Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Użytkownicy światłowodu dowiadujący się że Orange ma problemy z pingami odc. 2137, a wystarczyło przed popisaniem umowy wpisać w google: "orange światłowód ping"


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan9292masz racje co do VPNa, miesiąc temu nigdy bym nie pomyślał, że w ogóle da sie grać przez VPN w takie gry. Przez ostatnie lata mieszkałem w Londynie, gdzie miałem internet VDSL i pingi do serwerów CS:GO na pozomie 5-15ms.

Teraz wróciłem na jakiś czas do Polski i tutaj sytuacja jest niestety nie najlepsza. Mieszkam w centrum Krakowa i jedyna opcja stałego łącza internetowego to Orange (realnie prędkość 28/9). Dookoła mnie wszedzie jest światłowód ale niestety w moim budynku nie.

Inni lokalni operatorzy też nie chcą (nie maja warunków technicznych) żeby obsłużyć mój dom wiec sytuacja jest dość kiepska - brak alternatyw.

Próbowałem grać przez LTE w TMobile na routerze 6CAT z zewnętrzną antena - i jest dużo lepiej (średnio 30-40ms) niż na kablu z Orange (70-90ms). Niestety jako, że to radio czasem zdarza sie, że ping leci do 100-300ms i grać się zwyczajnie nie da.

 

Ostatnia opcja jaka mi pozostaje to 5G, które jest niby dostępne w mojej okolicy. Niestety koszt sprzetu 5G jest na tyle duży, że nie chce inwestować gdyż nie mam pewności, że poprawi to sytuację. Musiałbym podpisać umowe z Play bądź innym operatorem na 2 lata żeby cena tego przedsięwzięcia miała ręce i nogi.

 

Rozwiązanie, które znalazłem przez VPS jest pewnego rodzaju łatą jaką sam mogę we własnym zakresie zrobić, i która działa. Warunki Steam Valve mówią o zakazie VPN ale głównie przy zakupach albo gdy korzystamy w celu obejsca ograniczeń lokalnych. Jeśli dostane bana to będzie to tylko i wyłącznie zasługa Orange, który ma kiepske routowanie, na które ja wpływu nie mam.

W poście zamieściłem rodzaj technologii (wireguard), która ma w mojej ocenie najmnieszy narzut na połaczenie i działa przez UDP i poprawia jakość gry.

[ Oczywiście, używać na własne ryzyko ]

 

ps i OT: VPN to pozorne zwiększenie bezpieczeństwa, jest to przeniesienie problemu z jednego miejsca na drugie, które nie daje gwarancji, że nikt nas nie podsłucha.Jest ono najbardziej przydane przy otwartych sieciach wifi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimNo ja miałem cały czas to o czym mówisz. Jak grałem w Fortnite choćby w 2018, to ileż razy typ strzelił 3 metry obok mnie a ja padłem. Albo dostawał headshoty i nie trafiałem w ogóle. Potem jakoś w maju czy tam czerwcu 2018 wprowadzili powtórki, że można swoją grę obejrzeć na powtórce... i EWIDENTNIE było widać pociski przeciwników jak strzelali 2-3 metry obok mnie a trafiali. Niby ping 40-50, a opóźnienie jak 200.

 

W takim PUBG Mobile to samo - 60% gier padałem za ścianą, np prowadząc z kimś ogień. Strzelam, chowam się i po sekundzie dostaję od typa bo serwer widział mnie cały czas odsłoniętego wtedy kiedy strzelałem. Moje pociski też często nie robiły wrażenia, tzn trafiałem, widziałem krew ale tak jakby serwer ich nie wychwytywał. Kompletny bezsens.

 

Takie rzeczy opisywałem tutaj wiele razy, ale nikt poza 2-3 osoba mi mi nie wierzył. Ba, wręcz wmawiano mi że mam za słaby komputer.

 

O T-mobile mogę sporo złego powiedzieć bo też mają swoje za uszami ale w takim PUBG Mobile nie pamiętam kiedy ostatni raz padłem za ścianą. Może raz na 30 gier się zdarzy. No i ping cały czas 20. Jak trafiam to trafiam, goście się składają. Nie ma czegoś takiego że serwer nie widzi moich pocisków, tak jak było na Orange.

 

W takim CoD: Warzone gdy jest loss od AMS-IX no to jest kiepsko, ale jak lossa nie ma bo idzie przez inne IXy no to jest bardzo dobrze. Pomijając że tickrate w CoDzie jest jedynie 12, to nie czuje się lagów ani opóźnienia jeśli nie ma lossa i ping jest stabilny.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@staszek_kZapewniam Cię, że VPN jest całkowicie zakazany na Steam.

Dokładniej:

 

You agree that you will not use IP proxying or other methods to disguise the place of your residence, whether to circumvent geographical restrictions on game content, to purchase at pricing not applicable to your geography, or for any other purpose. If you do this, Valve may terminate your access to your Account.

Dodatkowo, pytałem supportu, czy nie mogę korzystać z VPN nawet wtedy, gdy moje konto zostało zarejestrowane w Polsce, były robione zakupy polskimi metodami płatności i IP serwera VPN wskazuje na Polskę - odpowiedź była jednoznaczna - jeśli Valve to wykryje - konto zostanie permanentnie wyłączone.

Dlatego nie polecam. Każdy może napisać do Supportu Steama i zapytać.

 

@CzulloFajnie, tylko miałem około 13 miesięcy przerwy od CS:GO, wtedy mogłem zmienić dostawcę, ale do moich zastosowań - tj. streamingu, cloud storage, pobierania gier SP, prostych gierek niewymagających stabilnego łącza - internet od Orange wystarczał.

Wspominałem - robię około 4 TB ruchu miesięcznie, dopiero teraz zaczynam na nowo grać w gry i już postanowiłem, że następna umowa będzie z Netią. UPC odpada - T-Mobile raczej też, Orange nie nadaje się do niczego innego niż to co wymieniłem wyżej....

 

A w Netii nigdy nie miałem problemów, poza prędkością bo zwykły ADSL to było za mało w pewnym momencie. Ale teraz mam od nich FTTH w BSA, także no.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimValve Ci odpowie to co najłatwiej im odpowiedzieć - nie i tyle, podejścia indywidualnego z ich supportem nie uświadczysz. Ale masz racje TOS w pewnym sensie zabrania więc należy samemu podjac dezycje czy chcemy ryzykować czy nie. Napewno najlepiej nie kupować nic i nie otwierać skrzynek przy takim połączeniu 🙂 .

 

Zresztą ta informacja:  "You agree that you will not use IP proxying or other methods to disguise the place of your residence, whether to circumvent geographical restrictions on game content, to purchase at pricing not applicable to your geography, or for any other purpose. If you do this, Valve may terminate your access to your Account."

"Place of your residence" - jest dość ogólnym stwierdzeniem, zaczyna sie od miejsca zamieszkania a kończy na kraju, w którym jesteśmy. A do tego celem jest "to disguise the place of your residence" a nie jest to naszym celem. Chcemy zmienić routing z Krakowa -> Frankfurt -> Waszawa na Krakow -> Warszawa taki nasz cel 🙂

Po za tym niezbyt jestem pewny co oznacza "IP proxying" oraz tej umowy nie ma w jezyku polskim - więc nie wydaje mi się żeby byłą wiążąca "https://store.steampowered.com/subscriber_agreement/?l=polish".

Tu nie ma nic o VPN: https://store.steampowered.com/eula/290730_eula_0?eulaLang=polish

 

Ale skończmy to prawnicze mumbo jumbo, bo prawnikiem nie jestem - jeśli zablokują mi konto to bedę się sądził i pewnie wtedy bedę wiedział więcej i obecuje, że dam tutaj znac 😉

 

Technicznie połączenie przez VPN to taki sam NAT jak od Ciebie do routera - internetu też nie wpinasz bezpośrednio do komputera a Twój router też ukrywa Twoje prawdziwe lokalne IP. Nikt tu nie chowa adresu IP a nawet lepiej - masz stały, unikalny adres - Valve nie ma możliwości oceny czy to VPN czy tak działa Twój operator sieci.

 

Pytanie przed moim postem było o VPNa - przedstawiłem rozwiązanie, które działa u mnie - budujmy na tym i znajdźmy rozwiązanie dla Orange - to jest forum orange. Nie każdy ma możliwość zmiany operatora a to daje mu jakąś szanse na normalną gre.

 

Jest jeszcze jeden plus tego rozwiazania - ktoś kto nie ma pojęcia o obsłudze Linuksa oraz konfiguracji VPNa może będzie zmotywowany żeby sie tego nauczyć. +5 do Skilla IT

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Wiesz, z Valve raczej nie wygrasz - całe państwa przegrywały z nimi, co dopiero jednostka. Ale na własne ryzyko - nikt nikomu nie zabroni 😛

Co do rozwiązania dla Orange - Orange jest obecne w PLIX. Jest obecne w TPIX. Ma opentransit w Warszawie.

 

Rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Ale Orange nie chce płacić 😛

Może u innych dostawców nie jest idealnie, ale np. w Netii są IXy na poziomie kilkuset Gbps, tranzyt zagraniczny doskonały. W Orange nie ma żadnego, a z własnego węzła w Warszawie (OpenTransit i TPIX) nie korzysta, albo nie wykorzystuje pełni potencjału. Trochę smutne, że za taką cenę nie ma czegoś takiego no ale cóż - lepiej zarobić i się nie narobić 😄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jeśli jest szansa że po użyciu VPN całe moje konto może zostać zbanowane, to nigdy bym nie ryzykował. Tak samo jak nie oszukuję w grach - nieraz są myśli by trochę się ''podrasować'', ale jednak strach przed banem i szacunek do siebie skutecznie mi te myśli odrzucają. Poza tym płacić 2x za internet by mieć lepszy ping... to tak jakby kupić dobre słuchawki a potem lecieć po zapasowe nauszniki, bo producent oryginalne nauszniki zrobił na odpiernicz i po chwili się rozlatują 😄

 

W Orange nie ma żadnego, a z własnego węzła w Warszawie (OpenTransit i TPIX) nie korzysta, albo nie wykorzystuje pełni potencjału.

 

Orange tych węzłów nie udostępnia indywidualnym klientom. Jedynie chyba firmom je udostępnia, ale ktoś musi to potwierdzić bo nie jestem w 100% pewien. Chociaż było coś kiedyś że komuś do twitch.tv szło przez OT w Warszawie 😄 Sam już nie wiem.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Tak, do Twitcha, Amazona idzie przez opentransit w Warszawie - ale na tym to się kończy 😛 Jakby puścili ruch do Valve w Warszawie przez OTI w Warszawie, myślę, że nie byłoby tak tragicznie.

Ale do tego wymagane są decyzje, które Orange raczej niechętnie podejmuje.


Szkoda, że tak się przekonałem że ten internet jednak do grania się nie nadaje....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Przypomnij mi z jakiej części Polski jesteś?

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Mazowsze, Warszawa.

Ale problemy występują też na Pomorzu, Dolnym śląsku... więc no 😕

 

Trochę słabo.