Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Temat przeniesiony z Internet domowy + modyfikacja etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam
Od pewnego czasu mam problem z pingiem w grach. Mam orange love - wiem które urządzenia ile pobierają, więc w momencie grania na 2 urządzeniach (lan i wifi) wyłączamy resztę urządzeń. Przez pewien czas jest ping akceptowalny ok 50, natomiast po 3-5 minutach wchodzi na 250 - 400 w obydwu urządzeniach. Po jakimś czasie znów wraca do 50-60 i później 300-400. 
Po pierwsze dlaczego są takie historie, po drugie, wyłączcie mi obowiązkowy hotsopt (orange free) na routerze. 18 mb/s wystarczy do gry na dwóch kompach .... wiem bo w bf1 mamy przez 70% czasu 50 pingu, później destabilizacja i 300 pingu. Dlaczego?

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Co do sformułowania: "wyłączcie mi obowiązkowy hotsopt (orange free) na routerze". Na forum nikt Ci nie wyłączy żadnej usługi. Też warto doprecyzować o co chodzi. Jeśli chodzi o usługę Darmowe Orange Wifi (dawny Orange Funspot) do Neostrady - taką dyspozycję możesz zlecić na BOK http://orange.pl/kontakt . Jeśli chodzi o jakieś opcje w ofercie na kartę w Orange Free - większością z nich możesz sterować na mój Orange.

Co do reszty. Opis jest nieprecyzyjny. Czy chodzi o ping w sieci wewnętrznej (gracie między sobą bez wysyłania czegoś na zewnątrz) czy w sieci zewnętrznej?
Jeśli chodzi o sieć wewnętrzną, to warto sprawdzić czy używane sprzęty działają poprawnie i są poprawnie skonfigurowane - poprawne sterowniki, dobre kable, itp itd.

Jeśli chodzi o połączenia z siecią na zewnątrz - to już poczytaj sobie dział Gry Online i wyrób sobie własne zdanie. Jedni napiszą, że to "wina T....", inni (jak ja), że po prostu ping nie jest parametrem gwarantowanym w ramach Neostrady. Jak chcesz rozwiązania na już i na teraz, poszukaj sobie jakiegoś vpna co z Twoimi grami da lepszy ping.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Szanowny kolego Piotrze...dziękuję za odpowiedź, ale nie jestem jeleniem. Mam 32 lata co oznacza że przeżyłem początki PC, LAN, Internetu itd - mój pierwszy PC miał procesor 386. Byłem zawsze na bieżąco z każdą nowinką technologiczną więc cały rozwój technologiczny w tym zakresie mam opanowany. Oczywiście nie twoja wina że potraktowałeś mnie jak lamera - nie mam historii doświadczenia w profilu internetowym. Korzystając z sieci wewnętrznej, ping nie przekraczał 5 ms - od kąd tylko podłączyłem pierwszy kabel LAN poprzez późniejszy internet, tworząc sieci domowe przez ruter. Pytanie nie na miejscu - jeżeli ktoś ma ping w sieci wewnętrznej powyżej 300ms powinien wyrzucić sprzęt i kupić nowy. Miałem pierwsze neostrady na sieci telefonicznej zanim weszły aster i upc. Prędkość łącza neostrady po kablu telefonicznym można było śmiało przeliczyć na przybliżony ping już jakieś mniej więcej 15 lat temu - i łącze było stabilne w grach. Ping przy 10mb/s miałem na dobrych serwerach ok 50-80 ms. W 2018 r gdzie technologia poszła na przód łącza są niestabilne. Przy 18mb/s skoki są ogromne - z 50 na 400 ms....i tu pytanie dlaczego??? Skoro jestem w stanie uzyskać na najszybszym serwerze 50ms przez 70% czasu to dlaczego przez 30% prędkość spada ośmiokrotnie? Co do wyłączenia hotspotu - wiem o tym. Nie da się go wyłączyć przez forum ani konfigurację konta w internecie, tym bardziej przez aplikację - tylko telefonicznie. I to chciałem wyolbrzymić w temacie - dlaczego orange wymusza na użytkowniku dzielenie się opłacanym przez niego łączem z obcymi ludźmi w pobliżu ? Gdyby łaskawie doprowadzili światłowód który jest ulicę dalej do mnie to miał bym to gdzieś, ale w tym wypadku przy 18 mb/s utrzymanie stabilności jest dość istotna w cenie dziadostwa jak za światłowód. To tyle - czekam na odpowiedź kogoś z firmy i licze na to że będzie to pomocna wiadomość. Niedługo koniec umowy i jak sytuacja się nie poprawi przechodzę na stacjonarną prywatną usługę światłowodu i telewizji. 
Pozdrawiam


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Aktualizując wątek - kolejny z rzędu dzień włączam grę BF1 gdzie kiedyś na tym samym łączu w tym samym miejscu miałem ok 80 ms pingu - dziś w przeglądarce serwerów najlepszy ping w najlepszym serwerze (sortowane) jest 398ms. Co do ..... ? Żarty sobie robicie? Reset jeden za drugim modemu rozwiązuje problem na 2 min.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

U mnie na światłowodzie Orange 300mbps wcale nie jest lepiej. Spingowałem IP serwera w Holandii i Irlandii.

 

Holandia: https://prnt.sc/ljosgl

Irlandia: https://prnt.sc/ljost2

 

Bardzo dobrze że odchodzisz, takich osób będzie więcej. Ja mam stanowczo dość światłowodu Orange więc nie dziwota że osoby na dsl jeszcze bardziej cierpią. Skoro mam światłowód Orange a wolałbym miedź UPC czy Vectry, to tylko świadczy o jakości usług dostarczanych przez Orange.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Na UPC nie ma problemów - w moim adresie zameldowania brat ma upc 60 mb/s i wszystko chodzi jak ta lala. Teraz sprawdzam test łącza speednet test i 5 innych portali (wszystkie urządzenia wifi wyłączone) i prędkość 12mb/s maksymalnie a czasami i średnio 8 mb/s - gdzie jest pozostałe 6-10 mb/s się pytam?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Jeśli tak długo korzystasz z Neostrady to ile razy linia była modernizowana?

Podejrzewam że możesz to policzyć na palcach jednej ręki. Na miedzi wiele się nie zmieni. Możesz zgłaszać uszkodzenia na BOK http://orange.pl/kontakt - na forum raczej konkretnej reakcji na Twoją usługę nie będzie.

Co do zmuszania dzielenia się łączem - nie ma zmuszania. W każdej chwili można ją wyłączyć.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

@Banan922

 

adres, który podałeś w Holandii czyli 185.179.200.210 to jest tak naprawdę Afryka (Południowa) stąd te czasy

chcesz grać na europejskim to Irlandia (159.153.34.179)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

Nie wiem, nie gram w BF 1, serwery wziąłem stąd: https://pingtestlive.com/battlefield-1 i chciałem sprawdzić ping. Swoją drogą do południowej Afryki powinno być 200 max ale Orange to Orange więc 250 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Wysoki Ping w grach neostrada 18 mb/s

@Luniopl jak masz mozliwosc wzięcia światłowodu od innego dostawcy to nad czym ty się zastanawiasz? Nawet jakby ci naprawili, że nie będzie tych skoków pingu, to prywaciarz zapewni ci lepszą jakosjakosc jak Orange, które dociagnelo by ci nawet światłowód..