Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

Jestem bardzo otwarty na przekonujące argumenty. Napiszę po raz kolejny - routing nie ma tutaj nic wspólnego i najprawdopodobniej chodzi o konfigurację sieci na osiedlu, w którym mieszkam. Kilka dni temu grałem turniej (poza moim mieszkaniem, żeby było jasne) "LAN" uwaga - na światłowodzie Orange - i było to jedno z najlepszych doświadczeń gamingowych w ciągu kilku ostatnich lat. Wszystko śmigało tak jak powinno, chociaż komputery mogłyby być lepsze. Jeżeli Orange dzierżawi linię dla 3 różnych dostawców, to świadczy to raczej o tym, że wszyscy mają coś ze sobą wspólnego, dlatego przyszedłem tutaj dowiedzieć się, gdzie może leżeć problem.

 

Będę trzymał się wersji, że jest to jakiś błąd we wspólnym miejscu wszystkich czterech operatorów. W tej całej sytuacji jedyną niezmienną jest tylko prąd w gniazdku.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

A ja Ci tłumaczę że jest punkt wspólny tych problemów, żeby go zlokalizować trzeba wykluczyć lub potwierdzić ze to Orange a do tego najlepszym sposobem jest sprawdzenie routingu, zrozum że to że Orange dzierżawi światłowody w tej okolicy nie ma nic wspólnego z samą usługą, to tak jakbyś komuś wydzierżawił skrętki, co to ma wspólnego? Mialeś usługi od różnych operatorów i sam mówisz że wszędzie miałeś problem, może problem jest w domu skoro narzekasz też na inne gry….nie przekonałeś mnie jakoś że sprawdzałeś gry też na inny, kompie w domu…uczepiłeś się tego Orange jakbyś nie widział że są inne możliwe przyczyny…że 4 lata poswieciles na rozkminianie tego tematu, może po prostu bezskutecznie…trudno oceniać Twoją wiedzę komputerową na podstawie kilku postów 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

Routing na osiedlu?

Grałem na polskich serwerach z routingiem przez Frankfurt, grałem na polskich serwerach z routingiem do Warszawy w linii prostej. Grałem na szwedzkich serwerach z routingiem przez Amsterdam i grałem na szwedzkich serwerach z routingiem prosto przez Bałtyk. Wiesz co różniło te wszystkie przypadki? Ping. Wiesz co nie różniło? To że ginąłem na serwerze, zanim zobaczyłem przeciwnika albo zanim na moim ekranie pojawiła się animacja strzelania do mnie.

 

Co do grania na innych komputerach, mogę ci wypisać ile podzespołów w przeciągu 4 lat wymieniłem w swoim komputerze, ale wtedy też nie uwierzysz, że można przeznaczyć tyle pieniędzy na to, by znaleźć przyczynę. Dziwnym przypadkiem najlepszy internet z jakim miałem do czynienia to ten w akademiku z 1.5 Mbps poprzydzielanym na głowę. Dopiero gdy wróciłem do swojego mieszkania, to zaczęło do mnie docierać, że ping pingowi nierówny.

 

W ciągu ostatnich kilku lat tematy podobne do moich wyrosły jak grzyby po deszczu, bo coraz więcej graczy zaczyna się zastanawiać, dlaczego moja gra nie wygląda tak samo jak u streamera, którego lubię oglądać. Wszystko to wina łącza i trzeba po prostu dobrze trafić. Szwecja, Dania, Francja, Korea Południowa nie bez powodu królują w grach komputerowych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

No i właśnie to co piszesz tylko mi potwierdza że to może być problem konfiguracyjny na kompie bądź sprzętowy, nie jestem specjalistą od komputerów, próbowałeś z inną kartą sieciową w kompie? 

Próbowałeś sciągnąć kogoś żeby Ci przejrzał konfigurację kompa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

Posiadam ponadprzeciętną wiedzę jeżeli chodzi o konfigurację Windowsa, biosu i gier. Kolega grający na laptopie z odpustu na UPC w Gdańsku (swoją drogą ktoś tu pisał, że UPC w Trójmieście daje radę) nie ma żadnego pojęcia o konfiguracji, a gra bez żadnego wysiłku, tak jakby przeciwnicy go nie widzieli. Próbowałem grać na zewnętrznej karcie sieciowej po WiFi, cały czas to samo. Grałem na B450 Tomahawk, teraz na TUF X570 (ta akurat posiada bardzo dobry chipset sieciowy) - to samo. Na czystym Windowsie bez żadnych dodatkowych konfiguracji i tuż po formacie gra się tak samo źle, dlatego sam widzisz, że skończyły mi się pomysły i padło na internet.

 

Tak wygląda mniej więcej gra, gdy obserwuję swoją drużynę. Każdy strzela gdzieś obok i trafia https://streamable.com/l6hs5y

 

Tego komentować nie trzeba:

https://streamable.com/v6ht05

 

I tego też nie (0 trafionych):

https://streamable.com/o16xmb

 

To nie wygląda na problemy z komputerem, tylko na problemy z łączem. To wszystko co tu widzisz mam u 4 dostawców.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

Klawiatura? Mysz ?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

@ultraKnur, miałeś puścić tracerouta


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

W każdym razie na pewno nie powinieneś grać z ustawieniem cl_predict 0 bo to jest jeszcze większa desynchronizacja 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

Klawiatury i myszki wymieniałem z 4 razy.

 

Widok z cl_predict 1 powinien być jak najbardziej zbliżony do cl_predict 0. U mnie sposób w jaki to się rozjeżdża jest nierealny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Skąd to opóźnienie pomimo niskiego pingu?

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=10&t=9722

to też tłumaczy dlaczego opóźnienie ma znaczenie

https://forums.blurbusters.com/viewforum.php?f=10

dużo tu ciekawych wątków, również opisujących problemy podobne do Twoich