Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nagłe osłabienie internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Nagłe osłabienie internetu

Witam przychodzę z problemem dotyczącym mojego internetu który nagle osłabł ,problem pojawił się wczoraj. Grając w grę wraz z moimi kolegami internet zaprzestał działać a gdy podszedłem do routera to na nim migała czerwona dioda pod znakiem połączenia z internetem, co mnie bardzo zdziwiło bo od długiego czasu nie miałem żadnych problemów z połączeniem.Po kilku minutach gdy internet się włączył zauważyłem jeden problem ,że mój ping podskakuje az do 2 tysięcy gdy próbuje odpalić youtube lub jakąś inną stronę tak samo pobieranie nagle opadło do 40kbs ,dziś sprawdzałem na speedtescie jak to wygląda i ujrzałem że pobieranie blokowało sie na 1Mbps co m,nie bardzo zdenerwowało.Proszę o jakąkolwiek pomoc, na dole wrzucam ss z różnych źródeł

 

Zrzut ekranu 2022-07-19 141502.png

 

Zrzut ekranu 2022-07-19 141409.png

 

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Nagłe osłabienie internetu

@wasal Skoro migała dioda połączenia, znaczy były jakieś problemy (na łączu, w modemie, na centrali-jeśli to usługa po miedzi). Powiedz  jednak jaka to usługa i jaki modem (światłowód czy linia miedziana) bo i w jednym i drugim modemie obsługującym te usługi jest dioda @ , ale problemy mogą być różne. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Nagłe osłabienie internetu

Jest to linia miedziana a modem funbox 2.0


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Nagłe osłabienie internetu

@wasal Jeśli to ADSL, to dioda @ wskazuje na sesję. jeśli dioda DSL się świeci na stałe, a tylko @ na czerwono, to znak, że z linią jest ok (co możesz zweryfikować w menu modemu w zakładce DSL)

Sa dwie możliwości- coś się dzieje z modemem (np się przegrzał i wypada go schłodzić i ewentualnie przywrócić do fabryki, aby odświeżyć buble, które zalegają z sofcie) lub problemy na Centrali z węzłem (to musisz zgłosić na czacie lub infolinii z dokładnym opisem problemu)

Jeśli zgłosisz problem w chwili gdy jest ok, reklamacja zostanie odrzucona jako niezasadna. Warto zrobić screeny i przesłać na czacie dokładnie opisując zakres problemu

Anonim

Nie dotyczy

Nagłe osłabienie internetu

@wasal  jest coś takiego jak aplikacja Mój FunBox, tam można diagnostykę zrobić internetu, jak test będzie zły, to zgłoszenie zrobić 😉