Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 326
  • 8

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Banan922napisał(-a)

To w Orange jest gorzej niż na UPC bo w Orange ping wieczorem podskakuje nie dlatego że u mnie w mieście/bloku ludzie dużo ciągną, ale dlatego że Orange ma przeciążone węzły globalnie. To jest zdecydowanie większy problem.


To mów za siebie bo u mnie nic takiego przez 3 lata w Orange się nie zdarzyło.
Wieczorami ping w CS:GO 31 ms
Battlefield 1 23 ms
Ttitanfall 2 25 ms
Dota 2 28 ms


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Dziwne, bo gram ze znajomym w CSGO i ciągle się śmiejemy z jego pingu na światłowodzie od Orange i pytamy się jak tam jego światłowodowy ping, to zawsze wkurzony odpowiada, że Orange, tak samo jak go rozłączy podczas gry, to wraca i mówi, Orange.. Ja mam 7-8ms, on 50+.. 😉 Może gramy w dwie inne gry @Sebastian1? Oczywiście do niektórych lokalizacji na porównywalny do nas, ale w większości większy..

 

Nawet znalazłem zrzut ekranu co tu kiedys wrzucałem.

 large.png

 

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Sebastian1  Przykro mi ale ja nie gram w te gry co podałeś. Ja mówię o ogólnej jakości internetu, nie o kilku serwerach w kilku grach do których Orange ma bezpośredni styk. Spróbuj wieczorem zagrać w coś co idzie przez 80.50.144.146 albo peercweurope, powodzenia. A naprawdę sporo tras idzie przez te urządzenia.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 326
  • 8

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@-brtk-ja dużo w CS:GO nie gram. Teraz jak gra przeszła na F2P to zagrałem kilka razy z ciekawości i betonowy ping 31-32 ms.

@Banan922nie znam tego serwera i nie wiem w jakiej grze jest on wykorzystywany. Gram po sieci w kilkanaście gier zarówno na PC jak i na PS4 i skoro nie mam żadnych problemów to nie sprawdzam np. tras połączenia do serwerów Vodafone bo i po co.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

A ja gram z ludźmi z europy i internet to nie tylko ''oficjalne'' serwery. Jakoś na Hyperionie nie miałem żadnych problemów z ''nieoficjalnymi'' serwerami, problemy są tylko na Orange.

 

PUBG Mobile na ''oficjalnych'' serwerach na Orange jest niegrywalny i pingi są po 100-200 wieczorami. Nie wiem czy jest jakikolwiek sens grać bo tylko tracę ranking przez lagi i freezy, a to wszystko za 80zl miesięcznie za jedno z najgorszych łączy w kraju.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@WabolMonsternapisał(-a)

"Na szczęście Netia zaoferowała swój światłowód mieszkańcom bloku i od tego czasu nie ma problemów z UPC"  @kozakis01 Ale to nie masz możliwośći NETI ? skoro to ten sam blok o ile dobrze cię zrozumiałem.


Niestety nie mam. To nie ten sam blok. Przeprowadzam się w inny rejon Wrocławia. Gdyby był tam światłowód Netii to nawet chwili bym się nie zastanawiał.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jeden z niewielu wieczorów gdzie router 80.50.144.146 ma normalny ping... szkoda że znając Orange pewnie jutro standardowo będzie 100+.

 

dfgsdfdf.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Zdecydowałem się na światłowód Orange w opcji 1 Gb/s. Moje spostrzeżenia:

- upload 100 Mb/s (a nawet kilka Mb ponad 100) to piękna sprawa (ktoś pisał, że jest przycięty np. dla Google Drive, ale to nieprawda,

- download (u mnie na razie max ok. 850, ale test odpaliłem tylko kilka razy zaraz po montażu) generalnie rewelacja,

- pingi do Youtube, Google. ok. 33-40 ms, gdzie w UPC w innej lokalizacji mam ok. 15-22 ms,

- ping CS GO... 60-85 ms, niestabilne, czyli porażka względem UPC, gdzie mam zazwyczaj 23-35 ms, rzadko 40 ms.

 

Testowałem tylko chwilę na laptopie, bo jeszcze się nie przeprowadziłem, ale widać, że do gier ten światłowód średnio się nadaje. Nie wiem jeszcze, czy z niego zrezygnuję na rzecz UPC (jedyna inna opcja), bo jednak download i w szczególności upload bardzo mi się podobają, a nie gram aż tak często. UPC w tej samej cenie oferuje tylko łącze 500/30. Dość często wrzucam coś do chmury. Z drugiej strony mając światłowód Orange chyba w zasadzie musiałbym się pożegnać z graniem wieczorami, bo podejrzewam, że pingi wtedy są jeszcze gorsze (testowałem ok. godz. 16:30), ale jest także nadzieja, że kiedyś sytuacja się poprawi. 🙂 Nie wiadomo też jak w nowej lokalizacji sprawuje się UPC.

 

Dalsze testy przeprowadzę chyba najszybciej w niedzielę albo w poniedziałek.

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@-brtk-napisał(-a)

Dziwne, bo gram ze znajomym w CSGO i ciągle się śmiejemy z jego pingu na światłowodzie od Orange i pytamy się jak tam jego światłowodowy ping, to zawsze wkurzony odpowiada, że Orange, tak samo jak go rozłączy podczas gry, to wraca i mówi, Orange.. Ja mam 7-8ms, on 50+.. 😉 Może gramy w dwie inne gry @Sebastian1? Oczywiście do niektórych lokalizacji na porównywalny do nas, ale w większości większy..

 

Nawet znalazłem zrzut ekranu co tu kiedys wrzucałem.

 large.png

 

 

Jakiego modemu od UPC używasz, bo miałem zamówić UPC, żeby porównać z Orange, ale okazuje się, że do łącza 300 i 500 Mb/s dodawany jest fatalny pod względem pingów Compal, a nowszy Giga Connect Box dają tylko do najwyższej (u mnie niedostępnej) opcji 1 Gb/s. Wygląda na to, że obecnie ani UPC, ani Orange nie nadają się do gier. 😕  

 


 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 616
  • 1237
  • 2

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01

 

Compal to UPC a routing w Orange to już inna sprawa

problemem w Orange jest routing do Valve czyli do CS:GO ale ta sprawa jest nie do rozwiązania dla Orange 

to jest raczej kwestia tego czy zależy Ci na światłowodzie i uplodzie czy na operatorach którzy mają lepiej rozwiązane kwestie routingu i mniej obciążone styki z innymi sieciami

Kablówki mimo technologii opartej o kabel koncentryczny mają generalnie lepsze czasy w sieci niż Orange na światłowodzie, wynika to zapewne z efektu skali 

Każdy operator ma jakieś atuty i trzeba wybierać wedle potrzeb 🙂