie 2 miesiące u mnie bez słońca, za to chmury, tak poza tym znam się fotowoltaicznych technologiach i dobra firma mi robiła wszystko, panele też z tych drogich. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Jaka była cena energii w 2020 i wcześniej?

To powiem tak 

U mnie cena za 2020r   Suma wszystkich opłat  0,61zł/kWh 

Taryfa G11, zabezpieczenie 32A przedlicznikowe, Przyłącze 6,8kW

Dla przykładu instalacja fotowoltaiczna 14 paneli 266W . Moc 3,7kW. dziś produkcja  przy śnieżnej pogodzie  i dużym zachmurzeniu 3,3kW przez cały dzień. 

 

Druga instalacja  3 fazowa   przyłącze 15kW taryfa G11 38Paneli 385W  14,7kW  dziś produkcja 11,3kW. przez cały dzień  Więc nie jest tak źle jak przy -2 stopnie, wiatru, śniegu i chmur uzysk idealny. 

 

Teraz cena zapewne wzroście bo weszły opłaty mocowe i tak dalej.