Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping w grach na serwerach EU :(((


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wysoki ping w grach na serwerach EU :(((

Witam, na samym początku może wkleję link do speed testu http://www.speedtest.pl/test/163386958. Jak widać ping tutaj wynosi 25 ms, co jak dla mnie jest rewelacyjnym wynikiem. Problem w tym, że takim wynikiem jedynie mogę zadowolić się na załączonym obrazku.... W momencie kiedy przychodzi do grania w wszelkiego rodzaju sieciówki (dodam, że serwery każdej z tych gier znajdują się w Europie) ping znacząco się różni, ja na prawdę nie oczekuję i nawet nie liczę na taki sam wynik jak na obrazku, bo wiem że jest to nie możliwe z racji na dystans, ale mógłby być chociaż zbliżony! Poniżej wypunktuję jak to wygląda:


LOL: 70-90

BF1: 60-80
CS:GO: 60-90 (tutaj zaznaczę, że taki ping utrzymuje się nawet na polskich serwerach!)

Jest to dla mnie bardzo dziwne i zarazem strasze, moje wcześniejsze doświadczenia z internetem od Netii były o niebo lepsze. W LOL'u ping nie wchodził powyżej 35, w CS'ie był w granicach 25-30, natomiast we wcześniejszych wersjach BF'a dochodził do max 40. Do podpisania umowy z Orange zmusiła mnie przeprowadzka, po której jak się okazało Netia stwierdziła, że nie ma w tym miejscu więcej wolnych łączy.
Sam fakt tak dużego opóźnienia dziwi mnie dodatkowo jeszcze bardziej, odkąd obiło mi się o uszy, że Netia dzierżawi łącza od Orange...

Od siebie mogę dodać jeszcze tylko tyle, że jestem po pierwszej telefonicznej rozmowie z działem technicznym gdzie Pani powiedziała, że nie jest w stanie nic zrobić... do tego co chwilę wyciszała mikrofon i prosiła mnie o chwilę cierpliwości... co dało mi jasno do zrozumienia, że rozmawiam z niekompetentną osobą, która podpytuje się osoby trzeciej (nie mam tutaj na celu obrażania tej Pani, po prostu nie każdy jest ekspertem, ale za to każdy kiedyś zaczynał, natomiast nie zmienia to faktu, że niczego nowego się nie dowiedziałem a rozwiązania problemu również nie uzyskałem).

Z dodatkowych ciekawostek mogę dodać od siebie, że podobno znajduję się około 1400m od centrali, zalecono mi również abym próbował pisać podanie o zmianę centrali... Zmiana ipv6 na ipv4 również nic nie dała. Chyba, że coś skopałem i nie zrobiłem tego jak trzeba? Bo w zasadzie to nawet nie wiem jak poprawnie to zweryfikować.

Dziękuję, serdecznie pozdrawiam i gorąco proszę o pomoc 🙂

3 ODPOW. 3

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping w grach na serwerach EU :(((

Otwórz wiersz poleceń, wpisz tam:

 

tracert vodafone.de

 

i wklej wynik tu, zobaczymy jak ci idzie trasa za granicę, jaki będzie ping.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wysoki ping w grach na serwerach EU :(((

 

yU6qtt


Proszę, tutaj screen z wiersza tak jak mi zaleciłeś


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping w grach na serwerach EU :(((

Hmm, źle to nie wygląda, a do tego serwera LOLa puść tracert?

 

104.160.141.3

 

Niższego pingu na miedzi raczej nie oczekuj jak chcesz mieć stabilnie.