Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem przez ethernet.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.

Witam, mam problem z moim internetem.

Wziąłem internet w salonie 4 dni temu, przez te 4 dni nie miałem żadnych problemów aż do dzisiaj.

Gdy włączam jakąś gre lub daje coś do pobierania to po +/- 5 minutach dioda ethernetu na routerze przestaje sie palić i rozłącza mi internet, w tym czasie połączenie przez wifi normalnie działa.

Dodam iż gdy korzystam z Youtube/Twitcha czy też po prostu przeglądarki to ten problem nie wystpępuje.

Aktualnie zrobiłem takie rzeczy jak:

-Przywrócenie systemu do stanu z przed 2 dni.

-Reset Routera.

-Sprawdziłem czy problem występuje na routerze mojego wujka(Posiada ten sam)I tak, błąd występuje.

 

 

Używam Router Huawei B315 oraz sprawdzałem kabel który dostałem z nim w zestawie jak i własny kupiony w sklepie.

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem przez ethernet.

A jak działa karta sieciowa w urządzeniu? ma aktualne sterowniki?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.

Karta działa normalnie, instalowałem sterowniki na nowo/przywracałem stare/próbowałem zewnętrzną.. Niestety efekt taki sam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.

Dopbra temat nie ważny, jest to po prostu wina orange.. Jak zwykle awarie awarie awarie i awarie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem przez ethernet.

Awaria sieci powoduje, że będzie po wifi działa?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.

Okazało sie ze sieć po prostu sie rozłącza, grajać w gre na kompie mam to jak zaobserwować po tym iż w lolu wychodzi mi "Brak połączenia" Zaś na telefonie przez wifi nie miałem jak zaobserwować iż internet znika ponieważ choćby filmy buforowały sie do przodu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.

Popytałem ludzi w mojej okolicy którzy korzystają z internetu mobilnego w orange, każdy powiedział mi iż ma problemy od 2 grudnia, ehh.. Polecałbym zając sie swoją siecią a nie dalej wciskać nam kit iż wszystko jest okej..


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Problem z internetem przez ethernet.

Zgłaszajcie to do Orange, innej opcji nie ma żeby to zostało naprawione, niestety nie wszystko da się wykryć od strony opertora


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.


Zgłaszam od 2 grudnia, jedyna odpowiedz od orange to "Nie mamy problemów z nadajnikami" XD i tak 4 dni, aż dzisiaj przyznali sie iż problemy były i "Zostały" Naprawione, ta czekam na rezultaty.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z internetem przez ethernet.

Prawda jest taka (albo stan naprawy), że ja i wczoraj, i dzisiaj miałem ten sam problem, na szczęście krótkotrwały. 

Okoliczności: Livebox 3, router ZTE, do tej pory raczej bezawaryjny ("raczej" oznacza jedną czy dwie "wysypy" od dobrych 2 lat, czyli nic w porównaniu z poprzednikami...); komputer podpięty do routera via Ethernet. Objawy, jak opisane - brak dostepu do Internetu, mieląca się ikonka i informacja na pasku (bodajże) "Szukam serwera proxy".

Wypinam kabel, włącza się dostęp do WiFi i nie ma problemów. Wczoraj nie wypiąłem kabla tylko włączyłem drugi komputer, by zobaczyć jak będzie via WiFi lub na modemie na kartę. Nie było problemów, natomiast na pierwszy komputer internet wrócił po kilku minutach.  

A strona http://downdetector.pl pokazuje sporo awarii...

EDIT: oczywiście zaraz dostarczę tę informację na chacie.