Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@pawel__b  Routing bez zmian.

 

1.png


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Uwielbiam w Orange połączenia PL->PL idące przez Frankfurt XD


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@Czullo  A i tak znajdą się fani Orange co będą mówić że Orange w sprawie pingu jest niewinne i robi wszystko co może by zapewnić najlepszą jakość swoim klientom...

 

Dostawców w PL jest cała masa, ale każdy ma lepsze trasy niż Orange. To jeden z wielu dowodów na to że Orange to najgorsza sieć, kompletnie nie szanująca klientów.

 

Dodam że wczoraj youtube u mnie było praktycznie martwe. Co chwila filmy łapały zwiochę, nie dało się obejrzeć czegokolwiek w jakości lepszej niż 480p. I to na świetle 300/30. Jest jakaś inna sieć oferująca światłowody a nie pozwalająca oglądać filmów w HD? Tzn, bywało że filmy w 1080p się buforowały, ale większość czasu brak bufora albo pojawiał się na kilka sekund.

 

Dopiero jak zmieniłem na ipv6 to youtube ruszył. Trochę śmieszne żeby trzeba było żonglować ustawieniami w modemie żeby jakoś używać internetu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@Banan9 słyszałem, że żeby YouTube dobrze chodził to trzeba się zalogować na modem (Funbox 2 i 3), i tam w opcjach zapory trzeba dodać porty 80 i 443 do zaufanych czy coś, i wtedy np YouTube działa dobrze. nie wiadomo czym to jest spowodowane że działa to nieprawidłowo... 

 

u niektórych operatorów jest tak że jest ten ping kiepski...

można wspomóc się wtedy takim rozwiązaniem jak VPN...

tu możesz przetestować za 5zł czy takie rozwiązanie będzie cię satysfakcjonować: https://vpnonline.pl/cennik 

Jeśli nie, to tylko zmiana operatora...tylko na którego?

u każdego jest na pewno coś o czym nie piszą... jeśli  z orange światłowód miałbyś mieć tańszy net o te 50zł w stosunku do innych operatorów to może warto jest zainwestować w VPN gdzie będziesz miał O WIELE NIŻSZE PINGI oraz jak miałoby razem wyjść taniej, aniżeli miałby dać ci to nawet najlepszy ISP w twoim rejonie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

ponieważ nie mogę edytować swojej wiadomości piszę kolejną,

poczytałem trochę i z innych forum przeklejam rozwiązanie które zdaje się że działa.... jeśli o youtube chodzi...

 

cytuję tekst ze stronki:

"Długo z tym walczyłem i chyba odkryłem ominięcie problemu. Wszedłem w chrome na stronę konfiguracyjną chrome://flags i tam wyłączyłem "Eksperymentalny protokół QUIC". Od tej pory filmy na Youtube zaczęły normalnie chodzić. Wychodzi na to, że Orange ma jakieś problemy z rutowaniem pakietów w tym protokole."

 

sprawdźcie czy u was to działa i dajcie znać tutaj


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Problem z YouTubem wystepuje równiez na smarttv, firefoxie itd, wina ewidetnie lezy po stronie orange a nie uzytkowników.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

podobno z oszczędności Orange ma także serwery w Afryce....chyba o takich rzeczach jak ping to nawet nie słyszeli. W pracy porównywałem ping usługodawcy Netia - na wp.pl 1ms, na Orange 20ms. itd itd. Powoli zaczynam rozglądać się za innym usługodawcą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Afryka? Sądząc po 1-2 sekundowych opóźnieniach w grach P2P, raczej księżyc...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Czy ktoś w firmie orange myśli ze ludzie będą wybierać światłowód podczas gdy pingi SA lepsze na kablu miedzianym? Ba czasem lepsze pingi są na internecie LTE, natomiast pingi za granice są lepsze dosłownie wszędzie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

kolega z teamu gry ma w T-Mobile radiowym lepszy ping niż ja na kablowym miedzianym...do tego ma defaultowo otwarty NAT i odblokowane potrzebne porty. chłopcy z orange powinni ogarnąć że nie ma sensu sztuczne udrażnianie sieci "światłowodami" kiedy serwery mają w kenii i gujanie.