Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Globalna awaria Microsoftu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6082
  • 24889
  • 210

Globalna awaria Microsoftu

@bluesmanniaki 

Zupełnie nie wiedziałem o sprawie dopóki tu nie zajrzałem. No ale o CrowdStrike też wcześniej nawet nie słyszałem, ani tym bardziej nie korzystałem z ich usług (jak się okazuje słusznie), więc też byłoby dziwne gdyby było inaczej.

Ciekawe czy polecą jakieś głowy. Powinny.

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Pogaduchy 3.0 – moderator Michał


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2253
  • 12580
  • 58

Globalna awaria Microsoftu

@bluesmanniaki ja tam na 3 komputerach mam Windows i wszystko Ok jest, mam kopie jakby coś się stało, Windows to awaryjny OS, niech dodają opłatę/ subskrypcję, to stracą sporo klientów, coraz gorszą obsługa Microsoft, pewnie informatycy źle opłacani są u nich 😎

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Pogaduchy 3.0 – moderator Michał


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 778
  • 2954
  • 25

Globalna awaria Microsoftu

U mnie też jest wszystko dobrze.
Przeraża jednak fakt że taka niby prosta usterka potrafi utrudnić pracę w wielu dziedzinach, mówią głównie o lotniskach ale strach pomyśleć co może się wydarzyć w szpitalach...tam chyba też są problemy.

 

Ps. Inna sprawa jeśli to jednak atak Chin/Rosji.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 377
  • 1522
  • 10

Globalna awaria Microsoftu

CrowdStrike to nie jest zwykły antywirus. Tego oprogramowania używa się w dużych korpo. CrowdStrike np analizuje kod źródłowy uruchamianej aplikacji. Służy głównie do zapobiegania atakom Ransomeware. U nas w firmie niestety mieliśmy awarie...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6082
  • 24889
  • 210

Globalna awaria Microsoftu

Niech mnie ktoś oświeci jak firma zajmująca się tym czym się zajmuje mogła wypuścić niesprawdzony kod na produkcję?

Przecież to aż niewiarygodna niekompetencja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38404
  • 1384

Globalna awaria Microsoftu

To się nazywa oszczędności

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6082
  • 24889
  • 210

Globalna awaria Microsoftu

Skoro stać ich na takie "oszczędności"...

IMHO klienci raczej ich z torbami nie puszczą, ale to tylko dlatego, że sami więcej by na tym stracili. Ale mogliby. Straty "księgowe" z pewnością dorównają wartości rynkowej tej firmy. Czyli mówimy o kwocie rzędu 100 mld USD.

Natomiast straty wizerunkowe mogą ich pogrążyć mimo wszystko. Bo MS to raczej jest teflonowy, nic mu nie będzie, to wszak nie pierwsza (ani nawet chyba nie największa) ich wpadka.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 377
  • 1522
  • 10

Globalna awaria Microsoftu

@j131 Tylko co ma z tym wspólnego Microsoft? Dla chcącego wystarczy kilka linijek kodu, żeby wywalić Blue screen. Taka charakterystyka systemu.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2241
  • 8410
  • 33

Globalna awaria Microsoftu


@atlas_cudownapisał(-a)

@j131 Tylko co ma z tym wspólnego Microsoft? Dla chcącego wystarczy kilka linijek kodu, żeby wywalić Blue screen. Taka charakterystyka systemu.


czyżbyś w swoim pytaniu zawarł odpowiedź?