Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z utratą pakietów


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z utratą pakietów

Psss...Panowie, dajcie spokój. @xMatheush, z tego co się orientuję, Twoje problemy występują w okresie największego ruchu w sieci, stąd takie skutki. Do tego wszystkiego trwające prace nad rozbudową infrastruktury sieci Orange i brak sfinalizowania umów między operatorskich...więc problemy mogą występować. Jest jeszcze jedna istotna sprawa. Konserwacja systemu i prawidłowe ustawienia. Temat rzeka. Bardzo dużo gdybania. Tak jak napisał @bez_nazwy, u Ciebie potrzebna jest głębsza analiza wykonana nie przez technika, a osobę obeznaną w temacie, wykonana bezpośrednio na Twoim łączu. Forum NO nie jest BOK-iem i nie mamy tutaj zbyt wielkich możliwości. Większość z nas jest tutaj dlatego, że korzystamy z usług Orange i poniekąd znamy przypadłości związane z jej infrastrukturą. Niestety zdiagnozowanie problemów nie jest sprawą oczywistą...różnice w jakości usług w zależności od miejsca utrudniają prawidłowe rozeznanie, więc sam widzisz że nie jest łatwo. Jestem w stanie zrozumieć Twoje zażenowanie, ale zrozum też nas. Problem może występować na wielu warstwach usługi, nie koniecznie po stronie operatora. Nie dziw się też że będziemy stawać po stronie Orange. Jesteśmy wieloletnimi użytkownikami którzy znają plusy i minusy Pomarańczy...testujemy, próbujemy, sprawdzamy...wyciągamy wnioski...nie zawsze pozytywne, ale liczy się podejście do sedna sprawy. Przykro nam, że usługa nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, ale to nie dla tego że tak komuś się podoba, a dlatego że cały czas liczny sztab ludzi pracuje nad poprawieniem jakości świadczonych usług. Nie będę namawiał Cię do pozostania w naszej sieci. Zrobisz co uważasz za stosowne, ale wiedz że tak jak rozwija się ta sieć, nie rozwija się żadna inna.

Pozdrawiam
Maciej

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 14
  • 0

Problem z utratą pakietów

@Anonim Pisałem już raz że jedyny kablowy internet na jaki mogłem sobie pozwolić to orange. UPC bedzie jak sie przeprowadze niedługo. A poza tym specjalista z ciebie od siedmiu boleści. Jedyne co robisz to odsyłasz do google jakbyśmy sami nie mogli tego zrobić. Te wszystkie podstawowe rozwiązania każdy studiował mase razy. Koniec rozmowy

 

 

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z utratą pakietów

@xMatheush, a próbowałeś zrobić wyczyścić komputer np ccleanerem i wymusić restart routera? Do niedawna używałem neo80 mbs, a że moi synowie "molestują" nagminnie lol-a i cs-a, robiłem czasami takie zabiegi, choć większych problemów ze złączem nie miałem.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 14
  • 0

Problem z utratą pakietów

ccleaner, czyszczenie kompa, format, restart routera na pstryczku i ustawieniach wszystko to samo


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z utratą pakietów

@xMatheush, jak sam widzisz, temat "wałkowany" od dłuższego czasu. Wszystko jest ok a tu nagle "klops". Niestety, kaprysy rzeczy martwych. Kilka rzeczy wpływa na takie problemy. Odległość od centrali, ilość połączeń po drodze a nawet wiele innych czynników już poza granicami naszego kraju, ale próbujmy dalej, chociaż obawiam się że te starania będą bezowocne. Nie stało się to po mocniejszych opadach deszczu?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 14
  • 0

Problem z utratą pakietów

Internet mam od 4 miesięcy. Odległość od stacji, skrzynki czy jak ktoś to nazwał jest bardzo mała. Były już znacznie gorsze warunki pogodowe i o dziwo wszystko śmigało. Dziwi mnie to że do Szwecji teraz mi łączy bez utraty pakietów jak kiedyś było 15-20% tylko ping dalej 100, a przy niemieckim gdzie miałem 0% pakietów i 55pingu teraz mam 15% pakietów i 65pingu .Do teraz internet ogólnie działał nienagannie do czasu aż magicznie sie wszystko zmieniło. Ciężko sie ładują niektóre odtwarzacze no i te niemieckie serwery. Nie sprawdzałem UK. Chciałbym też się dowiedzieć jak to jest że ludzie z mojej drużyny rozsiani po całej polsce łącząc się na polski serwer mają 10-20 pingu kiedy ja mam 50


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 8
  • 0

Problem z utratą pakietów

@mabud73

Orange niestety ma globala kiepskiego i przykład telii jest tego przykładem już nie wspominając ile ruchu nawet krajowego leci przez nieszczęsny opentransit.

 

Swoją drogą ocenianie straty pakietów przez odmowe zapytań ICMP przez hopy po drodze jest niepoważne.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z utratą pakietów

@xMatheushJak widze, że cos zaczyna się dziać dziwnego na linii. 

1.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 14
  • 0

Problem z utratą pakietów

@Anonim Proszę o nie dołączanie się więcej do rozmowy z komentarzami, które nie wnoszą nic konstruktywnego do rozmowy.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z utratą pakietów

@xMatheush Masz test zrobiony w UPC

Przechwytywaniewin.PNG