Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Stabilizacja łącza w UPC? Nic takiego nie zauważyłem, odkąd mam leci z full prędkością bez zająknięcia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36858
  • 1371

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Na zmodernizowanych lub nowych lokalizacjach tak. Ale na starych gdzie jest "przesyt" abo niekoniecznie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Piotrekk85napisał(-a)
To co na końcu to najgorszy pomysł. W obu firmach jest stabilizacja linia/łącza/remont usługi przez max 28 dni. W drugim miesiącu zobaczysz co i jak dopiero. Chyba lepsza opcja to wariant bez lojalki (choć trochę kosztowniejszy).

Dzięki za informację, nie wiedziałem. A wiesz może, czy w Orange jak się złoży wypowiedzenie to można coś wynegocjować tak jak w UPC? Zastanawiam się, którą opcję najpierw wypróbować. Nie prześledziłem dokładnie całego wątku, ale czy może być tak, że np. łącząc się z Wrocławia do polskiego serwera CS GO Orange nie będzie puszczał ruchu przez zagraniczne serwery? Inaczej mówiąc, czy wszyscy mają takie problemy czy jednak Orange stosuje priorytety i mieszkańcy niektórych województw są uprzywilejowani?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jeżeli ma opcję 500Mb/s, to zmodernizowana jest lokalizacja.

 

Orange do polskiego serwera valve nie ważne z jakiej lokalizacji, puszcza przez Frankfurt.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Aha, czy zmiana adresu IP w Orange co 22-24h wiąże się z jakimiś niedogodnościami? W UPC adres też jest zmienny, ale nie zauważyłem, żeby sam się zmieniał.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Może Cię rozłączyć podczas gry jak nie dopilnujesz resetu, codziennie masz inne IP, w UPC masz zmienne, ale mało kiedy się zmienia, ja przez cała umowę miałem takie samo IP, teraz jak przedłużałem to mam inne, bo inny router mam.

 

A jeżeli chodzi o routing do Valve z Warszawy w Orange, nie wiem jaki powód ma Orange by puszczać to przez zagranicę, jak i tak potem wraca i przechodzi przez router w Warszawie.. 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01  Był tu kiedyś użytkownik z Wrocławia i obaj przetestowaliśmy trasę do vodafone.de. U niego szło telią przez Czechy do Niemiec i miał około 30-40 ms... u mnie idzie przez openLAGsit do Holandii i potem wraca do Niemiec i mam taki ping jak widziałeś 😉 Więc on był mocno uprzywilejowany i pewnie Wrocław ma lepsze trasy niż woj. Łodzkie. Szkoda że cena jest wszędzie taka sama. To tak jakbyś zapłacił 4zl i dostał paczkę Lays a ja bym zapłacił 4zł i dostał jakąś podróbkę chipsów z Lidla albo Carrefoura 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Banan922napisał(-a)

@kozakis01  Był tu kiedyś użytkownik z Wrocławia i obaj przetestowaliśmy trasę do vodafone.de. U niego szło telią przez Czechy do Niemiec i miał około 30-40 ms... u mnie idzie przez openLAGsit do Holandii i potem wraca do Niemiec i mam taki ping jak widziałeś 😉 Więc on był mocno uprzywilejowany i pewnie Wrocław ma lepsze trasy niż woj. Łodzkie. Szkoda że cena jest wszędzie taka sama. To tak jakbyś zapłacił 4zl i dostał paczkę Lays a ja bym zapłacił 4zł i dostał jakąś podróbkę chipsów z Lidla albo Carrefoura 🙂


Dzięki za informację. We Wrocławiu jest duża konkurencja (u mnie akurat tylko UPC i Orange) i z tym wiążę nadzieję. Wydaje mi się też, że głównym operatorem we Wrocławiu jest jednak UPC. Orange ze swoim światłowodem wszedł stosunkowo niedawno. Sam miałem problemy z UPC tam gdzie obecnie mieszkam. Wieczorami mocno zwalniało. Na szczęście Netia zaoferowała swój światłowód mieszkańcom bloku i od tego czasu nie ma problemów z UPC. Nie wiem, czy UPC coś zmieniło, żeby utrzymać klientów czy część po prostu przeszła do Netii, która ma zdecydowanie lepszą ofertę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

To w Orange jest gorzej niż na UPC bo w Orange ping wieczorem podskakuje nie dlatego że u mnie w mieście/bloku ludzie dużo ciągną, ale dlatego że Orange ma przeciążone węzły globalnie. To jest zdecydowanie większy problem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

"Na szczęście Netia zaoferowała swój światłowód mieszkańcom bloku i od tego czasu nie ma problemów z UPC"  @kozakis01 Ale to nie masz możliwośći NETI ? skoro to ten sam blok o ile dobrze cię zrozumiałem.