Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z grami online na Nintendo Switch

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z grami online na Nintendo Switch

Witam wszystkich serdecznie!

 

Od kilku dni borykam się z problemem, którego nie potrafie sam naprawić, więc przybywam tutaj.

Mianowicie mam problem z grami multiplayer na Nintendo Switch. Polaczenie internetowe niby jest, gry lacza sie z netem, ale gdy przychodzi wykonać jakas interakcje z innymi uzytkownikami konsola wywala roznego rodzaju errory powiazane z polaczeniem internetowym. Z najswiezezych gier na Switcha dzieje sie tak na przyklad w przypadku Pokemon Violet czy Persony 5.

Probowalem wszystkiego na co dalem rade sam wpasc: odblokowywanie portow, forwarding, zmiana ustawien firewalla, nawet ustawienie DMZ czy chocby i zmiana routera i modemu na inny. Pisalem tez do supportu Nintendo, ale oni sa bezuzyteczni i twierdza ze to nie ich wina, a nie chca wskazac konkretnego powodu. Problem wystepuje zarowno na mojej konsoli, jak i konsoli zony.

 

Co ciekawe, posiasam rowniez telefon komorkowy w Orange i przy uzyciu mobilnego hotspotu problem ciagle wystepuje. Zona posiada telefon w innej sieci i na jej hotspocie problemow nie ma. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, dlatego moze ktos mnie oswieci: To mozliwe zeby Orange mialo jakies “ustawienie”, “cybertarcze” itp. tylko i wylacznie w swojej sieci, ktore jakos gryzie sie z funkcjami multiplayerowymi? Byc moze ktos spotkal sie juz z takim problemem?

 

Posiadam Neostrade z modemem Livebox 2.0 (no ale probowalem podmienic na inny i problem nie ustapil)


Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc. Dziekuje z gory i pozdrawiam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Problem z grami online na Nintendo Switch


@amarokwpnapisał(-a)

Próbowałem zainstalować LTE, ale nawet z anteną na dachu, było jeszcze gorzej niż po kablu.

To weź LTE od tego operatora, co na hotspocie żony nie ma problemów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z grami online na Nintendo Switch

@amarokwp 

A coś więcej o stanie łącza? Jakiś speedtest na przykład?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Problem z grami online na Nintendo Switch

@amarokwp  w loginie (panel administracyjny LiveBox) nie masz ipv6? 

Jeśli tak to usuń 😎

Bo skoro na innym routerze, to samo, to coś w konfiguracji nie tak. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z grami online na Nintendo Switch

Jeśli pisząc "speedtest" masz na myśli coś takiego to wklejam:

https://www.speedtest.pl/wynik/349462238

Ogólnie zamieszkuje tereny wiejskie i z Internetem jest naprawdę kiepsko, nawet po kablu, który ponoć pozwala jedynie na 20 Mb/s w maksie. A o upspeedzie chyba nawet nie ma się co wypowiadać. Orange jest u mnie jedyną możliwą opcją, jeśli chodzi o neta "po kablu". Próbowałem zainstalować LTE, ale nawet z anteną na dachu, było jeszcze gorzej niż po kablu.

 

Zapomniałem może dodać najważniejszego: usługi onlinowe działają bez problemu w godzinach nocnych i wczesnym rankiem (0:00 - 8:00, tak przybliżając), co wydaje mi się dość podejrzane.

 

W konfiguracji nie mam /ipv6.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Problem z grami online na Nintendo Switch


@amarokwpnapisał(-a)

Próbowałem zainstalować LTE, ale nawet z anteną na dachu, było jeszcze gorzej niż po kablu.

To weź LTE od tego operatora, co na hotspocie żony nie ma problemów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Problem z grami online na Nintendo Switch

@amarokwp problem z grami online, występuje też na światłowodzie, przeciążenie serwerów i kiepskie trasy, by to było na wyższym poziomie, to potrzeba by zainwestować, co operatorzy niechętnie robią, bo to są spore koszty. Testy internetu robi się https://pro.speedtest.pl/

To jedynie wiarygodny pomiar, testy w przeglądarce już nie.

Co do grania po LTE, to kiepski pomysł, może kiedyś jak 5G będzie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z grami online na Nintendo Switch

@amarokwp 

No cóż, na tym raczej nie pograsz, naturalnie IMHO.

Czy nastąpiło jakieś pogorszenie sytuacji tzn. kiedyś dało się grać a teraz nie? Parametry masz kiepskie, ale nie beznadziejne dla tej technologii więc może coś się ostatnio pogorszyło i stąd tąpnięcie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z grami online na Nintendo Switch

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Jeszcze 2 miesiace temu wszystko bylo okej. Pierwsze problemy pojawily sie podczas grania w Persone 5, wiec okolo 20 pazdziernika czy jakos tak. Z tym ze tam lacznosc internetowa byla pomocna, ale nie niezbedna, wiec temat olalem, myslalem ze to cos z gra. Potem ogarnalem ze problem przeniosl sie tez na inne produkcje.

 

Wszystko moge sciagac, wszystko ogladac, tylko po prostu jest jakis problem typowo z multiplayerami i grami ogolnie. Wyglada tak jakby cos blokowalo lacznosc z Orange. Tak jakby Orange bronilo sie jakos przed serwerami Nintendo, albo serwery Nintendo bronily sie przed Orange. Tym bardziej ze mobilny hotspot z telefonu Orange tez nie dziala. A to sa akurat dwie rozne uslugi, zarejestrowane na dwie rozne osoby, jesli to ma jakies znaczenie. Glupio brzmi, ale nie umiem tego inaczej wyjasnic.

 

Granie z hotspotu mobilnego żony w sieci Plus nie powoduje problemów, z tym ze ciezko mu zlapac zasieg w domu. Poza tym skoro i tak juz place za uslugi Orange to mialem nadzieje ze cos da sie z tym zrobic. Tym bardziej ze umowa przedluzona niedawno na kolejne 2 lata 😛

 

Chce wyeliminowac mozliwe wszystkie opcje, wiec przymierzam sie do formatu konsoli, zeby miec pewnosc ze to nie wina sprzetu. Nie wiem czy cos to da, ale duzo do stracenia nie mam. Chociaz moze zasiegne jeszcze pomocy na infolinii, zobaczymy co powiedza.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Problem z grami online na Nintendo Switch


@amarokwpnapisał(-a)

moze zasiegne jeszcze pomocy na infolinii, zobaczymy co powiedza.


powiedzą żebyś spytał tutaj 😈


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z grami online na Nintendo Switch

To może napiszę tutaj dla potomnych jak rozwiazałem sytuacje. Rozmowa z pomocą techniczną wiele nie przyniosła. Support Orange nie widzi żadnych niezgodności, a support Nintendo „przekazał zgłoszenie do odpowiedniego działu”. I tak od kilku dni. Skończyło się kupnem startera z innej sieci i korzystaniem z mobilnego hotspotu podczas grania w problematyczne gry. Sprawdziłem trzy inne główne konkurencyjne sieci i niestety problem jest tylko z Orange. 

Dziekuje wszystkim za rady i pomoc ^^