Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

''I tak uważam, że większość klientów nie ma problemów. Jakoś z okolic Białegostoku czy Olsztyna nikt nie narzeka tyle co z okolic Łodzi czy Śląska...''

 

Więc to pewnie nasza wina że Orange nie jest w stanie zapewnić przyzwoitej jakości w tych regionach? Już kiedyś obwiniłeś samorządy o to że Orange ma kiepskie trasy i packetloss, więc pewnie problemy w Łodzi i na Śląsku są winą klientów 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32413
  • 36660
  • 1369

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Nic takiego nie pisałem 😉

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Był kiedyś temat o problemach z pingiem i trasami, to rozpisałeś się dlaczego tak jest, i podałeś m.i.n samorządy jako powód. Musiałbym przewertować tematy żeby znaleźć 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32413
  • 36660
  • 1369

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Pisałem że samorządy przeszkadzają w modernizacji i inwestycjach. A nie w samym pingu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

To raczej nie wina samorządów bo problemy są gdy pakiety wychodzą POZA Polskę. Nigdy nie miałem lagów na hoście z Polski do którego pakiety szły normalnie, bez zahaczania o Niemcy. Problemem są węzły Orange w Niemczech i innych krajach, nie w Polsce.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Dzis znajomej podłączyli światłowód i zrobiłem na szybko parę testów za pomocą mojego konta dostępowego do NordVPN. Oto wyniki.

(Światłowód 300mbit) Ping YouTube.com

Ping statistics for 216.58.215.110:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 41ms, Maximum = 43ms, Average = 41ms

 

(Światłowód 300mbit + NordVPN) Ping YouTube.com

Ping statistics for 216.58.215.110:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 10ms, Maximum = 12ms, Average = 11ms

 

(Światłowód 300mbit) Ping Google.com

Ping statistics for 216.58.215.78:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 41ms, Maximum = 43ms, Average = 42ms

 

(Światłowód 300mbit + NordVPN) Ping Google.com

Ping statistics for 216.58.215.78:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 10ms, Maximum = 12ms, Average = 11ms

 

(Światłowód 300mbit)

 

(Światłowód 300mbit + NordVPN)

 

 

Jak chcecie to wrzucicie jakieś ip serwerów gier to wam podam wyniki z NordVPN którego używam. Ale z tego co widać styki na świat NordVPN ma o niebo lepsze od Orendz, dodatkowo VPN wcale tak nie ucina prędkości jak to niektórzy malują, gdy znajomej podłącza 1gbit to również przetestuje i wrzucę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Czullonapisał(-a)


 

(Światłowód 300mbit + NordVPN)

 

 

Jak chcecie to wrzucicie jakieś ip serwerów gier to wam podam wyniki z NordVPN którego używam. Ale z tego co widać styki na świat NordVPN ma o niebo lepsze od Orendz, dodatkowo VPN wcale tak nie ucina prędkości jak to niektórzy malują, gdy znajomej podłącza 1gbit to również przetestuje i wrzucę.


 

Na którym dokładnie serwerze NordVPN osiągnąłeś prawie 300 Mb/s? Nie testowałem wszystkich, ale max udało mi się lekko ponad 160 Mb/s, więc z łącza 1Gb/s jednak sporo odcina.

 

A co do gier to używam teraz czasem NordVPN, żeby połączyło mnie w CS:GO z serwerem w Warszawie i później odpinam pomimo tego, że ping to ok. 23-35 ms. Wolę 75 ms bez VPN. 🙂 Problemem jest wartość VAR (także opóźnienie), która z zestawionym VPN jest mniej stabilna niż bez VPN, co powoduje skoki obrazu na ułamki sekund, więc nie jest to rozwiązanie idealne.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Nie pamiętam który był to serwer, ale rozłączałem i łączyłem się kilkukrotnie, za każdym razem wynik był prawie na maksa powiedzmy 280-300mbit, serwer wybierany automatycznie.

Test z Poland #62 o godz 14:46:


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Czullonapisał(-a)

Nie pamiętam który był to serwer, ale rozłączałem i łączyłem się kilkukrotnie, za każdym razem wynik był prawie na maksa powiedzmy 280-300mbit, serwer wybierany automatycznie.

Test z Poland #62 o godz 14:46:


Sprawdzę, ale z testów które znalazłem wynika, że standardem jest właśnie coś ok. 100-150 Mb/s. Poza tym Ty sprawdzałeś przed godz. 15, a ja wieczorem, zapewne przy większym obciążeniu. W każdym razie nie jest to idealne rozwiązanie do gier. Wydaje mi się, że jeżeli mieszka się w lokalizacji, w której sieć nie jest przeciążona to granie będzie przyjemniejsze bez użycia VPN, pomimo większych opóźnień w niektórych grach.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Wracając do tematu CS:GO udało mi się przetestować na szybkiego ping w jednej grze. Wyniki poniżej:

orangevsvpn.png