Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

Witam, od ponad pół roku mam problem z internetem. Przeglądarka działa tak jak zawsze, lecz problem zaczyna sie kiedy chce połączyć się z serwerem w jakiejś grze online, lub teamspeakiem, próbuje się połączyć i nagle wyskakuje komunikat jakbym nie miał internetu. Sprawdzałem w logach teamspeaka i wskakuje komunikat "No TSND found"

9 ODPOW. 9

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

Witaj w społeczności Nasz Orange 🙂 

 

Czy masz ustawione na komputerze przez siebie adres DNS?

Czy mas ustalony na komputerze stały adres IP?

Jaki masz router i czy próbowałeś przywrócić go do ustawień fabrycznych?

Czy próbowałeś na innym komputerze lub konsoli i jest podobnie? 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

Ustawianie DNS'ów na karcie nic nie daje
Adres IP jest ustawiony na przydzielanie automatyczne
Livebox 2.0, próbowałem przywrócić do ustawień fabrycznych, również nic nie daje
Próbowałem przez wifi na innych komputera, problem jest taki sam


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

Ustaw stały adres w komputerze i dodaj to IP w zakładce DMZ w zaawansowanych.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

W momencie kiedy dodaje adres to DMZ i zmieniam adres na karcie internet przestaje działać


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

Nie wiem jak to sie stało, że u Ciebie przestało działać. Może z innej strony: Finał ma być jak na filmiku niżej, tylko zamiast konsoli PC.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

@Wojciech co Ty masz z tym DMZtem? Wiesz z czym się to wiąże? DMZ może i jest dobre, jak ktoś ma rozbudowaną sieć lokalną, ale nie dla zwykłego Kowalskiego. Problemem nie jest tu DMZ. Tylko soft Funboxów w przypadkach gier.

 

Autor tematu ma w ogóle dziwny problem.

 

@frigfo na innym sprzęcie ten sam problem wystepuje?

 

Możesz spróbować zresetować sobie ustawienia sieciowe.

 

Wyszukaj w menu start wiersz poleceń, prawym na niego i uruchom jako administrator i nastepnie w czarnym oknie wpisz te komendy po kolei zatwierdzając enterem i zrestartuj komputer po nich:

 

netsh winsock reset 
netsh int ip reset 
ipconfig /release 
ipconfig /renew 
ipconfig /flushdns


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

@-brtk- tak. Autor pisał już że próbował na innym komputerze. Gdyby był taki problem z Funboxami to by był tutaj zalew tematów. Tak nie jest, a znajomi jakoś grają. Poza tym autor napisał ze posiada Liveboxa.

 

@frigfo, czy na obu komputerach masz ten sam antywirus? Z jakiejś usługi VPN korzystasz? Posiadasz w routerze wymuszone IPv4? Po ustawieniu na routerze dopisku IPv6 w loginie i bez niego, czyli IPv4 jest tak samo?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

Nie doczytałem, że to Livebox. Proponuję zlecić wymianę routera na Funboxa. 

 

@Wojciech ograniczony NAT, z pootwieranymi portami nie bierze się z niczego. Miałem FunBox'a 2.0 w opcji VDSL i żadnych problemów nie miałem. Niestety po pewnej aktualizacji problemy te się pojawił, a mianowicie, po aktualizacji z opcją wymuszania IPv4 . pewnie nie sama opcja jest tym problemem, tylko skopany soft przy okazji tych zmian.

 

Mało gier jest korzystających z NATu, więc i mało osób pisze. Ale jak przejrzysz ten dział, to zobaczysz, że sporo osób pisze o CODzie np. I nie jest to problem z grą, bo użytkownikom po wymianie routera na swój nagle gra zaczyna chodzić normalnie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Nie mogę połączyć się z serwerem w żadnej grze online

coraz więcej serwerów oraz mnóstwo gier online wykorzystuje opcję NAT, poza uPnp, niestety na routerach orange przekierowaywanie portów działa tylko teoretycznie- można sobie coś konfigurować ale router nie wykonuje poleceń (błąd oprogramowania) oni mają to gdzieś i nie naprawiają po swoim pseudo-informatyku. Kup normalny router a router orange używaj jako podstawki pod kwiatek.