Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

Tak jak w temacie, chciałbym tak skonfigurować swojego Funboxa 3.0, żeby zoptymalizować go pod gry. Wiem o przekierowaniu portów, czy mogę zrobić coś jeszcze?

 

____________

* W temacie zaktualizowano kategorię - Wiktor

68 ODPOW. 68

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40  jeśli masz FB podłączonego bezpośrednio do światłowodu, to możesz jeszcze życzyć sobie, aby gry w które grywasz miały dobre trasy do serwerów. 

Dodatkowo myślę, że wiesz o połączeniu kompa lub konsoli po kablu z modemem i zweryfikowaniu loginu z IPv4 i IPv6, który lepiej działa... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry


@agat13napisał(-a)

@wicz40  jeśli masz FB podłączonego bezpośrednio do światłowodu, to możesz jeszcze życzyć sobie, aby gry w które grywasz miały dobre trasy do serwerów. 

Dodatkowo myślę, że wiesz o połączeniu kompa lub konsoli po kablu z modemem i zweryfikowaniu loginu z IPv4 i IPv6, który lepiej działa... 


Eee czy to żart z tymi trasami?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40  nie żartuje z poważnych rzeczy. Jest kilka wątków ma forum o trasach do serwerów zagranicznych i wywnioskowałam, że to wcale nie jest oczywiste, że mając nawet mały ping w kraju, uzyska się taki sam wychodząc na zewnątrz. Zalecam więc lekturę forum i pytania do zaawansowanych w temacie... Z ostatnich wpisów jednak widze, że nie ma sie co martwić na zapas 🙂

Poczytaj https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Trasy-pakiet%C3%B3w-w-Polsce-w-Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

Czytałem tamten wątek. Napisałeś, że mogę życzyć sobie dobrych tras, co przez to rozumiesz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40Jak zapewne doczytałeś, chłopaki opisują problemy i trasy dla serwerów różnych gier. Zależy więc w co i gdzie grywasz...bo to nie jest tak, że generalnie wszystkie są złe. To niestety nie jest gwarantowane przez żadnego operatora i jak widzisz zależy również od operatorów sieci szkieletowej poza granicami...

Myślę jednak, że to troska na wyrost, choć uważam, że warto wiedzieć co w trawie piszczy. Dlatego wspomniałem i podrzuciłem wątek na NO. Jeśli zadasz konkretne pytanie jednemu z wypowiadających się w tamtym temacie, myślę , że uzyskasz pomoc (w razie czego)

Powinieneś jednak sam przetestować to na żywym organizmie po sprawdzeniu tego, co napisałem wyżej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

No ale trasy nie są zależne ode mnie, jedyne co mogę zrobić to spróbować grać przez VPN...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

@wicz40Oczywiście. Ty nie masz wpływu, ale warto wiedzieć na co zwalać i jak weryfikować gdzie powstaje opóźnienie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Optymalizacja Funbox 3.0 pod gry

No dobrze, a co JA mogę zrobić? Przekierować porty i dać funboxową zaporę na minimum, co jeszcze?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600