Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

Cześć, posiadam ogromny problem związany z grą FIFA (i nie jest to wydawanie co roku ponad 200zł na tą samą grę :D). Mianowicie po odpaleniu meczu wszystko jest w miae porządku przez jakieś 10 minut, po czym z niczego pojawiają się masakryczne lagi, które uniemożliwiają grę. Posiadam internet 600mb/s, router znajduje się w tym samym pokoju, po podpięciu przez kabel sytuacja się poprawia, ale wciąż nie jest to płynność jakiej oczekiwałbym od takiego internetu.  

 

 

W ramach prób naprawy sytuacji zdecydowałem się na:

-przypisanie stałego adresu IP dla konsoli

-obniżenia zapory sieciowej na niski

-otworzenie portów (port 88 jest niby blokowany przez zaporę)

-utworzyłem ipv6 na routerze

-NAT mam ustawiony na otwarty.

 

Niestety żadna z tych opcji nic nie dała, nie jestem też jakoś specjalnie biegły w tych rzeczach, może coś źle zrobiłem, ale kończą mi się pomysły jak naprawić sytuację, bo lepsza jakość połączenia mam grając na hotspocie mobilnym (tez z orange swoja drogą). Najdziwniejsze jest to, że na początku wszystko działa dobrze, by bez żadnego powodu zacząć lagować, aż do kolejnego włączenia konsoli. 

 

A, router to funbox 3.0

 

Pozdrawiam  i dziękuje za wszelkie sugestie. 

8 ODPOW. 8

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

Ja miałem podobnie w PES 19. Masakryczne opóźnienie i lagi, nawet z graczami o teoretycznie niskim pingu. 300mbps światło + PC.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

Fife niestety trudno się diagnozuje...ja niestety nie znalazłem sensownego poradnika 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

Orange musi mieć jakieś problemy, bo gram Online w FIFE20 na PC i żadnych lagow nie mam w konkurencyjnej sieci.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

Domyślam się, że to problem z internetem.

 

Sprawdzając na speedtescie prędkość pobierania mam 80mb/s a upload 90mb/s, więc może tym to jest spowodowane. Ping mam na poziomie 3ms.

 

Mój brat ma zwykłą neostradę 20mb/s i nie ma żadnych lagów ani opóźnień, kolega z światłowodem 300mb/s również tak samo, a ja mając najmocniejszy na papierze internet mam warunki do gry gorsze niż 10 lat temu.

 

Nie ma znaczenia czy łącze się do gry p2p czy z serwerami zawsze wygląda wszystko tak samo. Co ciekawe jeśli podczas meczu dam sprawdzanie połączenia na konsoli to sytuacja na jakieś 10 minut się uspokaja i gra chodzi płynniej. 

 

Warto było dać ponowną szansę Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

@EykeyO 

 

z Twojego wpisu można wnioskować że zwykle łączysz się przez Wifi, pomijając kwestię że Wifi słabo sie nadaje do tego typu gier to upewnij się że korzystasz z sieci 5Ghz a nie 2,4, to tak na początek

a może problem jest po stronie konsoli? 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

Zrobiłem to juz dawno 😞

 

Na kablu też próbowałem, jest lepiej aczkoliwke średnio, gorzej niż u mojego brata który gra na wifi 20mb/s z Orange, więc kiepsko to wygląda. Co ciekawe na kablu jak sprawdzę na konsoli to moja prędkość upload to 120mb/s a download 10mb/s więc co raz mniej rozumiem o co chodzi, że mając podpięty kabel prędkość aż tak spada. 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE

@EykeyO 

 

a próbowałeś podłączyć PC z FIFA 20 a nie konsole?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problem z opóźnieniami w grze / Fifa20 XONE