Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping

Witam

Posiadam Orange Światłowód 300 mb/s do oglądania filmów czy pobierania plików jest super. Problem zaczyna się w grach Online co kilka minut z  50 skacze do P. Na początku myślałem może wina routera kupiłem nowy i dalej to samo.  

 

 

 

________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping

@AgueroW tamtym temacie:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-jak-pod%C5%82aczy%C4%87-drugi-router-aby-uzysk...

nic o graniu nie wspominałeś. Gdybyś był wspomniał być może rady byłyby bardziej "na temat".

 

PS. Na temat grania i konfiguracji połączeń pod tym kątem jest całe mnóstwo postów w wielu tematach an NO. Czy przeczytałeś zawarte w nich rady i sugestie? Ewentualnie czy jakieś konkrety mógłbyś podać, co właściwie Ci nie działa? Być może da się to poprawić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping


@j131napisał(-a)

@AgueroW tamtym temacie:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-jak-pod%C5%82aczy%C4%87-drugi-router-aby-uzysk...

nic o graniu nie wspominałeś. Gdybyś był wspomniał być może rady byłyby bardziej "na temat".

 

PS. Na temat grania i konfiguracji połączeń pod tym kątem jest całe mnóstwo postów w wielu tematach an NO. Czy przeczytałeś zawarte w nich rady i sugestie? Ewentualnie czy jakieś konkrety mógłbyś podać, co właściwie Ci nie działa? Być może da się to poprawić.


 

Nic nie pisałem na ten temat ale na starym jak i nowym routerze jest ciągle to samo ping 50 a po minucie lub kilku sekundach skacze do paru tysięcy 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping

@Aguero

Pinigi na ruterze??

Napisz po kolei skąd i dokąd te pingi. A przede wszystkim ustal czy masz sprawny sprzęt u siebie zanim zaczniesz wyciągać daleko idące wnioski.

Potrzebny będzie test na komputerze podłaczonym bezpośrednio kabelkiem do FB. Takie okresowe zakłócenia nie są typową cechą sieci operatora, Twój problem wygląda na dość specyficzny. Osobiście podejrzewałbym jakiś błąd po stronie urządzenia z którego te pingi wychodzą, ale to w sumie wróżenie z fusów.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping

W jakich grach masz ten ping 50? Bo jeśli w CS:GO to normalna sprawa u Orange.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping

Cześć,

 

czy jesteś w stanie polecić najlepszy poradnik do konfiguracji sieci pod gry online?

 

U mnie występuje ten sam problem, korzystałem już z poradników i nie mogłem sobie z tym poradzić. Router też został wymieniony a problem nadal pozostał.

 

U mnie sytuacja jest delikatnie inna, z pingu 40-50 skacze do kilku tysięcy, po chwili zrywa połączenie i samo się łączy. W tym samym momencie na dekoderze telewizyjnym wyskakuje informacja, że połączenie zostało zerwane.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 71
  • 0

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping

Witam 

 

Jedynym chyba rozważaniem będzie zmiana operatora 🙂 ja czekam do końca umowy i raczej rezygnuje 

 

 

 

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping


@lepszejutronapisał(-a)

Cześć,

 

czy jesteś w stanie polecić najlepszy poradnik do konfiguracji sieci pod gry online?

 

U mnie występuje ten sam problem, korzystałem już z poradników i nie mogłem sobie z tym poradzić. Router też został wymieniony a problem nadal pozostał.

 

U mnie sytuacja jest delikatnie inna, z pingu 40-50 skacze do kilku tysięcy, po chwili zrywa połączenie i samo się łączy. W tym samym momencie na dekoderze telewizyjnym wyskakuje informacja, że połączenie zostało zerwane.


Na początek lektura postów w tym dziale:

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/bd-p/gryonline

Potem zadanie konkretnego pytania tutaj. Ktoś na pewno postara się pomóc.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Orange-kiepski do gier online. Skaczący Ping


@Agueronapisał(-a)

Witam 

 

Jedynym chyba rozważaniem będzie zmiana operatora 🙂 ja czekam do końca umowy i raczej rezygnuje 


IMHO problem jest raczej po stronie Twojego sprzętu więc jak już zmienisz operatora to jest taka prośba żebyś rozważył też podzielenie się tu wrażeniami.