Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@Czullo   Ja na Hyperionie (miedź 6mbps) kilka lat temu miałem lepsze pingi niż na światłowodzie. Co najważniejsze - były stabilne. 9 rano - 30 ms do znajomego z Holandii. 9 wieczorem - również 30 ms. Pora dnia raczej nie miała wpływu na ping, jedynie w weekendy może był o 5-10 ms większy ale lagów nie było.

 

Hyperion miałbym do dzisiaj gdyby dalej działali w moim mieście. Niestety, zwinęli stąd interes i zmuszony byłem wziąć coś innego, padło na Orange. Trafiłem jak kulą w płot.

 

Nie muszę dodawać że nawet na hyperionowskim łączu 6mbps nie miałem problemów z youtube w 1080p? 😉 Tutaj 300mbps i youtube 480p to maks co można wycisnąć wieczorem bez zawieszania.

 

Wstyd na cały świat. Rozumiem mieć awarię tydzień czy dwa... ale nie kilka lat.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

Takie są efekty wyścigu na prędkości a dokładniej na cyferki...chcecie mieć coraz szybciej a jednocześnie Polska ma jedne z najniższych opłat telekomunikacyjnych w Europie więc takie są efekty...albo jakość albo szybkość...a jak chcecie jedno i drugie to nie oczekujcie oplat 50zl/mc 😉

To brutalne ale niestety taka prawda..jakość kosztuje!

Oczywiście nie mówię tego żeby usprawiedliwiać Orange

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@pawel__b   Polska ma również jedne z najniższych płac w europie 😉 Trudno mówić o internecie kosztującym 50 euro tak jak na zachodzie, podczas gdy nasza najniższa krajowa to około 1500zł netto (350 euro). Teraz chyba podwyższyli do 1600 😉

 

Po drugie, mi tam nie zależy aż tak na prędkości. 100mbps w zupełności wystarczy, pod warunkiem że ktoś nie ma rodziny nolifeów którzy siedzą cały czas na necie i muszą oglądać filmy w 4k. Tak czy siak dla mnie 100mbps byłoby idealnie. Poza tym na Orange i tak mam 300mbps ale tylko na speedteście. Rzadko się zdarza bym widział prędkość pobierania ponad 30 MB/s (poza steamem).

 

Po trzecie płacę 80zł, nie 50 😉

 

Po czwarte jest wiele sieci oferujących prędkości ponad 100mbps za przyzwoitą cenę a mimo to potrafią zapewnić niski i stabilny ping. Przykłady? UPC, Netia, Vectra, KoBa, Multimedia. Czemu Orange nie może? To ich nie tłumaczy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

to ja płacę 150-200 i tez nic nie działa, ping jak w latach 90tych, ytube nie czyta 4k zwłaszcza w weekendy, gry nie działają bo są poblokowane porty NAT które "teoretycznie" łatwo odblokować....Może ktoś zna jakąś rosyjską albo białoruską sieć ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

może mój wpis był trochę prowokacyjny ale wierzcie mi że wielu operatorów ściga się teraz na cyferki bo większość klientów przychodzi i używa argumentów w stylu "a konkurencja ma większe prędkości"...czasem brak konkurencji też robi swoje...są obszary gdzie potrafi być tylko jeden albo dwóch operatorów z łączami stałymi...sytuacja być może ulegnie niedługo zmianie bo T-Mobile będzie mógł korzystać ze światłowodów Orange...usługa powinna wystartować pod koniec I kwartału 2019 🙂

więc jeszcze chwila cierpliwości!

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@proplayer   Gram online od 12 lat i mam znajomych w wielu rejonach świata i możesz mi wierzyć - w Rosji oraz na Białorusi przeciętny dostawca internetu ma lepszą jakość niż my w Orange.

 

Znajomy z Sankt Petersburga ma lepsze pingi do zachodniej europy niż ja 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

Dodam jeszcze że T-Mobile ma styk w PLIX (Equinix) co prawda selective ale może puści nim ruch np. do polskich serwerów Valve, generalnie może być ciekawie 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Swiatlowod z t-mobile bedzie tanszy i lepszy mozecie robic screeny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

Czy będzie tańszy to się okaże, nie musi, na pewno routingi będą inne

W gorszej sytuacji będą Ci którzy mają niedawno podpisane 2letnie umowy...beda musieli czekac

Czy ktoś kto ma teraz Orange światłowodowy może wrzucić tracert do 159.153.76.33? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@pawel__b 

 

1.png