Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód a Geforce NOW


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

Czy korzysta ktoś z usługo Geforce Now na światłowodzie Orange? 

Jakie pingi utrzymują się do serwerów we Frankfurcie (EU Central 3) i Amsterdamie (EU Central 2)?

(Żeby zobaczyć aktualny ping podczas gry należny wcisnąć ctrl+alt+F6)

Zastanawiam się nad zmianą z UPC (ping około 38 Frankfurt, 40 Amsterdam). Wiem, że Orange ma problem z trasami pakietów jeśli chodzi o krajowe połączenia ale nie wiem jak to wygląda w przypadku wymienionych lokalizacji zagranicznych. 

 

Mógłby ktoś dodatkowo przeprowadzić u siebie test na światłowodzie Orange do serwera:

http://speedtest.ams.shadow.guru/ 

 

Byłbym bardzo wdzięczny. (Wartości pokazują się jedynie w formie wykresu)

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

24 ODPOW. 24

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Orange światłowód a Geforce NOW

@Toksydrom uważam, że lepszych osiągów nie uzyskasz na światełku Orange. Kolejna sprawa, to zależy od Twojej lokalizacji. Im bliżej zachodu, to możesz mieć lepsze osiągi i niższy ping. No i oczywiście zostaje problem z otwarciem portów do gry na routerze Orange. Tu czasami są kłopoty.

 

Jedyne co mogę pomóc, to test na necie mobilnym, bo taki posiadam. Z Mierzei obecnie mam ping na poziomie 60 ms, ale to nie oto chodzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 610
  • 1216
  • 2

Orange światłowód a Geforce NOW

Obawiam się, że szykuje się kolejna wtopa Orange jeśli chodzi o routing, uruchamiane jest DC Nvidia Geforce Now w Warszawie a routing do tej sieci idzie oczywiście przez Telie: eu-east.cloudmatchbeta.nvidiagrid.net 😞

A mówimy o cloud gamingu...uruchomienie DC w Warszawie nic nie pomoże klientom Orange...niestety

AS50889 jest osiągalny tylko przez Telie...u innych operatorów lepiej to wygląda!

 

Tu można śledzić stan serwera w Warszawie https://status.geforcenow.com/

Jest jeszcze Under Maintenance ale może jutro będzie on-line...zobaczymy

 

Do serwera EU Central we Frankfurcie oczywiście też idzie przez Telie (Tvelve99) więc lipa drogie Orange!

W przypadku cloud gamingu opóźnienie ma podstawowe znaczenie, może by się ktoś w Orange tym zainteresował?

To ma być sieć #1 dla graczy? 😉

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 610
  • 1216
  • 2

Orange światłowód a Geforce NOW

Serwer EU EAST już uruchomiony ale routing do niego z Orange beznadziejny....możecie sobie sprawdzić, IP: 80.250.98.36 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

Część,ci co mają światłowód od innego dostawcy na przykład "TOYA" to ping mają niski ale ci co mają światłowód od Orange to lepiej się łączyć przez Niemcy Frankfurt niż do Warszawy ,może jakoś Orange to załatwi że ping będzie mniejszy ,bo boosteroid ma otworzyć serwer w Polsce a Orange z nimi współpracuje 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

Niektórzy korzystają z aplikacji Cloudflare Warp aby wymusić połączenie z lokalizacją w Warszawie. Jednak to sztuczny półśrodek który nadal obniża jakość połączenia. Czy jest szansa aby Orange ustosunkowało się do sytuacji? 

 

W innym wypadku trzeba będzie się rozejrzeć za innym operatorem którego architektura pozwala na bezpośrednie połączenie z serwerami w stolicy. 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1941
  • 9454
  • 78

Orange światłowód a Geforce NOW

Z Warszawy (światłowód, pomiar przez WiFi) mam prawie 40 ms, z Warpem 10 ms.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

Pisałem z konsultantem Orange w sprawie tych pingów, bo też mam 41 ms do Warszawy, co jest śmiechem na sali.
Ale generalnie nie mogą mi pomóc.
Mogę wziąć płatną asystę lub szukać pomocy tu na forum. Orange nie gwarantuje pingów jak mi napisała konsultantka.

Początkowo jeszcze pisałem z innym konsultantem, ten chciał przekazać sprawę technikom, ale potem chyba się rozmyślił, pisał, że szuka rozwiązania i potem czat się rozłączył.

Więc nie liczyłbym, że Orange się tym zainteresuje. Niestety.
Bo internet poza tym działa dobrze, prędkości trzyma, no ale ping jak sam napisałeś w grach online jest najważniejszy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange światłowód a Geforce NOW

@pawel__b 
Ale to u każdego operatora to będzie szło przez to telie, czy będą operatorzy, którzy będą mieli jakieś tam swoje drogi, które będą bezproblemowe bezpośrednio do serwerów w warszawie bez żadnych niespodzianek?
Bo chyba nie do końca zrozumiałem Twój wpis, więc stąd pytanie, a wolałbym to mieć klarownie wyjaśnione.

I jak to można ewentualnie sprawdzić u innych operatorów jaka jest droga nie mając ich usług?
Bo patrzę na przykład na regulamin światłowodu T-Mobile, to tam jedną z opcji jest podłączenie przez infrastrukturę Orange, czyli będzie to samo co tutaj jak rozumiem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 610
  • 1216
  • 2

Orange światłowód a Geforce NOW

 

@MawetNehero 

nie zrozumiałeś, do warszawskiego serwera GFN czyli uruchomionego właśnie węzła EU East (adres IP: 80.250.98.36), który jest spięty w punkcie wymiany ruchu Thinx, u części operatorów krajowych ruch jest bezpośredni bo są w tym punkcie wymiany ruchu, więc trasa jest bez Telii i bez ruchu przez zagranice.

W Orange niestety idzie przez Telie przez co znacznie zwiększa opóźnienia 😞