Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

@BORAX 

a skąd ta informacja że pierwszy hop to T-Mobile?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Skoki pingu

@pawel__b  Skąd mam info, nie powiem 🙂 , ale pracownicy T-Mobile już korzystają.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

@BORAX 

no to powinien być dobry news dla osób, które chcą zrezygnować z Orange i przejść do T-Mobile

T-Mobile oczywiście też będzie miał problem np. z wymianą ruchu w PLIX ponieważ jest tam tylko częściowo (AS5588) a nie główny AS12192 i o ile pamiętam zawsze był selective czyli wymieniał się ruchem po uzgodnieniu z drugim operatorem czyli nie z każdym...ale niezależnie od tego dla graczy może to być lepsze rozwiązanie niz Opentransit 😉

Anonim

Nie dotyczy

Skoki pingu

Może dlatego, że T-Mobile niedługo wejdzie to i Orange się wpiął do PLIX'a? 

Bo jestem w 100% pewien, że jeszcze tydzień temu Orange w PLIX nie było.

Możliwym jest, że coś działają by skusić klientów by albo zostali albo wybrali Orange?

Pytanie tylko kiedy Orange to wykorzysta. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Skoki pingu

@Anonim  Obecność w PLIX nic nie oznacza, Orange od dawna w nim było.

Anonim

Nie dotyczy

Skoki pingu

@BORAX jak już wcześniej nadmieniłem - jestem w 100% przekonany, że AS29535 który jest podpięty do AS5617 - czyli "łącznik" z TPIX - który generuje 7% ruchu AS5617, nie był wpięty do PLIX.

To, czy Orange w hurcie był w PLIX dla innych - na prawdę nie interesuje mnie i nikogo z tego wątku.

 

Teraz jest taka ścieżka:

 

AS5617 -> AS29535 -> PLIX.

 

Tego nie było jeszcze tydzień temu. 

Dzisiaj zrobiłem wielkie oczy gdy to zobaczyłem - bo teraz nie ma żadnej technicznej bariery, żeby Orange zaczęło puszczać część ruchu PLIX'em. 

 

Spotkałem się już z przypadkami, gdzie ruch z mojego światłowodu idzie do 29535 przez TPIX do hosta docelowego - więc peering z TPIX jest bezpośredni. 

 

Teraz pytanie - czy dodanie PLIX'a do tego AS-a oznacza, że Orange niedługo coś puści przez PLIX? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Skoki pingu

@Anonim  Uściślijmy

AS5617 - to jest TPNET czyli np. neostrada

AS29535 - TPIX

Anonim

Nie dotyczy

Skoki pingu

Bez tytułu.pngZgadzam się z tym co napisałeś - ale zauważ teraz to, co wyżej.

 

Nie było wpięcia do PLIXa w tym ASN jeszcze tydzień temu. 

 

Możliwe, że na coś się zanosi pozytywnego? 😉 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Skoki pingu

Przecież pisałem Wam, że T-Mobile będzie miało na pewno swój routing, a to info jest pewne. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

TPIX a TPNET to zupełnie co innego, użytkownicy Neostrady (również światłowodowej) to AS5617 a na chwilę obecną ten AS nie rozgłasza się w PLIX (przed chwilą sprawdziłem)

Private peering TPIX był od dawna więc to nic nowego i poprzez niego możesz widzieć AS5617

Generalnie TPNET czyli AS5617 nie wymienia się ruchem w PLIX i z tego co wiem nie bedzie

 T-Mobile będąc w PLIX pewnie wymienia się ruchem z Valve czyli z polskimi serwerami CS:Go a to jest zupełnie inna jakość, czasy kilka ms