Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

PS4 obniżenie pingu.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 obniżenie pingu.

Witam. Interesuje mnie, czy da się jakoś obniżyć ping w grach online z poziomu operatora. Wyczytalem, ze kiedys byla mozliwosc przelaczenia kodowania sieci na FAST. Moje pingi w grach wynoszą 70-80ms i jestem ciekaw czy jest możliwość, żeby je jeszcze obniżyć. Dodam, że na konsoli mam statyczne ip, firewalle i inne rzeczy poustawialem według zaleceń z poradników znalezionych w Internecie. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PS4 obniżenie pingu.

Aż tak złego przeplotu nie masz (w sumie standardowy prawie w ADSL/VDSLu), dojdzie Ci jakieś 20-25ms za granicą w Europie. Jak masz prędkość 30Mb/s, to masz VDSL'a, tam kodowania fast Orange nie ustawia, marne szanse na to, jeszcze mniejsze jak przy ADSL'u.

 

Jeszcze zrób to samo, ale do hosta np takiego:

 

tracert hetzner.de

 

Raczej nic nie zrobisz w sprawie polepszenia pingu. Orange ma dodatkowo slabe styki i jeszcze dochodzi Ci większe opóźnienie z racji technologii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

PS4 obniżenie pingu.

Użyć VPN 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 obniżenie pingu.

Sorry, ale jestem trochę lewy w tych sprawach. Mógłbyś rozwinąć myśl i ewentualnie podpowiedział co i jak mam pozmieniac?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 obniżenie pingu.

Doszedłem o co chodzi z tym vpn, zasubskrybowalem expressvpn, który niby jest najlepszy. Niestety sprawdziłem chyba że 30 serwerów i nie udało mi się uzyskać lepszego pingu... 😕 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

PS4 obniżenie pingu.

Konsola połączona z routerem kablem czy po WiFi? Na komputerze osiągasz lepsze pingi?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 obniżenie pingu.

Połączona kablem. Nie wiem jak na komputerze, bo nie posiadam takiego do grania. Używam tylko konsoli.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PS4 obniżenie pingu.

A posiadasz coś z komputera/laptopa (nie koniecznie do grania), by chociaż zapuścić testy, by zobaczyć jakie masz opóźnienia do routera pierwszego za Twoim domem?

 

I jaki masz internet? ADSL/VDSL/Swiatłowód? Jaką prędkość.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 obniżenie pingu.

Tak, laptop posiadam. Tylko musiałbyś mi wytłumaczyć jak to zrobić, bo raczej mało z niego korzystam i nie ogarniam 🙂

Internet ADSL, 30mb.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PS4 obniżenie pingu.

Podłącz najlepiej kablem router z laptopem, w najgorszym wypadku jak nie masz kabla to przez wi-fi.

 

Wchodzisz w Start i szukasz wiersz polecen. 

 

Tam wpisujesz w czarnym okienku jak ci wyskoczy:

 

tracert wp.pl

 

I wklejasz tu wynik albo robisz zrzut ekranu i wkejasz go tu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

PS4 obniżenie pingu.

Ok. Jak wrócę do domu to tak zrobię.