Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@-brtk-  Przez telię ping się zmniejszył i zaczął być stabilny jakoś od marca... a w maju/czerwcu ograniczyli ruch telią jeśli dobrze pamiętam.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922@-brtk-Mam wykres ruchu IN i OUT ( czyli całość ) z orange[AS5617] ( Nas by interesował ten OUT ale niestety takich danych nie posiadam )
W przypadku IPv4 26 % to OT a 24 % telia.
opl_ruch.png


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Orange Polska [AS5617] peeruje się bezpośrednio z 281 firmami. W czym 6 to zagraniczne a 275 to Polskie. Zagraniczne są to Opentransit, Telia, RETN, T-Mobile Czech Republic a.s., Microsoft Corporation ( tutaj się ruch rozdziela na kilka bloków ip które są inaczej routowane jedne bezpośrednio jedne przez telie a jedne przez OT zależy od treści i od ustawień bila 🙂 ) i SCC Soft Computer.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Czyli większość ruchu idzie przez Telię (w sumie to 50/50 z OT) w IPv6, czyli pewnie jakieś 80% osób z Orange ma taką trasę, bo włączają ipv6 na start, a większość osób nie jest świadome, że biorą udział wtedy w testach.

 

@Banan922 spróbuj sobie włączyć ipv6 i zobacz czy ci się trasy nie zmienią.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@-brtk-Testowałem i się zmieniają trasy np robiąc tracert -4 i tracert -6 do tego samego node serwera pobierania z akamai miałem 2 ine trasy ipv4 RETN a ipv6 Opentransit następnie Tata. Ale powiadomiłem akamai 2 tyg temu i zmodyfikowali trasę po 2 dniach oraz powiedzieli żebym sie z nimi skontaktował jak by coś było nie tak ponieważ trasy są automatycznie ustawiane. Stara
oplip.png
Nowa
akam_03.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@-brtk-  Ipv6 miałem przez jakiś czas i to był koszmar... pingi jak na vdsl, do tego mega lagi u większości hostów... było gorzej niż jest teraz. Więc nie, jakoś nie ciągnie mnie do ipv6 😉 Ipv4 w Orange to po prostu 'mniejsze zło'.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922@-brtk-IPv6 to zło dlatego że mało serwisów jak i aplikacji go jeszcze nie obsługuje aktualnie 23 % zasobów światowych da się obsłużyć po IPv6 i wiadomo że te %% podbijają ci typu ( google akamai microsoft cloudflare ) Sam amazon nie chce jeszcze przejść na IPv6
PS mało gier go obsługuje. z Top 10 chyba tylko 1 lub 2


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@WabolMonster  Właśnie, dlatego nie mam zamiaru testować Ipv6. Tutaj chociaż mam to 6-7 ms na wyjściu w Warszawie zamiast 25 i lagi na 20-30% hostach zamiast 80% 😄

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jak wszyscy wiemy, Orange tak słucha swoich klientów i cały czas zmienia się na lepsze dla nich, aby zapewnić jak najlepszą jakość usług dla graczy

 

Wróciwszy do rzeczywistości - w Orange dalej bez zmian, ping do Warszawy z Warszawy to ping jak z Warszawy do Lizbony 🙂 

Dalej odradzam ten internet dla graczy - a co, podbije wątek - niech ludzie wiedzą, żeby tego magicznego Orange nie brać jeśli chcą grać, a nie mają w planach płacenia za dodatkowego VPN'a ;] 

 

Im więcej ludzi nie weźmie tego "super światłowodowego internetu numer 1 dla graczy w Polsce" za sprawą tego wątku, tym większa satysfakcja będzie mi towarzyszyć 🙂 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  proponuję abyś wykupił czas antenowy i umiescił swój komunikat u wszystkich możliwych nadawców w tym kraju a nawet i na świecie  😉

to dopiero bedzie satysfakcja. sic!