Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping do polskich serwerów CS


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Wysoki ping do polskich serwerów CS

@HypsteRT Hej, dobrzy ludzie z forum polecili mi się z tobą skontaktować na temat pingu w grach online. Posiadam 70ms grając na polskich serwerach w cs:go (w innych grach także mam dosyć wysoki ping, league of legends, rocket league), gdzie kolega który mieszka 40km (korzysta z Toyi) dalej ma 5ms do tego samego serwera. I tu moje pytanie czy jest coś o co mógłbym prosić techników co mogłoby zmniejszyć mój ping? Z chęcią podrzuce screeny z informacjami które ci są potrzebne.

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping do polskich serwerów CS

@Pitso, w oczekiwaniu na @HypsteRT, możesz wejść w Jego profil, gdzie ma tylko trzy tematy, w których się uaktywniał. Może prędzej dojdziesz do rozwiązania. Chyba, że wolisz z nim tylko, to czekaj. Tutaj masz tematy z linkami:https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problem-z-serwerami-EA-Sports-na-Xbox-One/m-p/52801#M496
Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.
https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/LoL-Lag-Report/m-p/52300#M286
LoL - Lag Report
https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-Najmniejszy-ping-wg-Speedtest/...
Orange Światłowód - Najmniejszy ping (wg. Speedtest)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Wysoki ping do polskich serwerów CS

Aktualizacja. Technicy zmienili mi interleaver_depth, i ping spadł, jednak nadal interesuje mnie czy jest możliwość zmiany trasy pakietów? Z tego co pokazuje konsola w cs-ie serwer jest w warszawie, do której mam 15ms. Jednak po OGROMNEJ poprawie mój ping wynosi ~40ms, wiem że może proszę o wiele, ale czy jest dalsza możliwość poprawy? Jeśli się nie mylę to moje pakiety idą do szwecji przez telie, nawet jeśli jeden z wcześniejszych węzłów znajduje się właśnie w warszawie. Da się jakoś przerwać trasę aby pakiety nie wychodziły za granicę tylko zostawały w warszawie i łączyły się do serwera?

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping do polskich serwerów CS

Ja miałem 5ms. najmniej, ale to wzrasta. Teraz w komputrze to sobie na bieżąco mogę zobaczyć ping.

Mam też taki router, na którym nie spada poniżej 40ms. taki staruszek firmy 3com.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Wysoki ping do polskich serwerów CS

To że serwer stoi w Polsce, nie oznacza, że zawsze będzie lepiej. Napisz na jakim serwerze CS:GO grasz, kto go hostuje jakiś namiar, to sprawdzimy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Wysoki ping do polskich serwerów CS


HypsteRT napisał(-a):

To że serwer stoi w Polsce, nie oznacza, że zawsze będzie lepiej.


U normalnych operatorów, którzy korzystają z PLIXa czy EPIXa będzie (i jest po wprowadzeniu polskich serwerów Valve) lepiej. A w Orange? No właśnie... 😉

A co do adresów IP oficjalnych serwerów Valve to zakres 155.133.231.0-155.133.231.255


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping do polskich serwerów CS

Nie u wszystkich jest tak kolorowo. U mnie w UPC mimo wpiecia do plixa też czasami na oficjalnych serwerach valve do Warszawskiego serwera mam po 30ms.

Tu juz chyba trzeba gadać z valve by poprawili routing wraz z dostawcami w Polsce.

Chociaż fajnie jakby Orange wyszło z taką inicjatywą w imieniu graczy. W Orange do oficjalnych serwerów też da się mieć ponizej 10ms, w zależności jaką trasą pójdzie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Wysoki ping do polskich serwerów CS

Zrobiłem dwa testy dla adresu początkowego i końcowego i jeżeli chodzi o maksymalny ping jest on nieciekawy pojawiający się sporadycznie to na pewno nie ma strat pakietów od 1 do 100%.Poniżej 1% musiał bym poczekać 1000sesji:).

WinMTR statistics | dla 155.133.231.255:

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| funbox.home - 0 | 109 | 109 | 0 | 0 | 4 | 0 |

| wro-bng2.tpnet.pl - 0 | 109 | 109 | 1 | 3 | 36 | 2 |

| wro-r1.tpnet.pl - 0 | 109 | 109 | 1 | 2 | 16 | 2 |

| war-r1.tpnet.pl - 0 | 109 | 109 | 8 | 10 | 33 | 8 |

| war-b2-link.telia.net - 0 | 109 | 109 | 28 | 29 | 46 | 29 |

| war-b1-link.telia.net - 0 | 109 | 109 | 28 | 29 | 59 | 50 |

| valve-ic-324690-war-b1.c.telia.net - 0 | 109 | 109 | 30 | 32 | 86 | 31


SERWER VALVE PING DLA IP 155.133.231.0  2017-11-19 13_05_46.png