Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimNiestety cię zmartwię ale raczej za dużej satysfakcji nie będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ale o co chodzi? Akurat @Anonim  dobrze prawi. Widocznie tak ma dość orangeowskiego internetu że taki post napisał.

 

Orange ze światłowodami strzeliło sobie w stopę. Dlaczego? Ano dlatego że 2-3 lata temu jak światłowód Orange nie był jeszcze tak popularny w Polsce i zdecydowana większość ludzi miała adsl/vdsl to jak były lagi to ciągłe wymówki że przeciążona centrala, problemy z linia, problemy z kablem, przestarzała technologia itp itd. Dzisiaj mamy światłowody, i co? Nic. Dalej lagi. To tylko pokazuje jak bardzo kiepskim dostawcą jest Orange bo wysokie pingi i śmieszne trasy + lagi to chyba nie wina kabla światłowodowego?

 

Orange reklamuje się jako internet dla graczy czym perfidnie oszukuje klientów więc ja tam się nie dziwię że @Anonim napisał taki ostry komentarz. Jakbyście poszli do restauracji która mianuje się restauracją nr 1, zamówili wysokiej klasy wino a daliby wam wiśniówke za 8zł ze sklepiku na rogu i kazali zapłacić za to 100zł albo ''wynocha'', to co byście zrobili? Byście zapłacili i udawali że nie ma problemu? Czy może powiedzieli głośno i wyraźnie co myślicie o tej restauracji tak, by cały lokal usłyszał? 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Mocne słowa - dla mnie na wyrost. W umowie pingi nie są gwarantowane. Co do starych reklam - jeśli ktoś jest konsumentem i czuje się wprowadzony w błąd - warto działać a nie jedynie pisać na forach.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85  Ty masz vectre więc nie masz problemów. Gdybym ja miał vectrę też pewnie bym inaczej patrzył na Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922: to co mogę to robię (żeby nie było). Nie wiem czy czytasz inne wątki na tym forum, ale w piątek na zlocie społeczności był prezes Orange Polska. Poruszyłem w rozmowie z nim m.in. temat pingów w Orange. Wyjaśnienie, które zostało podane przez jednego z pracowników, tutaj nie podam (z uwagi na podpisany cyrograf na zachowanie poufności), ale mniej więcej pokrywa się z tym co piszą niektórzy pracownicy Orange na forum. Przy rozmowie były również Pani z zarządu Orange od relacji z klientami i Pani dyrektor od obsługi klientów indywidualnych i soho. Mam nadzieję, że rozmowa zdopinguje różne inne działy w Orange to większego działania w temacie 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85  Wątpię, skoro od kilku lat te problemy występują. Internet działa? Działa. Gwarantowana prędkość na speedteście jest? Jest. Klienci płacą? Płacą. To nie ma problemu przecież 😉

 

Dzisiaj znajomy (Słowak z netem t-mobile) wysłał mi link do screenashota prnt.sc (lightshot) z testów antywirusa bym pomógł mu z wykrytymi zainfekowanymi plikami, ale niestety, potrzebowałem 5minut by screen się załadował. Myślałem że lightshot padł ale u niego wczytywało się w sekundę (a też używa adblocka) więc cóż, bylem zmuszony mu napisać że ''the best ISP in Poland has problems with 500kb screenshot and we have to wait, sorry dude''. Cóz, w końcu się udało i screen w końcu się załadował. 300mbps pełną parą 😉

 

Swoją drogą to nie odosobniony przypadek, prawie co wieczór lightshot i wiele innych stron działa mega wolno albo nie działa w ogóle. Więc nie, to nie tylko o gry chodzi ale też o zwykłe, ludzkie użytkowanie internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Co ciekawe - średnia prędkość pobierania ze Steam przez Orange Światłowód spadła, już do poziomu 63,4 Mbps - i spada dalej! 

No jak nic - efekt tych prac o których mówili w tym wątku pracownicy Orange 😄 

Tak bardzo Orange pracuje nad poprawą jakości swojego dostępu do internetu - ale jeśli to tak wyglądają te prace - to faktycznie pokrywa się z tym co mówił @HypsteRT - oni cały czas działają hahaha 😄 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  Steam własnie to było jedyne miejsce gdzie miałem to 300mbps (poza speedtestem oczywiście) ale fakt, ostatnio ze steama ściągałem Awesomenauts to szło ledwie 15mb/s 😄 W Awesomenauts na czacie jest 1-2 sekundy opóźnienia gdy wysyłam wiadomości więc pewnie mam z 500 pingu + packetloss. W grze też dostaje czasem obrażenia znikąd więc domyślam się że lagi są, bo ta gra ma taki kod sieciowy że lagów nie widać na ekranie, jedynie serwer nie dosyła pakietów jak Orange ma packetloss, ale ekran jest płynny (tak jak w fortnite) i to skutkuje właśnie anomaliami rozgrywki. W Fortnite już nie gram ale nadal pamiętam jak pociski leciały 2 metry ode mnie a ja dostawałem damage... 🙂 Cóż, Awesomenauts to kolejna gra w którą nie idzie pograć na Orange. Jedynie zostaje vpn.

 

Co do prędkości to nigdzie nie widziałem 300mbps poza właśnie steamem i speedtestem. No, może youtubue (gdy film ma cache i ciągnięty jest z Łodzi), ale nawet google maps street view potrafi się wczytywać 10-20 sekund więc domyślam się że mam tam max 500kb/s. No może jeszcze googledrive jak mam szczęście to wyciśnie to 30-35mb/s ale to tyle... wszędzie indziej mega wąskie gardło.

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

W piątek ściągałem Hitmana ze Stema i szło pełne 37-38 MB/s (też mam 300 Mbit/s).
Z Origin także ściągam z maksymalną prędkością.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Do znajomego miesiąc temu miałem 85-90 ms, a teraz 140 + po tym jak Orange zmieniło trasę. Poprzednia była za droga więc trzeba ciąć koszta, co? 😉 http://prntscr.com/l5ohkr

 

85 ms jeszcze był w miarę grywalny, ale 140 już nie jest. Brawo Orange, trasy coraz lepsze 😉

 

Jeszcze screen z chatu z nim: http://prntscr.com/l5okjl