Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Witam, zgłaszam się z prośbą o podpowiedź, czy cokolwiek można zrobić w kierunku poprawy działania internetu. Kilkukrotnie w rozmowie z konsultantem prosiłem o pomoc, jednak zostałem zignorowany. Co więcej, ostatni raz konsultant nawet posunął się do tego, by stwierdzić, że kłamię odnośnie problemów z internetem, bo według niego nic się nie dzieje. Złożyłem oczywiście zażalenie, które miało być rozpatrzone w przeciągu 30 dni ale do dzisiaj minęło już kilka miesięcy i cisza. No ale mniejsza z tym, już się przez lata przyzwyczaiłem, jak Orange traktuje klientów. Na szczęście nie zamierzam przedłużać już umowy, ponieważ pojawił się lokalny dostawca.

 

Od około tygodnia mam spore skoki pingów w grze League of Legends. W ciągu dnia ping już jest wysoki, bo 55-61 ms, co przy internecie do 80mb jest wynikiem śmiesznym jak na wiek w którym żyjemy. Niestety ostatnio ping potrafi wskoczyć na 150-160 ms i się tak utrzymywać. Nie jest to tylko mój problem, wiele użytkowników Orange ma tak samo.

 

Uprzedzam oczywiście komentarze "specjalistów" z Orange. Że nie będę wysyłać Wam odczytów z Waszego speedtestu, który łączy się bezpośrednio z Waszymi serwerami. Bo to już samo w sobie jest śmieszne jako argument, że nie ma żadnego problemu.

 

Warto też dodać, że od centrali rozdzielczej znajduję się nie dalej niż 20 metrów i jestem podłączony w pierwszej kolejności. Komputer jest regularnie serwisowany oraz jest pod stałą ochroną antywirusową. Wszelkie sterowniki są na bieżąco aktualizowane. Łączę się z FunBox 2.0 za pomocą krótkiego kabla Ethernet. Korzystam z protokołu IPv4, wcześniej miałem IPv6, lecz wtedy zupełnie nie dało się nic zrobić na tym łączu.

 

Teraz moje pytanie, jak to jest możliwe, że dobrych kilka lat temu za czasów Neostrady internet działał bez najmniejszego problemu, a wyniki pingu w grach były o ponad 50% lepsze, niż jest to teraz w "nowoczesnym" Orange w 2018 roku.

 

Na infolinii jakieś 2 miesiące temu usłyszałem kilkukrotnie, że problemy pomiędzy Orange a League of Legends (Telia) zostały rozwiązane i już nie występują.

 

Dlaczego więc użytkownicy Orange muszą zawsze mieć problemy z działaniem tego internetu? Może ktoś ma rozwiązanie. Pozdrawiam

7 ODPOW. 7

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 157
  • 3

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Jeżeli speedtest pokazuje watości znajdujące się w przedziale, a pobieranie danych z innych stron czy serwerów działa poprawnie, to nie za bardzo jest w stanie coś zrobić.

 

Prędkość jak i PING jest uzależniony zarówno od konfiguracji łącza i serwerów operatora jak i również łącza i serwerów dostawcy gry w tym wypadku TELIA.

 

Dlaczego dawniej było lepiej? Bo dawniej nikt nie miał po 2 internety (w komórce i komputerze) jak również nie było tyle osób grających on-line.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Czyli rozumiem, że nie opłaca się kupować szybszego internetu niż ten podstawowy, skoro osoby płacące mniej miesięcznie otrzymują od tego samego dostawcy lepsze łącze? 

Głównie chodzi mi o to, że Orange twierdzi, że problem z Telia jest rozwiązany, dlaczego więc tak w dalszym ciągu się dzieje?

Co ma do tego ilość urządzeń podłączonych w mieszkaniach, jeżeli dany Kowalski i tak nie przekroczy np ograniczenia swojego pakietu. Mógłby mieć podłączonych 10 urządzeń co ma to do moich problemów z internetem.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 157
  • 3

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Skąd przekonanie że Ci co płaca mniej mają lepsze warunki? Warunki są zależne wyłącznie od 2 czynników, serwera z którym się łączysz i twoim łączem.

 

Nic mi nie wiadomo by rozwiązali problem z Telią, wyślij na adres Orange do Skierniewic pismo, zrób screeny z wartościami i dołącz do pisma, opisz dokładnie sytuację oraz jak bedziesz mógł załącz screeny z internetu przedstawiające problemy innych osób z telią i podeprzyj się że nie tylko ty masz problem. Znajdziesz je wpisując w google "problem z telią". Złóż oficjalną reklamacje, sprawy załatwiane listownie są skuteczniejsze niż dzwoniąc na infolinie czy piszac na BOK. Są niejako rozpatrywane jako reklamacje.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Ponieważ gracz A posiadający internet do 20 mb/s ma lepsze wyniki w tej samej grze na tych samych serwerach europejskich co gracz B posiadający internet do 80 mb/s u tego samego operatora.

 

To problemy na pewno nie wynikają z mojej strony jeżeli chodzi o sprzęt i nie widzę wpływu tego w jakimkolwiek stopniu na połączenia między serwerami 🙂

 

Ok dzięki tak zrobię dołączę także wyniki z pingowania stron wieczorami gdzie wartości potrafią skakać o 100 ms jak i gubić pakiety.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 157
  • 3

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Zrób tak jak pisałem wyżej, osłabienie łącza może wynikać chociażby z przeciążenia twojej centrali tzn. tej centrali Orange znajdującej sie najbliżej ciebie.

 

Jezeli ktoś ma lepszy PING to oznacza że jest podłączony do innej centrali niż ty lub korzysta z innego łącza.

 

Dodatkowo dobrze było by napisać do pomocy technicznej gry, aby też wiedzieli o istnieniu problemu. Na forum za bardzo nikt Ci nie pomoże, bo i jak. Pozostaje odwołać się, napisać pismo na Skierniewice, dobrze podeprzeć (udokumentować) i czekać co wyniknie. Bo obstawiam że tego nie robiłeś, a w przypadku głębszych problemów kontakt email czy telefoniczny, niewiele da ponieważ konsultanci nie mają takich możliwości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 164
  • 3

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

Czy próbowałeś wykonać przekierowanie portów według tej strony? Być może odblokowanie pomoże.

Lista portów, które należy przekierować:

 

5000-5500 UDP (klient gry League of Legends).

8393-8400 TCP (program instalujący patcha i Maestro).

2099 TCP (PVP.Net).

5223 TCP (PVP.Net).

5222 TCP (PVP.Net).

80 TCP (Połączenia HTTP).

443 TCP (Połączenia HTTPS).

8088 UDP oraz TCP (tryb obserwatora).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problem z pingiem w grze League of Legends i nie tylko

@MajkeloDaj ss z parametrów linji. Morze są jakieś błędy bo coś się stało z kablem ?