Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@WabolMonster  Mieszkasz w Łódzkim? 😉

 

Zobacz różnicę między filmem z cache: http://prntscr.com/lvqrur 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Nie ale na granicy Łódzkiego i wielkopolskiego 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@WabolMonsterNo a ja w Łódzkim i uważam że to jest powód bardzo niskiego priorytetu na youtube dla filmów bez cache. Wierzę w to po tym jak zobaczyłem całkowicie inną trasę od mojej u osoby z dolnośląskiego do vodafone.de i oczywiście on miał 15-20 ms mniej 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Chyba po raz pierwszy widzę taki ping przed 22 i do tego stabilny... 😮 http://prntscr.com/lvrh19


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Ja najwięcej ruchu mam od siebie do OVH i Googla. Jest u mnie także Inea 1gbps/1gbps i gdy w weekend chce poużywać OVH na Inea to nie jest tak kolorowo czasem jest nawet 15 % lostów. Więc dla mnie Orange jest pod tym względem lepsze. Jak wspomniała @Anonim że pod względam telefonów orange jest ok. Ale nie da sie być najlepszym pod każdym względem. Tak jak pisał @pawel__b "[...]jakimi dysponuje upstreamami[...]" np Telia SWEDEN i DENMARK upstreamują się tylko do TELIANET -u Czyli tej telii która świadczy tranzyt ( tak tak ta za której kupuje Orange i nie tylko) i nie ma ich w żadnym ix-ie ciekawe jakie pingi tam mają 😛


Tak jak pisał @Piotrekk85 "TPIX jest dedykowany dla biznesu.[...]" NIestety orange jest tam tylko w private peeringu 😞 ale i tak ok 1/4 sieći w TPIX kupiło pasmo do Orange. Bo TPIX to fajne rozwiązanie gdy jesteśmy ISP i chcemy dostęp do większych sieći takich jak OVH itp a koszt to ok 800 zł za 10 gbps. A np OVH jest tylko w PLIX i TPIX w PL a w PLIX 10 gbps to ok 1700 zł. Więc zancznei taniej dlatego OVH rezerwuje TPLIX tylko dla biznesu niestyety 😞

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ja najwięcej ruchu również generuje do OVH (z moich własnych kilkudziesięciu GB idzie tam ostatnio około 60% ruchu), w domu mam jeszcze kilku użytkowników którzy jedyny ruch do tego OVH to synchronizacja poczty i chmury plików. 

Natomiast jeśli Orange nie chce udostępniać TPIXa indywidualnym, nie chce peerować się bezpośrednio z największymi wydawcami gier, to powiedz mi jedno. 

 

Dlaczego Orange miało pewnego razu dobre trasy do serwerów Valve - przez Telie w Warszawie - a teraz idzie zupełnie inaczej.

 

Nie można tego tłumaczyć tym, że coś jest nie tak po stronie Valve - bo trasa do ostatniego hopa trasy do IP 155.133.231.67 może być pjszczona Telią (sprawdź). 

 

To kwestia tego, czy Orange chce nam dać jak najlepsze połączenia do gier czy nie. 

 

Na ten moment wskazują na tą drugą opcję, a brak odpowiedzi kogoś z Orange od dłuzszego czasu na ten temat, czy coś robia - to pogardą dla nas, graczy korzystających z internetu Orange, reklamowanego w momencie wzięcia (przynajmniej przeze mnie) jako internet dla graczy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

"Dlaczego Orange miało pewnego razu dobre trasy do serwerów Valve - przez Telie w Warszawie - a teraz idzie zupełnie inaczej." - Na te odpowiedź prawdopodobnie będe miał odpowiedź tylko czekam na potwierdzenie.
A teraz troche danych: Trasa do 155.133.231.67 w Inea idzie przez atmana(THINX) a potem PLIX
inea_steam.png

Natomiast do LOL-a inea ma znacznie większy ping niż Orange:
- Inea 38ms
inea_lol.png

- Orange 32 ms
orange_lol.png
- Netia  29 ms
netia_lol.png
Tutaj widzimy że najlepsza do LOL-a jest Netia a Inea najgorsza. Orange w środku rankingu.
Właśnie ale to nie VALE dla ip 155.133.231.67 netia w Wrocławiu ma 7ms a w Warszawie 2ms. Inea w Poznaniu 9 ms a Orange 😛 (zależy) Czyli Netia najlepsza Inea s śrdoku a Orange na końcu.

PS Każda śieć ma jakieś swoje lepsze ping a inna gorsze. Netia ma najlepsze bo dużo IX-ów + duży tranzyt.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Wcale, że nie, bo do lola najlepiej ma UPC 😆

 

 

Trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, że to technologią DOCSIS, w GPON by było ~5ms mniej od ogólnego wyniku. 😛

 

Każdy ma jakiś tam routing, różnice w paru ms, ale Orange przeważnie odstaje od innych i po 20-30ms.. Czasami zdarzą się lepsze trasy im, ale co z tego, jak nieraz potrafi ta sama trasa mieć 30ms a raz 60ms.

 

Tutaj też trzeba ~5ms od wyniku odjąć, by porównać stricte trasy (bez dodatku technologicznego):

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@WabolMonster  Nieprawda bo Orange do LoL-a ma 36-37 😛 Przynajmniej z Łódzkiego z niskim priorytetem w sieci (dzięki Orange!)

zzz.png

 Telią nie dałoby rady puścić bo pewnie za droga 😉

 

cxcxzc.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Zauważ w ogóle @Banan922 jak Orange ma skonfigurowaną sieć u Ciebie, we własnej sieci ma 4-5ms, gdzie w innych miastach potrafią mieć 1-2ms w swoim szkielecie, ba, nawet do niektórych hostów potrafią mieć 2ms. Mój znajomy ma Orange, mieszka w Konstancinie pod Warszawą, do mojego TS'a stojącego w Warszawie ma 2ms.. 😉