Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Skoki pingu

@codplayer  ale tu nie ma żadnego przerabiania. Po prostu odłączasz Funboxa i przypinasz swój router pod ONT. Kwestia tylko zamówienia FB3.0 + ONT.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

Żeby to jeszcze wszędzie było możliwe, u mnie technik powiedział, że nie może tak zrobić bo światłowód Netii jest w bloku, pomimo tego, że w piwnicy przechodzi na światłowód Orange. Wynika to z jakichś umów pomiędzy Orange a Netią ? Czy po prostu zła wola technika ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32683
  • 38196
  • 1382

Skoki pingu

Pisałeś w innym wątku że to łącze dawnego dialogu. Więc na dziś wg mojej wiedzy się nie da (formalnie mam na myśli BSA Orange na łączu Netii - dawny Dialog). Trwają prace nad aktualizacją softu w fb ale chyba termin aktualizacji to 4Q 19. I nie wiem czy akurat to będzie wgrane.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

chyba jest dokładnie na odwrót bo funb3.0 ma wbudowane to coś na stałe, ja muszę zamówić przeróbkę jako osobną końcówkę/port na zewnętrzny router. U mnie zabudowa mieszkalna jest indywidualna, jak i na łączach nie ma żadnych pośredników, ale jak to w polsze-cuda mogą się różne zdarzyć bo jeszcze nie ma komu kłaść światłowodów poza planami.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Skoki pingu

Ale to zaraz.. Ty masz ten światłowód czy ADSL'a/VDSL'a? Bo jak nie masz światłowodu, to przy składaniu zamówienia po prostu mówisz im, że masz swój router i potrzebujesz podłączenia z oddzielnym ONT.. Więc żadnych przeróbek nie potrzebujesz.

 

Jak ktoś ma od razu podłaczonego Funbox'a 3.0 przy instalacji, to wtedy robią zgłoszenie, na oddzielne ONT. Czasami jest to niemożliwe.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

adsl- zwykły miedziany orange pod router fb2.0 którego zastąpiłem własnym routerem.

ale wkrótce zmiany mają nadejść na łączach (wycofywanie miedzi).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Skoki pingu

No to ja nie rozumiem Twoich postów. Ciągle piszesz o jakiś przeróbkach itp.. Jak ciebie na razie takie coś nawet nie dotyczy bo nie masz światłowodu. I z racji ADSL'a, masz wyższy ping o conajmniej 20ms w porównaniu do FTTH przez zastosowany przeplot w celu korekcji błędów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

właśnie dlatego że mnie nie dotyczy i  jestem zapobiegawczy czy wchodzić w temat i co mogę na czym zyskać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

czy tak wygląda przykładowa "przeróbka" ONT- czyli końcówka światłowodu na LAN pod router:

Capture.JPG
?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

pewnie nie ten model ale tak.