Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyoski ping, rozłączenia z internetem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

Neostrada do 10 Mb/s livebox 2.0

Witam, od kilku dni zmagam się z problemami z internetem a mianowicie wysokim pingiem oraz co jakiś czas rozłączeniem z wifi Problem pojawił się znikąd, podczas meczu w lolu nagle z 80ms podskoczyło mi aż do ok.800 potem 2000 i tak do 15000. Myślałem, że to chwilowy problem jednak ping cały czas utrzymywał się w granicach 400-8000. Poczekałem kilka godzin i gdy niby było wszystko normalnie odpalając mecz ping znowu wzrósł do takich liczb nie jest to jednak wszystko. Podczas uruchamiania przeglądarki ping również wzrasta do ok 3000-4000 a czasem nawet rozłączą mnie z internetem na 1-2 minuty. Podczas tych wzrostów gdy nie ładowały mi się żadne strony wykonałem speedtest na telefonie gdzie ping był normalny 60ms i normalnie wszystko się ładowało. Miałem również tak, że na komputerze wyświetlał się komunikat o braku internetu gdzie na telefonie go normalnie miałem. Tak jak pisałem problem pojawił się nagle, nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem, wykonałem też skany komputera jednak nic. Ping jest jedynie w normie gdy nic nie włączam. Gdy łączę się z innym internetem mobilnym problemu żadnego z pingiem nie mam

 

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

@daniel2211Pokaż screeny z modemu (liniowe), to może coś podpowiemy. To może być spowodowane pogorszeniem sie stanu łącza


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

daniel2211_0-1612874146861.png

Trochę mi to zajęło ponieważ samo wejście na tą stronę wywołało skoki do 3000


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

@daniel2211To coś dziwnego, bo samo otwarcie strony modemu nie powinno tak generować ruchu w sieci, aby ping tak skakał. Jak się łączysz z modemem? Kabel czy wifi?

Parametry liniowe w normie (a nawet lepiej) jak dla Neo do 10Mb/sek. Tak krótki czas sesji nie pokazuje jednak przyrostu błędów. To trzeba obserwować w czasie...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

wifi, dorzucę ss z cmd właśnie gdy łączę się  z stroną modemu 

daniel2211_1-1612874862858.png

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

@daniel2211Coś "szarpie" ping w podsieci. Według mnie powinieneś zacząc od takich samych testów po kablu LAN. To pokaże ile procent problemów to wifi, a ile "w górę sieci". Tu pingujesz modem, więc to powinno być w miarę równe, a są duże rozbieżności. Sprawdź też to samo na innym sprzęcie stacjonarnym. Sprawdź ile masz połączonych urządzeń i jak to działa po dołączeniu ich po kolei. Zerknij jak ten sprzęt na którym robiłeś screena się zachowuje jak zabijesz wszystkie aplikacje i procesy w tle


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

Test po kablu będę mógł wykonać dopiero jutro/pojutrze muszę takowy zakupić. Wykonałem test na innym komputerze i wszystko jest ok, przy włączaniu youtube i facebooka ping skoczył maksymalnie do 330 i od razu spadł do 40 nawet wszystko się kilkukrotnie szybciej załadowało , wyłączyłem wszystkie procesy w tle i zostawiłem podłączony do wifi tylko mój komputer i nadal taka sama sytuacja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

@daniel2211Z tego co rozumiem na innym kompie pingi zachowują się normalnie? Jeśli tak, to wiesz gdzie szukać. Testy po LAN wykonaj koniecznie...może będziesz musiał przeinstalować kompa, a przynajmniej kartę sieciową


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

Właśnie dziwna sytuacja bo wszystko było ok i nagle takie rzeczy się dzieją tylko u mnie na komputerze. Kartę sieciową jaką mam to TP-LINK TL-WN722N na usb ostatnio kupiona ale co dziwniejsze na innym internecie lte od plusa wszystko jest jak najbardziej w porządku, brak skoków.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyoski ping, rozłączenia z internetem

@daniel2211Zdalnie trudno osądzać i precyzyjnie udzielać rad. Piszę to, co myślę po przeczytaniu Twoich postów. Możemy tylko naprowadzać na trop. Diagnoza i obserwacja jest po Twojej stronie