Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@Banan9 dzięki

 

jeszcze odnośnie T-Mobile i jego możliwości korzystania ze światłowodów Orange, być może T-Mobile z warszawskim Valve będzie inaczej wymieniać się ruchem bo w PLIX jest spięty dawny GTS, przejęty przez T-Mobile ale to tylko 10Gbps

Niezależnie od wszystkiego T-Mobile to jednak nie Opentransit i trasy będą na pewno inne, pewnie więcej ruchu będzie wymieniane w wezłach w Niemczech co zdaje się interesuje użytkowników serwerów na hetzner i vodafone;)

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Jeśli chodzi o pingi to podejrzewam że zmieni się na lepsze dopiero gdy wejdzie 5g. Jeśli mają być autonomiczne samochody, zdalnie sterowane, za pomocą sieci 5g gdzie ma być o wiele wiele niższe opóźnienie niż dotychczas


@pawel__bnapisał(-a)

@Banan9 dzięki

 

jeszcze odnośnie T-Mobile i jego możliwości korzystania ze światłowodów Orange, być może T-Mobile z warszawskim Valve będzie inaczej wymieniać się ruchem bo w PLIX jest spięty dawny GTS, przejęty przez T-Mobile ale to tylko 10Gbps

Niezależnie od wszystkiego T-Mobile to jednak nie Opentransit i trasy będą na pewno inne, pewnie więcej ruchu będzie wymieniane w wezłach w Niemczech co zdaje się interesuje użytkowników serwerów na hetzner i vodafone;)

 


 


... 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

A co ma do tego 5G??

Mówimy o łączach światłowodowych!

T-Mobile ma inne punkty styku i innych operatorów z którymi współpracuje i na pewno trasy będą inaczej realizowane niż w Orange..zobaczymy jakie będą pierwsze opinie użytkowników bo ta usługa powinna za chwilę ruszyć, to chyba lepsze rozwiązanie niż kupowanie VPN żeby pograć 😉

A 5G w Polsce to pieśń przyszłości i nie ta technologia o ktorej rozmawiamy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Moim zdaniem jakość usługi poprawi się wtedy kiedy Orange przestanie mieć monopol i pojawią się inne firmy które masowo będą podkradać im klientów. W innym wypadku - nie ma mowy. No, istnieje jeszcze opcja że zdecydują się również wtedy gdy google.pl zacznie się ładować minute i sieć będzie działać niemiłosiernie wolno, pingi będą wszędzie trzycyfrowe. Może wtedy...

 

Pod warunkiem że znaczny % klientów zacznie się burzyć i odchodzić, bo jak nikt nie będzie zwracał uwagi to pewnie Orange nie będzie widzieć problemu.

 

Chociaż u mnie już wiele stron ładuje się wolno, czasem kilkanaście sekund. Na steamie nie ładują się miniaturki, kafelki, jak klikam jakąś grę to nie idzie obejrzeć zwiastunu albo screenshotów. Też tak macie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

aż takiej kaszany to nie mam, ytube laguje tylko na lepszych ustawieniach, i cały czas brak możliwości ustawiania portów NAT tcp/udp na ich routerze z 5złotych.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Polecam zobaczyć jak to u mnie wygląda: https://drive.google.com/file/d/1DKIBtUMdMNCctTWCPIzoib7nXvvXgZoB/view

 

Dodam że flash playera i jave mam najnowszą, problem wystąpił nagle około tydzień temu.

 

Dla pewności próbuję jeszcze raz uaktualnić flash playera, ale to będzie trudne bo idzie 10-15kb/s...

 

Ten internet to dial-up z lat 90tych.

zz.png


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Takich cyrków to nie było nawet za czasów SDI - 128kbit. Gratuluje orange wizerunku firmy ze słomianym stykiem ze światem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Chcę spróbować jeszcze z Operą bo słyszałem że Firefox miewa problemy ostatnio. Pobieram i znów super zawrotna prędkość 25-30kb/s...

 

Nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale chyba to drugie.

we.png

 

Flash player pobierał się 30 minut. Ciekawe ile zejdzie przy Operze 😄

 

Proszę zwrócić uwagę na użycie dysków i procesora. Ten ''internet'' jest tak wolny że nawet sprzęt jest bezczynny podczas używania tego ''internetu''.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@Banan9

 

Jedyna opcja w najbliższym czasie to T-Mobile, ma podpisaną umowę z Orange na korzystanie ze światłowodów, ostatnia informacja to że z usługą maja ruszyć na początku II kw. czyli być może za miesiąc...no niestety ci co wzięli ostatnio usługę na 2 lata pewnie będą musieli poczekać aż im się skończy umowa, 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@pawel__b   W sumie nauczyło mnie to że otwierając stronę którą się widzi pierwszy raz, nigdy nie mogę być pewnym czy strona faktycznie ma tak wyglądać czy Orange znów straciło styki i pewne elementy się nie wyświetlają i nie ładują. Śmieszne ale prawdziwe. Dlatego uważam że nazywanie internetem to coś, co dostarcza Orange, jest mocno na wyrost.

 

Opera również pobierała się 30minut (!), i na niej również występował problem ze steamem. To samo na komputerze brata z google chrome.

 

Dzisiaj odpalam i już wszystko dobrze, więc 100% wina sieci, może tylko z woj. łódzkiego bo @proplayer   tutaj napisał że problemu nie ma.

 

1.png