Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

Witam. Jestem użytkownikiem światłowodu Orange w opcji 1000/300. Do mniej więcej zeszłego tygodnia wszystko działało bez problemu, ale od tego czasu zaczęło mnie regularnie i w losowych momentach wyrzucać z tytułowej gry. Nie są to raczej problemy z serwerami (które też potrafią się często zdarzać), bo takie same problemy występują u znajomych, którzy również mają internet od Orange. Jednocześnie, problemy zdają się nasilać w szczególności w porach wieczornych, od mniej więcej godziny 18. Rozwiązań zamieszczonych w opisach kodów błędów (Error Code: CABBAGE – Bungie Help oraz Error Code: CENTIPEDE – Bungie Help) już próbowałem - mam włączone UPnP, próbowałem z włączonym DMZ na IP mojego komputera, podobnie jak z obniżeniem poziomu zapory sieciowej w ustawieniach Funboxa oraz uwierzytelnieniem z przedrostkiem "bez_ochrony". Nic nie pomogło. Nie zdziwiłbym się, gdyby to była oczywiście kwestia routingu w Orange z którym, jak wiadomo, bywało różnie. Czy jest coś jeszcze, co mógłbym spróbować zrobić?

28 ODPOW. 28

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

Cześć @Monnqx 

Znalazłem najświeższą informacje na temat gry w Destiny 2 i problem związany z rozłączanie się Problemy z rozłączaniem się w Destiny 2 związane z atakami DDoS na Bungie  https://isp.page/news/pl/problemy-z-rozlaczaniem-sie-w-destiny-2-zwiazane-z-atakami-ddos-na-bungie/

Może to jest problemem że wyrzuca Cię z gry i Twoich znajomych

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

@Monnqx 

Wpis podlinkowany przez @Pablo5 istnieje też w wersji oryginalnej, znacznie czytelniejszej:

https://isp.page/news/destiny-2s-disconnection-issues-linked-to-ddos-attacks-on-bungie/

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

DDoSy mialy miejsce jakieś półtorej tygodnia temu i wtedy faktycznie były problemy, ale od tamtego czasu się już raczej uspokoiło. Dodam, ze wczoraj zrobiłem mały eksperyment i na czas grania uruchomiłem VPN. Problem nie wystąpił ani razu. Po "powrocie" na Orange wystarczyło raptem 10 minut by gra uraczyła mnie jednym z powyższych błędów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

@MonnqxZerknij na parametry połączenia w menu modemu. Zrób trace i ewentualnie wklej. Może któryś z gamerów zerknie i porówna, czy ma te same problemy

Zweryfikuj też sieć wewnętrzną. Wymień kabel (jeśli grasz po kablu), zmień port w modemie...czasem warto zerknąć, czy gdzieś na switchu w Fb się coś nie dzieje


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

@Monnqx Myślę, że sam sobie już odpowiedziałeś. Problemy wieczorem, kiedy więcej osób siada do komputera, dobrze przez inną trasę (VPN). Żadne z ustawień routera, poza typem połączenia IPv4/IPv6, nie będzie miało wpływu na Twoje problemy. Możesz próbować to zgłaszać operatorowi, wskazując, że wcześniej nie było problemów.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

Potwierdzam, że ten błąd występuje przynajmniej u pięciu osób, z którymi mam kontakt, wszystkie używają internetu dostarczanego przez Orange, włącznie ze mną. Znajomi korzystający z usług innych dostawców nie mają tego problemu, czyli problem leży po stronie Orange. Tutaj rodzi się pytanie, czy coś z tym można zrobić? Czy jest jakaś ścieżka zgłaszania takich błędów i czy one w ogóle są brane na poważnie? Dodam, że kontakt z infolinią nic nie wniósł i okazał się stratą czasu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

Próbowałem też z tym IPv6 ale niestety, nic to nie dało. Problem ewidentnie jest po stronie Orange. Na chwilę obecną jedyne rozwiązanie to prawdopodobnie granie po VPN.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

@JacekG Czy u Was też ma to związek z porą dnia? Na wszelki wypadek sprawdźcie czy to nie false positive https://cert.orange.pl/cybertarcza/


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Nieustanne rozłączanie podczas gry w Destiny 2

Niezależnie od pory. W sobotę w nocy byłem aktywny od 24 do 7 rano, cały czas to samo, tj. błąd pojawiał się co jakieś 30 minut. Problemy nie pojawiają się w tym samym czasie u osób, które ich doświadczają. Przykładowo znajomy grający ze mną przez 10 minut jest niezdolny do gry, kiedy ja bezproblemowo gram. Po 15 minutach jest na odwrót. Nie ma to pewnie znaczenia, ale moi znajomi korzystają ze swiatłowodów Orange, ja ze starszej infrastruktury.

Co do CyberTarczy, to "nie wykryto zagrożeń".