Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

ipv4 (bo servery gry tylko taki obsługują) i nie światłowut, mam router z najwyższej półki, to co mi potrzebne skonfigurowałem ale słabego-orangowego pingu i tak nie naprawisz, jest po prostu słaby.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Skoki pingu

Ale dalej nie potrafisz wkleić zrzutu ekranu z pingu do wp.pl, by potwierdzić swoje słowa o 20ms na światłowodzie. Jeżeli nie masz światłowodu, to nic dziwnego że z przeplotem masz te 20ms. Orange ma słaby ping, ale nawet ja nie mając już Orange 3 lat, pamiętałem że do wp.pl zawsze był niski ping, taki jak do routera brzegowego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 612
  • 1222
  • 2

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

Jednak powiem Wam, że marudzicie ostro jeśli chodzi o pingi i trasy.

Mam od kilku dni światłowód 1 Gbit w Łodzi i pingi względem światłowodu Netii nie pogorszyły się.

Fakt w WoW jest ok. 32-33 ms czyli jakieś 5 ms więcej niż na Netii ale w Netii zdarzały się częste skoki do 40-50+ ms a tutaj póki co "skało-stabilne" 32-33 ms.

Grywam też trochę w Quake Champions tam też różnic większych niż 3-4 ms nie widać.

Przed chwilą zagrałem parę meczy w Overwatchu i miałem stabilny ping 48-50 ms i brak problemów żeby wygrać.

Mogę na życzenie potestować też inne gry.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

przerabiałeś końcówkę ont i grasz na własnym routerze? czy używasz defaultowego zestawu z "ruterem" orange ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

aktualnie korzystam z Funboxa 3 + mój router po DMZ, ale zastanawiałem się nad zrezygnowaniem ze swojego routera i po prostu kupienia jakiegoś mini "serwera" zamiast własnego routera. Funbox 3 działa całkiem całkiem, odkąd go mam to zero problemów, działa bardzo stabilnie i nawet się nie grzeje, gdzie na sprzęcie Netii można było piec ciasto bo tak się grzał - Corecess 3942-es .


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

używanie open-dmz to pole minowe dla windowsa, nie polecam wyłączania przy tym firewalli itp. Przy low-NAT poza tym dmz nic nie daje w temacie. Bardziej mi chodziło jak w praktyce orange wywiązuje się z przeróbkami na życzenie końcówek -ont pod prywatny konfigurowalny sprzęt.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

Nie nie, DMZ nie mam włączonego dla PC, mam włączony na Funbox 3 -> Mój router


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

Co do osobnego / własnego ONT, w mojej lokalizacji technik powiedział, że to nie możliwe niestety, u mnie w bloku Orange korzysta ze światłowodów Netii, ale do bloku wchodzi światłowód Orange, po prostu mają wspólną "szafę".


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

no to jest katastrofa, jeśli by miało być podobnie i u mnie. Dopóki nie zapewnią przykładami , że można przerobić ont na własny router i potrzeby to nie będę przechodził na światłowód.