Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Skoki pingu

Narzekania na pingi są w każdej sieci poza małymi lokalnymi operatorami. Ostatnio głośno było u UPC i jej "jakości". Tylko jak ktoś nie uwzględnia ilości wpisów w internecie względem bezwzględnej liczby klientów to zawsze Orange będzie najgorsze. Teraz jak Orange podobno ma obniżyć ceny to od razu mówię że na jesieni będzie jeszcze gorzej z pingami. A kablówki jak będą musiały dzielić się infrastrukturą za grosze, to też przestaną inwestować. Ciekawe będzie jak kochane UPC w przyszłym roku sprzeda komuś innemu biznes w Polsce za kilka miesięcy, to czy nadal będzie tak wielbione?

Trzeba zrozumieć w końcu że usługi masowe (skierowane głównie dla klientów indywidualnych i małych niespacjalistycznych firm) mają pewien pułap jakości do ceny i w swoim założeniu mają założenia że nie u każdego przez 100% czadu będzie 100% jakości. Zrozumcie w końcu, że póki któryś z ogólnopolskich graczy na rynku nie będzie stawiał na jakość, to nic się w Orange na dłużej nie zmieni (nie liczę chwilowych zmian na kilka tygodni).

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@Piotrekk85   Nikt tutaj nie wielbi UPC. Mówisz że na jesieni będzie gorzej? Czyli jak? W ogóle nie będzie łączyć z serwerami gier? Jakoś nie wyobrażam sobie jak może być gorzej 😄 Moim zdaniem Orange już osiągnął najwyższy poziom kpiny z graczy przez ciągłe problemy z pingiem, lossem, portami.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 22
  • 1
  • 0

Skoki pingu

porty,wariacje pingu w Orange-Neostradzie,to jest śmieszne w grze wariacje a jak włańczasz wszystko w porządku speed test neta oszukaństwo????!!!!!!!

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Skoki pingu

Do dobrych pingów potrzeba mieć dobre parametry po stronie nadawcy i odbiorcy. Przy grach sieciowych nadawców i odbiorców jest więcej. A że Orange nie chce płacić i też ma negatywną reputację jeśli chodzi o spam i nadmiarowy ruch, to już wychodzi jak wychodzi.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@Piotrekk85  A co myślisz o reklamach Orange reklamujących swój lagłowód... tzn światłowód jako najniższe opóźnienia, super dla graczy, brak lagów itp itd?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Skoki pingu

Co do ulotek z gwarancją 2 ms, to naprawdę mam apel by to zgłosić. Niestety nic się nie dzieje wg publicznych informacji ze strony UOKiK.

A co do reszty. Reklamy jak reklamy. Chyba każdy inteligentny człowiek potrafi odróżnić marketing od rzeczywistości, i także przeczytać stopki pisane małym drukiem.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 22
  • 1
  • 0

Skoki pingu

Zwykłe kłamstwo,w moim przypadku i innych osób 😞


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

Ok przeanalizujmy:

1.png

 

1. Małym druczkiem mamy speedtest - ok, na speedteście do serwerów Orange zawsze będzie pełna prędkość więc nie mam zastrzeżeń.

2. Stabilne połączenie z siecią internetową - no ok, u mnie nie ma przerw w dostawie. Niech będzie.

3. Najmniejsze możliwe opóźnienia w LoL... i tylko w LoL. Jedyna gra z którą Orange nie ma problemów? Co do najniższych to bym polemizował, ja w LoLu na Hyperionie na serwerze EU miałem 25 ms przy 7 ms w warszawie. Wątpie bym w Orange uzyskał tak niski ping, więc Orange wcale nie oferuje najniższych możliwych pingów 😉

4. Szybkie pobieranie ulubionych gier - że co? Szybkie tzn? Ostatnio pobierałem PUBG Mobile to update szedł z prędkością 6mb/s... czyli mniej niż 20% mojego łącza. Update Rocket League też nie szedł z pełną prędkością tylko może 10mb/s maks.

5. Brak ograniczeń w przesyłaniu danych. Ok. Zakładając że styk Orange z danym serwerem nie padnie 😄

6. Płynna transmisja mojej gry? Że co? Co oznacza płynna transmiaja? Skoki pingów po 200 ms i masowy packetloss? Raczej nie. Kolejna brednia.

7. Najszybsze interconnecty z zagranicznymi serwerami. Kolejna bajka.

8. Ping nawet 10 ms... tak, jedynie do serwera Orange na speedteście. A co dalej? To mi przypomina fotki dziewczyn z fb które się wymalują i robią sobie fotke twarzy.. i tylko twarzy. A niżej 120kg wagi 😄 To samo w Orange. Orange ma 10 ms do swoich serwerów a na świat packetloss i 60-500 ms 🙂

 

Ja nic innego małym druczkiem nie widzę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Skoki pingu

Ad.4. Czy nadal korzystasz z emulatora czy natywnie na smartfonie?
Ad.7. Najlepsze są prywatne serwery od nastolatków.
Ad.8. Zapraszam do sprawdzenia w słowniku znaczenia słowa nawet. W tym kontekście to oznacza, że 10 ms to najmniejszy próg a nie największy.
Anonim

Nie dotyczy

Skoki pingu

Ja mieszkam w Warszawie i tak - region na 99% nie ma znaczenia jeśli chodzi o opóźnienie.

 

Co do gier - do serwera Valve w Warszawie mam 44ms - dużo, to fakt - ale nie ma lagów, nie tracę pakietów - jak niektórzy narzekają..

Grając na Esportalu mam 6ms - to chyba dobry ping?

 

PUBG Mobile - ostatnio grałem i miałem stały przedział 45-50ms - również bez lagów i strat pakietów - fart? Nie - tak mam za każdym razem! 

 

LoL - 39ms - stałe, bez wahań i lagów.

 

I nie ma gry, w którą zagram a będą lagi.. 

 

Dlaczego jest tak, że gdy podepnę się do UPC od sąsiada mam lagi, a jak jestem u siebie na Orange - wszystko śmiga jak ta lala? 

 

Nie rozumiem waszych narzekań - nie będzie pingów lanowych do każdego hosta na świecie. 

Ani w UPC, ani w Orange ani u żadnego operatora - może w Orange nie jest IDEALNIE, ale jest dobrze.