Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 25
  • 0

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

Kupiłam na stronie orange telefon odnowiony/outlet. W niedzielę 9 grudnia. Telefon kupiony za gotówkę bez żadnego abonamentu. W poniedziałek dostałam maila z potwierdzeniem zamówienia i w załączniku było tylko odstąpienie od umowy, brak faktury. Telefon odebrałam 14 grudnia z paczkomatu. W pudełku też nie było faktury ani paragonu. Czy ktoś kupował taki telefon i nie otrzymał faktury ani paragonu? Na infolini twierdzą ,że do 14 dni faktura powinna być wystawiona. Zależy mi na niej ponieważ telefon jest prezentem i muszę dać do pracy fakturę , że został zakupiony. Zawsze faktura był w pudełku od razu więc dziwi mnie bardzo taka sytuacja.

 

________________
* Przeniesione z działu Urządzenia – moderator Michał

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

@kjopa Niue kupowałem nigdy tak telefonu, ale zapytam: czy w procesie było miejsce do zaznaczenia konieczności wystawienia faktury? Jakie dane podałaś, Swoje czy firmowe?

Jeśli masz konto MO może tam będzie zakup widoczny jak kupiłaś na Siebie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

@agat13ja też nie kupowałem w ten sposób telefonu, ale na 100% @kjopa ma rację, że dowód zakupu musi zostać wystawiony... czy to będzie faktura, czy paragon, to sprawa wtórna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

@Adept Zgoda, skoro jednak sprzedający nie zawarł w przesyłce, w mailu czy w aplikacji dowodu, trzeba się o niego upomnieć. Można zgłosić na czacie brak dowodu sprzedaży jako reklamację zakupu, ale trzeba się podeprzeć mailem/numerem zamówienia. W ostateczności w ramach reklamacji wystawią duplikat FV


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

@agat13oczywiście, tak jak pisze @kjopa można też - zgodnie z informacją z infolinii - poczekać 14... ale, jeśli dobrze rozumiem istotę pytania, tyle czasu nie może czekać... Więc pytanie, czy inne działania ze strony klienta mogą przyśpieszyć wystawienie tego dokumentu... ale tak na prawdę, takie wyjaśnienie "czekaj do 14 dni" jest bardzo dziwne. Wydaje się, że co do zasady taki dowód sprzedaży powinien być wystawiony w momencie sprzedaży - za taki uważam chwilę nadania telefonu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

@kjopa za każdym razem jak kupowałem telefon ze sklepu Orange czy z outlet-u Orange zawsze była dołączona faktura sprzedaży. 

Jeżeli jej nie ma, to trzeba się upomnieć lub poprosić o wystawienie duplikatu i przesłanie np. na e-maila. Bez dowodu zakupu nawet nie będzie uznana naprawa gwarancyjna.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 25
  • 0

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

Mam konto na orange osoby fizycznej i z niego zamawiałam telefon. Mogę poczekać te 14 dni na FV ale nie mam pewności czy na pewno ją dostane bo bardzo to dziwne dla mnie, że nie dostałam jej od razu . Nie było miejsca do zaznaczenia ,że chcę FV. Zakup jest widoczny na moim koncie ale nie ma dokumentu FV. Telefon jest objęty 12 miesięczną gwarancją . Jak bez paragonu czy FV mogłabym go dać do naprawy albo sprzedać komuś dalej i ktoś by chciał naprawić bez tych dokumentów.

 

Na infolinii i czacie nie widzą nawet FV żeby mi przesłać i każą czekać . Dziwne bardzo to dla mnie. Może do salonu powinnam pojechać ,może coś więcej pomogą.

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

@kjopaSłusznie. Reklamacyjnie domagaj się wydania dokumentu i już. Nawet chyba lepiej w salonie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet


@ketrasaArturnapisał(-a)

@kjopa za każdym razem jak kupowałem telefon ze sklepu Orange czy z outlet-u Orange zawsze była dołączona faktura sprzedaży. 

Jeżeli jej nie ma, to trzeba się upomnieć lub poprosić o wystawienie duplikatu i przesłanie np. na e-maila. Bez dowodu zakupu nawet nie będzie uznana naprawa gwarancyjna.


Co racja, to racja sprzęt czy to nowy, czy odnowiony, czy powystawowy jeśli jest pełnowartościowy to faktura/dowód zakupu musi być dołączony do sprzętu, na pewno wystąpił błąd ze strony osoby kompletującej zamówienie. Nie bardzo rozumiem też wymysły by czekać 14 dni na fakturę, jest błąd ze strony sprzedawcy i powinien być naprawiony natychmiast.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 25
  • 0

Faktura, paragon za telefon odnowiony/outlet

Sprawa rozwiązana. Poszłam do salonu i pan bez problemu znalazł i wydrukował mi fakturę . Wszyscy się dziwili ,że nie miałam faktury. Tak sobie pomyślałam ,że może wypadła z pudełka. Pudełko było po bokach źle zabezpieczone ,że faktycznie mogła wypaść . A w tym pudełku było drugie pudełko z telefonem. W każdym razie najważniejsze,że udało się rozwiązać problem.