Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Skoki pingu

@Piotrekk85 

T-Mobile to będzie alternatywa! Inny routing, inne punkty styku 🙂

Mowie o przypadku kiedy ktos jest skazany tylko na jednego operatora...w wielu blokach jest od dawna alternatywa w postaci kilku kablowek i orange albo 

wymagający uzytkownik bedzie mial wreszcie wybor...nawet jesli wiecej zaplaci...poza tym chcecie lepiej to musicie liczyc sie z wiekszym kosztem...jakosc niestety kosztuje


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@pawel__b  Ja i tak nadal nie ufam T-Mobile 😛

 

No ja mieszkam w bloku na fajnym osiedlu ale mam wybór między Vectrą a Orange jeśli chodzi o kabel... reszta to radiówki, a mieszkam na parterze więc tym bardziej radiówka nie wchodzi w grę.

 

Vectra może i jest trochę lepsza do gier ale zaniża transfer, znajomy w weekendy zamiast 100mbps ma niecałe 10. Tak źle, tak niedobrze.

 

Niestety ale jestem skazany na Orange.

 

Wiesz @pawel__b  mi tam 100mbps by spokojnie starczyło, byleby pingi były niskie i stabilne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Skoki pingu

A to pewne info że T-Mobile będzie miało inny routing?

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Skoki pingu

Na pewno będzie miało inny routing.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Skoki pingu

@Piotrekk85 

No ja zakladam ze T-Mobile bedzie działał na zasadzie podobnej do LLU a nie BSA

innej opcji nawet nie biore pod uwage 😉

wiec routing i punkty styku beda inne....lepsze stąd duże przyspieszenie w Orange zeby chwycic teraz jak najwiecej klientow zanim T-Mobile swiatlowodowy wystartuje!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Skoki pingu

@pawel__b: właście chodzi o to, że TM z Orange nie dogadało się na LLU tylko na BSA. Patrząc historycznie na miedzi różnie bywało.

Wariant BSA jest taki wg wikipedii:
Poziom IP NZ (IP niezarządzany) realizowany w oparciu o RILM w sieci IP bez konieczności budowy fizycznego PDU. Jest to prosta odsprzedaż szerokopasmowej usługi detalicznej świadczonej przez operatora udostępniającego.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Skoki pingu

@Piotrekk85

A gdzie napisali że usługa od TM to będzie ten wariant BSA?

Az nie chce mi się wierzyć...to byłoby kompletnie bez sensu... Moze to będzie jakiś inny wariant BSA czyli swiatlowody plus koncentrator GPON od Orange ale dalej już po sieci TM


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Skoki pingu

Nie napisano. Ale inne warianty są droższe i nie wiem czy cenowo będzie się opłacać.

 

BSA to będzie na bank info1, info2,..

Pytanie jakie BSA, bo w tzw. IP Niezarządzanym bywa różnie czy jest oddzielny routing. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Skoki pingu

  • @Piotr7ekk85

Jesli to będzie w modelu IP Niezarządzany to pewnie będzie korzystać z punktów styku Orange: 

  1. http://www.hurt-orange.pl/2017/06/bsa-po-swiatlowodzie-ponad-16-000-budynkow-w-zasiegu/

Obawiam się że jednak może być tak jak mówicie czyli że w całości będzie po sieci Orange ale jaki w takim razie ma w tym interes T-Mobile? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36764
  • 1369

Skoki pingu

Zobaczymy w praniu - bo właśnie jest opcja a nie na sztywno.