Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Mam usługi Orange od zeszłego czwartku. Niestety mimo dobrego pingu 24-30ms gra się okrutnie źle (FIFA 22).

Odczuwalne są bardzo duże opóźnienia, mini przeskoki co praktycznie odbiera frajdę z gry. Czy to odosobniony przypadek czy ten ten typ tak ma ? Nie ukrywam że po przejściu z popularnej kablówki na V oczekiwałem poprawy a jest wręcz przeciwnie. 

Podpisałem co prawda bezterminową umowę ale chyba zakończę ją w terminie 14dni bo ten aspekt dyskwalifikuje mi te usługi całkowicie.

Inna sprawa- czy wpływ na taki stan rzeczy może mieć to, że de facto nie mam światłowodu poprowadzonego do mieszkania ? Technicy wpieli się w coś w ścianie i do Funboxa leci normalny kabel sieciowy, a po drodze jest jakiś adapter.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Dziś już 29 i 30,tak że stopy pingowe rosną 🙂 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

@Grzesiek9271 pewnie masz zasilanie poe w domu do ONT, które jest gdzieś w piwnicy. Nie powinno to mieć wpływu na ping.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Mowa o Fifie. Fifa 22 zrobiona jest w formie p2s czyli łączymy się z serwerem. Jest pokazany ping serwera. I jeśli mamy nawet 26 ms to i tak nie zawsze jest tak samo bo mimo wszystko liczy się internet przeciwnika. A marchmaking jest tam mega mega słaby. Zdarza się że losuje ludzi z Afryki, wow. Albo spoza Europy, gdzieś na Azję

 

Bardzo dziwna polityka firmy. Łączy nas zawsze bardzo szybko, bardzo, ale często z bardzo głupim rejonem względem nas 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Niestety ping który jest widoczny grze i w lobby jest najwyraźniej oszukany. Opóźnienie jest strasznie widoczne,  nieraz nie mam wpływu na rozgrywkę bo to co wciskam na padzie po prostu się nie rejestruje. 

Na połączeniu z Vectry które nadal mam aktywne do końca umowy zazwyczaj jest akceptowalnie porównując do Orange gdzie nie miałem choćby jednego meczu z dobra rozgrywka na 20-25 meczów które rozegrałem w około tydzień. Dyskwalifikuje mi to dalsze używanie internetu od Orange mimo że reszta jest całkiem ok. W poniedziałek planuje udać się do najbliższego salonu i po prostu rozwiązać umowę w terminie 14 dni i pozostaje telefon do Vectry żeby coś ciekawego przedstawili.

 

@Szkieletor  owszem matchmaking jest dziwny ale jednak ludzie jakoś grają, na Orange łączy mnie chyba z całym światem gdzie na Vectrze w normalnych godzinach zdarzy się trafic na Polaków czy naszych innych sąsiadów. Rozgrywając w jeden weekend 20 meczów powinienem mieć szansę zagrać w normalnych warunkach ale tak się nie stało ani razu ani w dzień ani późną nocą. Każdy mecz używając Orange to opóźnienie poza normą. Ewidentna wina pomarańczowych skoro mam bezpośrednie porównanie u siebie w mieszkaniu u dwóch ISP. Mój przypadek nie jest odosobniony bo kolega mieszkający kilometr ode mnie ma to samo. Wnioski nasuwają się same.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Łączy cie ea. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Racja, umknęło mi "NA" Orange 🙂 nie zmienia to faktu że warunki do gry są wtedy mało sprzyjające porównując chociażby kablówki z Vectry. Trochę pograłem tu i tu i ewidentnie widać że coś po stronie Orange nie do końca gra jeśli chodzi o rozgrywkę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Nie znam się za bardzo na tym. To wielka plontanina kabli, zależna też od miejsca z którego mieszkasz, inne wyjście na świat np. 

 

Ja gram na ps5 w ffe 22. Grałem w nią s styczniu, ping b 23 ms. Teraz odpaliłem z 2 tyg temu i byl 26, teraz 28. W innych grach też większy 

 

Jakkolwiek nie czuje nic z tego co piszesz, a jestem wyczulony mocno. Fut działa dobrze, sezony gorzej bo tam nie możesz przed meczem zobaczyć połączenia 

 

Jakie miasto u ciebie, gdzie mieszkasz? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Olsztyn. U wszystkich znajomych graczy to samo występuje więc nie jest to odosobniony przypadek.

W moim przypadku nawet menu gry zacina. W meczu mam jedną wielką loterie bo piłka odskakuje przy każdym kontakcie a zawodnikiem 95+ dryblingu nie mogę się obrócic bo potyka się o własne nogi, regularnie zdarza się po prostu brak reakcji na komendy + nieustanne uczucie slow- motion. Czegoś takiego nie widziałem nawet na LTE z Polsatu gdzie grałem na pingu 50-60ms.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wzrost pingu i pogorszenie jakości połączenia w ostatnich tygodniach

Znajomi gracze, jedno osiedle jak zgaduje?

No nie powinno tak być, ale ping wg rzecznika praw nei istnieje, a już na pewno nie w Fifie

 

Pozostaje ci wrócić do poprzedniego dostawcy, lub jeszcze jakis inny 

 

Ja mam rok światłowód od nich i bylo naprawdę ok, jednak się pogarsza. Rozmawiałem tu z pracownikiem orange na priv, zapewnia że re posty są analizowane ale.... nie dostajemy zadnych info od nich, de facto nei wiemy co się dzieje i czy zostanie coś poprawione