Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32347
  • 36352
  • 1368

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

Domena playfabapi.com wg mojej wiedzy jest na czarnej liście u wielu dostawców, można sprawdzić w wyszukiwarkach. Nie wiem czy @Rosiu jeszcze tu zagląda, ale proponuję kontakt z CERT Orange https://cert.orange.pl/

Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@Piotrekk85 nie śpię, trzymam kredens 😉 Przecież wiesz, że zawsze możecie na mnie liczyć.

 

Ta strona już spadła z rowerka, nie pinguje się, URLscan jej też nie widzi.

Tym niemniej sprawdziłem w CyberTarczy. Ani nie jest ani nie była zablokowana.

Tym razem to nie my 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@Rosiu dzięki za sprawdzenie

Przykładowa domena https://12d56.playfabapi.com/ jak i wszystkie pozostałe prowadzi do chmury amazona. Czyli co, gdzieś pomiędzy Polską a wybrzeżem coś nie przepuszcza ruchu do amazona?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11723
  • 52

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo skorzystaj z darmowego czy płatnego VPN 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22201
  • 182

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo 

Tego komputera chyba nie ma w tej chwili w internecie. Nie jest dostępny także z NASK więc obawiam się że to jakaś grubsza awaria ich systemu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

Może być awaria lub specjalnie blokowanie domeny na dany region.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@j131ta domena nie prowadzi do komputera tylko do chmury, jak pingujesz to ip się zmienia zależnie od tego, która maszyna amazona obsługuje zapytanie.

sama domena playfabapi.com nie wystawia żadnego portu na zewnątrz i nie odpowiada na pingi.

 

wydaje się że traceroute wychodzi z Polski i potem się gubi ale to dziwne, że tylko z sieći Orange nie można znaleźć ścieżki, tak jakby albo sam Orange go blokował, albo ktoś blokował ruch z Orange'a w kierunku chmury


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo nie uważam, aby Orange blokował domenę. Sprawdziłem jeszcze dwóch innych dostawców internetu, do których obecnie mam dostęp. Też nie ma dostępu do domeny.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)

@cozmo Aby coś więcej ustalić musiałbyś złapać wiresharkiem ruch do tego hosta. Dowiedzielibyśmy się w jaki sposób następuje próba połączenia (proto, port). Możesz ustawić filtr w taki sposób bo wszystkie subdomeny są rozwiązywane na te adresy:

host (54.70.128.182 || 54.148.186.92 || 54.201.120.120 || 35.81.232.213 || 44.241.225.220 || 52.34.206.168 || 52.40.58.133 || 52.88.4.118)

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22201
  • 182

blokowany ruch do usługi microsoft play (XYZ.playfabapi.com)


@cozmonapisał(-a)

...

wydaje się że traceroute wychodzi z Polski i potem się gubi ale to dziwne, że tylko z sieći Orange nie można znaleźć ścieżki, tak jakby albo sam Orange go blokował, albo ktoś blokował ruch z Orange'a w kierunku chmury


Nie tylko Orange. Napisałem już wcześniej: tak samo wygląda traceroutre z sieci NASK. Po prostu(?) po stronie Microsoft/Amazon coś się sypnęło.

Prosiłem żebyś sprecyzował problem, ale wolisz obstawać przy teoriach spiskowych więc nie ma jak sprawdzić w czym rzecz.