Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

WItam, tak jak napisałem w tytule, mam problem z połączeniem się do jednego serwera Minecraft, gdzie moi znajomi (którzy nie są w orange) nie mają z tym wcale problemu. Problem ten wystąpił losowo, gdy rozłączyło mnie z serwerem i nie chciało się połączyć ponownie. Zmieniałem DNSy na karcie sieciowej, ustawiałem port forwarding na routerze, wpisywałem komendy w cmd typu ipconfig/flushdns czy netsh winsock reset. Wcześniej po wyłączeniu i włączeniu routera wszystko wracało do normy, jednakże ostatnio nawet to nic nie daje. Gdy pinguje adres IP bez portu, w cmd pingi pomyślnie przechodzą, ale dalej w minecrafcie mam timeouta przy łączeniu.

18 ODPOW. 18

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

Cześć @gordon 

Próbowałeś zresetować Funboxa do ustawień fabrycznych?

Tutaj przesyłam Ci link do strony Orange Pomoc techniczna  jak należy przeprowadzić reset do ustawień fabrycznych Przywrócenie modemu do ustawień fabrycznych https://www.orange.pl/omnibook/przywrocenie-modemu-do-ustawien-fabrycznych#

Przesyłam także filmik Crystal Launcher - Naprawa połączenia z serwerami Minecraft - Poradnik jak wyłączyć protokół IPv6. https://www.youtube.com/watch?v=AODBkdD4TeE

Może te linki/wskazówki Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

Wyłączyłem protokół IPv6 z panelu sterowania jednak nie dało to żadnego efektu. Co do resetu do ustawień fabrycznych, czy jak mam połączenie przez zewnętrzny ONT do funboxa to czy będę musiał wpisywać login i hasło do neostrady przy konfiguracji? Pytam, bo go nie pamiętam i nie wiem jak zresetować, gdybym musiał je faktycznie znać

 

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

@gordon Funbox jak jest podłączony bezpośrednio to nie trzeba wpisywać loginu i hasła bo sobie sam pobiera dane po resecie  Na stronie w Mój Orange https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj jeśli  masz konto to możesz się zalogować i zobaczyć login i hasło  do Neostrady Orange Światłowód. Wchodzisz od góry w  zakładkę Ustawienia później zabezpieczenia i tam masz  login i hasło do Neostrady. Także możesz zmienić hasło jeśli nie pamiętasz swojego hasła. Przesyłam Ci linka Odzyskiwanie loginu i zmiana hasła do Neostrady https://www.orange.pl/omnibook/odzyskiwanie-loginu-i-zmiana-hasla-do-neostrady#

@gordonjak nie masz konta na Mój Orange i nie pamietasz danych do logowania to możesz zadzwonić na infolinie Orange *100 lub 510 100 100 lub na Orange czacie skontaktować się z doradcą. Na pewno otrzymasz dane do logowania 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft


@Pablo5napisał(-a)

Na stronie w Mój Orange https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj jeśli  masz konto to możesz się zalogować i zobaczyć login i hasło  do Neostrady Orange Światłowód. 


@Pablo5  nie wprowadzaj w błąd, login zobaczy ale nie hasło gdyż jest wygwiazdkowane i jak go nie pamięta to musi zmienić. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

Zresetowałem funboxa do ustawień fabrycznych, jednak dalej bez rezultatów, dalej nie idzie się połączyć akurat z tym serwerem (jest timeout przy łączeniu), wszystkie inne działają poprawnie

 

Dodam tylko, że na internecie mobilnym normanie idzie się połączyć, czyli wnioskuje że wina stoi po stronie routera a nie po stronie mojego komputera

 

_____________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1815
  • 8814
  • 69

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

Jak w tej grze objawia się efekt banowania? Mam MC na PC. Jak podasz gdzie to mogę spróbować się połączyć.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

@Samotnick Generalnie można dostać bana na swojego gracza i IP, ale jakbym dostał bana na IP to mógłbym się połączyć z serwerem, ale nie mógłbym na nim grać ,a tutaj to ja nawet nie mogę się połączyć z serwerem, bo mam timeouta przy łączeniu. Generanie tak jak wspominałem też wcześniej, na danych komórkowych udostępnionych z telefonu, problem nie występuje, więc to nie może być wina mojego komputera, tylko bardziej routera albo samego internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Problem z dołączeniem do serwera w Minecraft

@slav72 Tak, aczkolwiek w tym wątku jest mówione jak hostować swój serwer, a ja potrzebuje pomocy bo nie mogę się z danym serwerem połączyć. W każdym razie tak, zrobiłem to co w podanym poście już wcześniej, ale nie przyniosło to żadnego efektu.