Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

PING w grze League of Legends


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

PING w grze League of Legends

Właśnie sprawdzałem jak użytkownicy łącza światłowodowego Orange testują swoje łącze pod względem "Pingu" w wyżej wymienionej grze na stronie https://lagreport.euw.leagueoflegends.com/en/# i rozbieżności są strasznie duże bo jeżeli sam mam w tej chwili 36ms a najlepszy wynik to 20ms u innego użytkownika światłowodu Orange to podejrzewam ,że tutaj pierwsze skrzypce gra kabel światłowodowy doprowadzony bezpośrednio do domu a nie jak w moim przypadku na ostatnich kilku metrach podłączony jest na skrętkę kategorii 5e dlatego mam pytanie do ekspertów czy taka różnica jest rzeczywiście możliwa samym tylko doprowadzeniem światłowodu do mieszkania czy akurat z mojej lokalizacji nie da się więcej wyciągnąć?

Planuję zainstalować od nowa system operacyjny bo za wiele zmieniałem w nim ustawień jednak gdy popatrzę na pierwsze kilka miesięcy od podpisania umowy to wtedy miałem 28ms.

Jak widać łącze Orange idealnie nadaje się do gier online ale także pokazuje ,że tak jak w całej Polsce w zależności od miejsca zamieszkania możemy mieć gorszy "Ping" w grze online lub lepszy.

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

PING w grze League of Legends

@Gatts odczep się w końcu od tej skrętki 🙂  Kilka metrów skrętki nie robi żadnej różnicy, tak samo jak kilka metrów światłowodu mniej lub więcej. Nie ma co popadać w absurd. Jak dobrze patrzę, to ten test nie mierzy bezpośrednio twojego połączenia, tylko wyciągana jest średnia dla danego dostawcy w całym kraju(U mnie też stronka pokazuje 36ms).

 

P.S. Pytanko - jak zasilany jest ONT skoro zakończenie sieci jest poza mieszkaniem ? Możesz zrobić zdjęcia ?

Anonim

Nie dotyczy

PING w grze League of Legends

@Gatts Mnie zastanawia, co pozmieniałeś, w systemie jak masz, problem z pingiem to, co stoi na przeszkodzie, żeby przeinstalować system.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PING w grze League of Legends

Najniższy ping masz wtedy gdy nic nie grzebiesz w systemie... Nie rozumiem co można zmieniać w systemie w kwestii pingu.. Żadnych dodatkowych oprogramowań do karty sieciowej i wszystko hula bardzo dobrze, u mnie ping skakał, jak zainstalowałem oprogramowanie od Killera, bo coś tam monitorował, dawał priorytety aplikacjom, sam mogłem to skonfigurować. Pic na wodę, po odinstalowaniu tego programiku do mojej sieciówki, jak ręką odjął. A konfigurując zaawansowanie kartę sieciową coś tam włączając i wyłaczając, można narobić sobie większego burdelu, a nawet jesli ktoś potrafi to dobrze zrobić, to nawet mu to nie da 1ms przewagi na korzyść.

 

PS. nie używajcie programów typu cfosseed, bo on wam nie obniży pingu, na testach wam co najwyżej może go zakłamywać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

PING w grze League of Legends

W przebiegu moich ponad 20lat wiele programów mam przetestowane na łączach jakie miałem , ustawień dla WINDOWS także ale samej konfiguracji łącza i nikt mi nie powie ,że po instalacji na świeżo systemu osiągnę wyniki takie jak po "optymalizacji".

Jako ,że komputer mój ostatnimi czasy zmieniał miejsce do testowania łącz u znajomych bo nie chciało mi się grzebać w ich komputerach dlatego zauważyłem zależność ,że lokalizacja łącza także ma wpływ na PING w grze i może on być mniejszy albo większy.

Ludzie używają TCP Optimizera często a ja wolę sam poustawiać ręcznie chociaż także zacząłem go używać w celu skrócenia czasu.

"Cfosspeed" bardzo przydatny program ,w którym po ustawieniu priorytetów dla czasów opóźnień na łączu PING w grac zmniejszył ,się z 35 do 25ms na moim poprzednim łączu.

Mając płytę główną z kartą sieciową KILLER nie musisz używać wyżej wymienionego programu bo oprogramowanie do karty sieciowej ma podobne ustawienia gdzie możesz zarządzać ruchem.

Pisanie ,że najmniejszy PING masz gdy nie grzebiesz w systemie jest wtedy istotne gdy nie wiesz co masz zmienić ale wtedy taka osoba nawet raczej nie wchodzi w ustawienia i nic nie zmienia.

Od kilku lat dlatego zacząłem używać systemów "ciętych" na miarę ,które dodatkowo mogą mieć istotny wpływ na zmniejszenie pingu w grze.

Podpisując umowę byłem przekonany o wyższości łącza SUPERNOVA nad moim poprzednim 100Mbits od innego usługodawcy ,z którym byłem już 6lat ale okazało się ,że jednak tak nie jest.

Mam w tech chwili dosyć długą przerwę w grach bo nie mam czasu ale zbliża się koniec roku i urlop więc z pewnością zainstaluję na świeżo system by przetestować Orange Supernova pod kątem jaki Mnie interesuje.

Stabilność łącza Orange jest bezdyskusyjna ale PING dla Mnie jest na drugim miejscu a potem przepustowość więc będą miał co robić.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

PING w grze League of Legends

Jak masz ping 2ms do pierwszego hopa na światłowodzie bez grzebania niczego w sieciówce, to nie możesz mieć pingu mniejszego o 10ms do któregoś z serwerów gier po "ustawieniu sieciówki". Te programy zakłamują wyniki. Jedyne co możesz ustawić, to by lepiej przetwarzało pakiety gier i zmniejszyło jitter, tylko tutaj jak pisałem, nie oczekuj kokosów większych od 1-2ms - I TO OCZYWIŚCIE JITTER, A NIE MINIMALNY PING.