Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VPN


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

VPN

Witam, jakiś czas temu poruszałem na forum problem lagów w grach. Poradzono mi VPN (prywatny tunel, nie usługę Orange). Czy ktoś mógłby wytłumaczyć laikowi, w jaki sposób vpn mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam

________________
* Przeniesione z działu Modemy i routery – moderator Kinga

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

VPN

VPN zmienia trasy pakietów, trasa od Orange idzie do VPN'a (i tu Orange już musi mieć dobre połączenie z VPNem) a do serwera gry już trasa od VPN'a, dlatego możesz ominąć "felerną" trasę Orange i mieć dobre opóźnienia. Dlatego najlepiej wybrać takiego VPN'a, z którym Orange ma peering w kraju.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

VPN

Rozumiem, mógłbyś polecić jakiś konkretny? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

VPN

Nie wiem z którym VPNem Orange ma dobre połączenie. Ostatnio Warp VPN od Cloudflare miało niskie opóźnienia i jest darmowe, ale są momenty, że ich trasa zwrotna do Orange idzie przez Hamburg i wtedy masz 20ms do tego VPN'a. Byś musiał sobie potestować jakieś VPNy, popisać do dostawców by ci dali na testy darmowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

VPN

A ExpressVPN? Ma dobre ogólne opinie 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

VPN

Na opinię nie patrz, tylko trzeba przetestować czy ma Orange połączenie z danym VPN w kraju, by trasa do serwera polskiego VPN nie szła przez zagranicę. Taki VPN musi mieć serwer w Polsce.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

VPN

ExpressVPN twierdzi, że ma serwer w Polsce. Czy zatem ma peering z Orange? Czy trzeba to przetestować?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

VPN

Trzeba przetestować.