Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

To już ktoś decyzyjny z Orange musi się wypowiedzieć, ale oni tu nie zaglądają więc nigdy nie dowiemy się czemu tak jest...


Chociaż nie, u mnie brakuje jednego hopa. Spójrz na trasę @konto usunięte:

111.png

 

U mnie tego hopa nie ma, po ae7.vienna jest od razu vie.valve.net. Ten hop to jakiś bezpośredni styk szkieletu seabone z siecią valve.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

@Banan9  @Konto usunięte

Podajcie swoje publiczne adresy IP w Orange, może być bez ostatniego oktetu w adresie...chce coś sprawdzić 😉 

do tego potrzebuję obu waszych adresów IP


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

178.43.146, bez ostatniego jak chciałeś 😉

 

Oczywiście IP mam zmienne, jedynie 178.43 jest stałe (pula na woj łódzkie) a ostatnie dwa fragmenty dostaję kompletnie losowo co 22h bodajże.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

tu masz adres looking glass sieci Seabone: https://gambadilegno.noc.seabone.net/lg/lg.cgi

niestety nie chce działać traceroute dla routera w Wiedniu 😞

chciałem porównać trasy dla obu adresów IP ale w przeciwnym kierunku czyli od Wiednia do Was

popróbujcie, może zauważycie jakieś różnice, może być tak że routing w Seabone nie jest ustawiony perAS5617 ale np. per podsieć IP bo Twój adres jest z puli światłowodowej dla Orange a @konto usunięte ma pewnie adres IP ze starej puli ADSL w Orange, widać po tym co wkleiliście że macie minimalnie inny routing, swoją drogą ciekawe 😉

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@pawel__b   Po tym jak niecały rok temu widziałem jak osoba z dolnośląskiego wkleiła tracert do vodafone.de i u niego szło telią a u mnie opentransit to już nic mnie w Orange nie zdziwi. Oczywiście, hejtowana telia dostarczała pakiety o około 20 ms szybciej 🙂

 

Dlatego różne trasy dla różnych użytkowników to fakt, i jest to uzależnione od lokacji abonenta...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skoki pingu

@Banan9 

Moze byc tak ze @Konto usunięte jest z innej puli IP w Orange i ruch idzie innym portem w Seabone, stąd moze byc roznica w pingu

nie sadze zeby Dolny Śląsk byl inaczej traktowany niz Warszawa, raczej wyglada na to ze to siec Seabone inaczej kieruje ruchem w zaleznosci od adresu IP klienta Orange 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@pawel__b   Ja mówie o takim jednym przypadku podczas problemów z vodafone.de gdzie ja miałem masakrycznie wysoki ping a osoba z dolnośląskiego miała ping niski bo leciało telią a nie zapchanym OT 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

1111.png

 

Wyśmienita prędkość ze steama, ciekawe czy w grze nie będzie lagów... 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Skoki pingu


@Banan9napisał(-a)

1111.png

 

Wyśmienita prędkość ze steama, ciekawe czy w grze nie będzie lagów... 😉


Grałem w Killing Floor 2 zarówno na PS4 jak i na PC w zeszłym roku i żadnych lagów nie było.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Skoki pingu

Jak @Banan9 nic nie napisał od tygodnia to chyba jakoś działa 😁