Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping w grach


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Wysoki ping w grach

 Czesc gdy gadam na dc moj ping wynosi 35 a gdy wejde do jakiejs gry po chwili zmienia sie na 5000pingu nie wiem co zrobic, mam FB 6 ps gram na WI FI

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Bartłomiej

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wysoki ping w grach

@Igoreq zagraj po kablu dla równowagi i porównania. Dopiero zapytaj, bo granie oo wifi to jak jazda na koniu... Trafisz mustanga, śmigasz... Trafisz kuca, wleczesz się

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping w grach

@Igoreq  do grania nie służy wi-fi, niestabilny i wysoki ping, jak musi to komputer w tym samym pomieszczeniu, inaczej trzeba kabel lan użyć, bo przez ściany to dobrego połączenia nie będzie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Wysoki ping w grach

@Igoreq 

Poza tym jeśli już grasz po Wifi co nie jest wskazane to przede wszystkim powinieneś używać sieci 5Ghz a nie 2.4Ghz, sprawdzić zajętość kanałów i zdecydowanie unikaj kanałów DFS czyli od 50 w górę! Ustaw numer kanału sieci Wifi na stałe 

korzystanie z kanałów DFS powoduje opóźnienia związane z tzw. pasywnym skanowaniem co nie występuje w przypadku korzystania z kanałów nonDFS


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wysoki ping w grach

@pawel__b  słusznie, słusznie. Trzeba rozdzielić sieci 2,4 i 5GHz.Ustawic kanały. Potestować zasięg i prędkość WifiAnalyzerem i speedtestem certyfikowanym, sprawdzić parametry urządzenia odbiorczego... Po czym połączyć je na czas grania kablem 😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Wysoki ping w grach

@agat13 

Oczywiście, kabla nic nie zastąpi ale czasem nie ma wyjścia wiec w takich sytuacjach zdecydowanie 5Ghz i oczywiście jak napisałeś, rozdzielenie sieci, i koniecznie unikanie DFS bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak kanały DFS działają i jak potrafią popsuć działanie wifi, to nie jest tylko kwestia czy jest radar w pobliżu, sam proces nadawania w paśmie dfs jest opóźniony ze względu na pasywne skanowanie wydłużające dostęp do medium radiowego


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wysoki ping w grach

@pawel__b  i to lubię w tym forum, że człek dowiaduje się ciekawych rzeczy po imieniu nazwisku... Jutro zaczynam męczyć mojego experta od wifi setką pytań na temat... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Wysoki ping w grach

@agat13 

Ja może jestem przeczulony na punkcie kanałów dfs bo tu gdzie mieszkam mam jakiś radar lotniczy a tam gdzie pracuje jakiś inny radar (może pogodowy albo coś zupełnie innego) i widzę jak system reaguje po wykryciu radaru, nawet jak masz skonfigurowany manualnie numer kanału to i tak Ci go zmieni jeśli jest z listy kanałów dfs, a to przerywa transmisję, nie ma opcji żeby nie przerwał w takim momencie bo tak to działa, fajnie to widać na routerach asusa które logują takie zdarzenia 😉

oczywiście jak system wifi już działa to nadawanie na 5ghz przebiega w sposób niezakłócony, chyba że pojawi się radar lub coś co system rozpozna jako radar (takie błędy też się zdarzają) to wtedy nasz router musi natychmiast zmienić kanał a nasze urządzenie klienckie musi ponownie przeskanować przeskanować eter, w przypadku komputera to jeszcze nie jest takie bolesne ale kiedy np. korzystasz w domu z sieci mesh i przemieszczasz się między punktami AP to w momencie kiedy używasz kanałów dfs i jakiś aplikacji wrażliwych na opóźnienie potrafi być problematyczne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wysoki ping w grach

@pawel__b  z tym, że te kanały w FB są blokowane. Alternatywne routery nie zawsze mają taka blokadę, stąd problemy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Wysoki ping w grach

@agat13

Tak, pamiętam że w FB 6 nie można ustawić manualnie kanałów DFS tylko te z zakresu do 48 kanału, najważniejsze to rozdzielić sieci 2.4 i 5 i unikać DFS, ja mam z nimi złe doświadczenia ale może to wynika z lokalizacji 😞

Na Asusie mam większe możliwości konfiguracji a w swojej sieci mesh mogę ustawiać dowolny manualny, albo auto z zakresu nonDfs albo pełne auto a do tego widzę w logach wykrywanie radarow 😉