Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana NAT

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 1

Zmiana NAT

Witam, w ostatnim czasie otrzymałem router Airbox LTE, i po krótkim okresie użytkowania zaobserwowałem to ,że gry sieciowe informują mnie o tym ,że sieć została skonfigurowana jako "Strict NAT". Chciałem załatwić sprawę sam ale ,albo jestem ślepy, albo router nie pozwala na zarządzanie takimi sprawami. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? Może komuś się udało ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 1

Zmiana NAT

A więc tak, po tych zmianach poleconych przez ciebie nic się nie zmieniło. Ale w padłem na inny pomysł, ponieważ kiedyś dostałem/kupiłem (nie pamiętam 🙂 ) router przenośny Huawei. Wklepałem to samo tam, poszperałem troszeczkę po googlu i otworzyłem jakieś tam porty (support gry mi je podał) i po włączeniu gry, ku mojemu zaskoczeniu:sda.png

Skoro na ten moment wszystko śmiga to nie będę ruszał. Wrócę jeszcze to Airboxa i spróbuję to ustawić jakoś w wolnym czasie. W każdym razie, i tak dziękuję za pomoc a przede wszystkim zaangażowanie 😉

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana NAT

Jaka to oferta? indywidualna czy na firmę? na abonament czy na kartę?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 1

Zmiana NAT

Firma, na abonament


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana NAT

Sam router nie ma takiej funkcji.

Do zmiany opcji i rozwiązania problemu potrzebujesz punktu dostępowego vpn lub Orange VPN (w zależności od taryfy są różne usługi), koszt 5 lub 10 zł miesięcznie (o ile dobrze pamiętam). Wtedy przy konfiguracji punktu dostępowego jako vpn problemu nie będzie.

Uwaga:vpn w tym kontekście nie oznacza VPN rozumianego przez większość ludzi.

Szczegóły na BOK http://orange.pl/kontakt , czasem usługę można włączyć w mój Orange.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 1

Zmiana NAT

Więc tak, usługa włączona, niestety 15 zł miesięcznie, ale jakoś to ujdzie. Dostałem od konsultanta ten VPN i jestem troszeczkę zagubiony. Domyśliłem się ,że chodzi o stworzenie nowego profilu:

Nazwa profilu: VPN

Wybierz numer: (nie wiedziałem co wpisać) *#99

APN: (to co podał mi konsultant)

Protokół: Brak

No i po wyłączeniu internetu, zmianie profilu, wyskakuje nie połączono, a gdy chcę się połączyć wywala Błąd!

Jestem troszeczkę zielony w tym temacie, prosiłbym o wskazanie co zrobiłem źle 😉

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana NAT

Numer to *99#

Apn: vpn (pisane z małych liter) lub inny poddany

Powinieneś mieć jeszcze nazwę użytkownika i hasło - też vpn lub dane podane od doradcy

Jak nadal są problemy, zrób screen zakładki (zaczerniając ew. dane osobowe).

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 1

Zmiana NAT

airbox.png

Więc tak to wygląda teraz, konsultant nie podał mi ani hasła ani nazwy, jedyne co podał to linka vpn.static.pl 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana NAT

nazwę użytkownika masz dużymi (powinna być małymi)
hasło też z małych

upewnij się że nie masz Capslocka i nie robi Ci się pierwsza litera jako duża

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana NAT

Ew. jak to nie działa wpisz w pole apn: vpn.static.pl

 

Poza tym ktoś Ci zaproponował droższą wersję ze statycznym IP. To nie jest Ci to sieciówek potrzebne (chyba, że chcesz do czegoś innego). Wystarczy Ci dostęp do vpn za 5 zł +vat.

To działa o ile Twoja taryfa jest podana w punkcie 1 regulaminu https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1992968/orange_vpnbb2b_4003575118.pdf

 

Jeśli nie, to podaj nazwę oferty.

 

Jak sobie poradzisz, sugerowałbym w przyszłości zamienić na tańszą wersję.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 1

Zmiana NAT

Okej, po wpisaniu w APN: vpn.static.pl wszystko śmiga jak potrzeba. Co do tej taryfy to, moja znajduje się w tym pierwszym punkcie. Jutro/ w poniedziałek napiszę bądź zadzwonię i się wszystkiego dowiem. Dziękuję za wszystko, i życzę miłego wieczoru 😉

 

EDIT: Czy potrzeba jeszcze coś modyfikować, żeby zniknęła ta informacja o Strict NAT ?