Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lagi...

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Lagi...

Dlatego mówię, że jeśli ktoś sam siedzi na takim necie no to problemu nie ma. Choćby w nocy lub późnym wieczorem - jaki to problem wyłączyć wifi jak domownicy śpią, jeśli mamy po kablu? To jedno kliknięcie w ustawieniach. Przecież jak ktoś gra po kablu i inni nie używają neta to nie potrzebuje wifi i innych pierdół.

 

Esport... to zajęcie dla wybranych 😉 Jak ktoś o tym myśli to jedynie światło od lokalnego dostawcy który rozumie pojęcia ''ping'', ''trasy w sieci'' i ''utrata pakietów'' i stara się dbać o swoich klientów, bo na takim Orange/TM/Plus itd nawet jak się ma to magiczne 1Gb/s to często się nie pogra przez kiepski ping i lagi. Pasha próbował grać esportowo na świetle Orange i coś mu nie wychodziło 😛

Anonim

Nie dotyczy

Lagi...

Ale Ty Banan narzekasz 😄 
Pogra się profesjonalny esport na internecie nawet od Orange, bo tam są zupełnie inne serwery - gdzie połączenia są jedne z najlepszych, tego nie wstawiają do prostych serwerowni tylko najczęściej Hetzner/OVH a tu Orange ma dobre połączenia. 

 

Plus to Netia - więc zdecyduj się, albo Netia jest dobra, jak sam pisałeś wiele razy albo jest słaba.

To samo T-Mobile. 

 

Nie ma co przesadzać, nie ma tragedii. Właśnie gram w CS:GO ze znajomym i jest całkowicie płynnie - bez żadnych lagów, na Orange. Także no. Na Faceit też lagów nie ma, ESEA nie gram, ale przypuszczam że tam jest podobnie. 

 

Wiele zależy od serwera - do większości Orange ma dobre połączenia, bo stoją za granicą. W kraju jest słabo czasami, ale też nie ma już takiej kichy. 

 

Nie dramatyzujmy, serio. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Lagi...

@Anonim  Jaki ma ping Orange do serwerów Faceita z Frankfurtu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Lagi...

@Anonim  No to spytaj o to pana Bicepsa czy Orange się nadaje 😄

 

Fakt, nie dramatyzujmy, akceptujmy taki stan rzeczy, wtedy nic się nie zmieni i będą nam wciskać coraz gorszą jakość, skoro Polak nie widzi problemu, płaci i jest zadowolony, no to będzie tak jak jest lub gorzej.

 

Zobacz kiedy pisałem o Netii. Dawno temu. Teraz sporo się zmieniło, jakiś czas temu ktoś z Plusem (na trasach Netii) pokazywał mi dzikie trasy do serwerów DotA 2 gdzie miał 60 ms zamiast 30, do Rosji i do kilku innych miejsc na świecie. Więc netia aż taka fajna już nie jest. To też zależy zresztą od lokalizacji.

 

No ale mówię, akceptujmy taki stan rzeczy, na pewno będzie tak jak jest albo i gorzej. Powodzenia, ja mam tylko nadzieje że w końcu jakiś lokalny dostawca zainteresuje się moim osiedlem 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Lagi...

@-brtk- Bez tytułu.png

 

@Banan9292 Gdybym miał okazję, to bym się zapytał, a przebić się u niego na czacie jest strasznie trudno 😉 Poza tym - tak jak mówię. Raz jest lepiej, raz gorzej. U mnie nigdy na Faceit nie było lagów - często Frankfurt, czasem Szwecja. Na FPL są serwery w Polsce, gdzie Orange ma idealne połączenie i nie ma absolutnie lagów. 

 

Czasem się zdarzają dropy. Myślisz, że u lokalnego będzie w 100% lepiej? Oczywiście - do wielu hostów zdeklasuje Orange, ale w niektórych przegra z kretesem. Takiej zagranicy, jaką ma Orange nie ma chyba nikt. Gdyby Orange poprawił połączenia w kraju, byłoby super. 

 

To jest moja czysto subiektywna opinia, na razie się utrzymuje dobry stan połączenia i nie narzekam. Do czerwca mają czas, żeby spiąć się prywatnie w OTI w Warszawie z Valve, inaczej przechodzę do T-Mobile najprawdopodobniej, chociaż i to podaję w wątpliwość. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Lagi...

@Banan9292 tu masz trasę Netii do Rosji:

tracert 95.213.164.83

Tracing route to 95.213.164.83 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms <1 ms <1 ms router.lan
2 4 ms 4 ms 3 ms 83.238.252.81
3 4 ms 6 ms 6 ms warsh002rt22.inetia.pl [83.238.113.36]
4 7 ms 7 ms 8 ms warsc001rt06.inetia.pl [83.238.249.65]
5 29 ms 21 ms 22 ms mskix.msk.net.selectel.ru [195.208.209.162]
6 21 ms 23 ms 21 ms 92.53.94.67
7 21 ms 21 ms 21 ms 95.213.164.83

 

Takiego T-Mobile akurat Netia bije na głowę.

 

@Mitar ma Netię i nie narzeka chyba, na początku miał jakieś problemy, ale po zgłoszeniu, powiększyli rurę na świat i już nie ma problemów. Tak powinien się każdy dostawca zachowywać a nie udawać że się nic nie dzieje. Jak go poprosisz, to Ci pewnie porobi parę testów do serwerów co potrzebujesz wiedzieć.. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Lagi...

Bez tytułu.png

 

Tracing route to 95.213.164.83 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms <1 ms <1 ms FUNBOX [192.168.1.1]
2 5 ms 7 ms 5 ms war-bng103.neo.tpnet.pl [83.1.5.111]
3 1 ms 3 ms 4 ms war-r11.tpnet.pl [80.50.147.97]
4 4 ms 2 ms 2 ms 213.25.12.30
5 3 ms 4 ms 3 ms 80.50.123.18
6 20 ms 22 ms 21 ms ae1-3.RT.OK.MSK.RU.retn.net [87.245.232.7]
7 43 ms 42 ms 44 ms GW-Selectel.retn.net [87.245.253.117]
8 44 ms 40 ms 44 ms 92.53.94.65
9 46 ms 46 ms 47 ms 95.213.164.83

 

Tak do tego hosta wygląda na Orange. Nie jest tak źle, ale mogłoby być lepiej jak widać na Netii. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Lagi...

@-brtk- 

Dokładnie, siedzę na Netii i w sumie póki co strasznie trudno mi znaleźć jakikolwiek powód do narzekania.

Prędkości takie jak na papierze, trasy bardzo dobre, można ich urządzenie przestawić na tryb bridge jedną krótką rozmową telefoniczną i dostaje się dane do logowania pppoe bez zabaw w vlany.

 

Jak ktoś chce sprawdzić trasy to najlepiej pisać na priv bo często moderatorzy usuwają posty na samo słowo "Netia" .

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Lagi...

@Anonim  Pasha wiele razy narzekał na Orange. Ten net stał się memem na jego streamie 😄

 

@-brtk-  To nie Mitar, to ktoś inny, miałem go na steamie w znajomych. Wymienialiśmy się trasami. Za różowo nie miał. Miał Plusa na trasach Netii. Do Rosji loss, do lux.valve.net 60 ms, i różne bezsensowne trasy do losowych serwerów.

Anonim

Nie dotyczy

Lagi...

@Banan9292 Ja też co jakiś czas narzekam na Orange, też jestem co jakiś czas zły na ten internet. 

Ale z drugiej strony.... nie mam już Netii u siebie, bo to był błąd w bazie adresowej. Został mi T-Mobile. I niestety UPC, którego nie chcę brać bo nie wiadomo czy Iliad (Play) ich przejmie, czy nie. Poza tym Connect Box.... no każdy wie, że on jest słaby. 

 

I tak na prawdę - mówicie, że T-Mobile nie jest taki idealny, wręcz taki sam jak Orange. To chyba nie ma co zmieniać dostawcy. @-brtk- jak oceniasz T-Mobile ostatnio? 

 

Jeśli nie będzie lepiej poza Valve, to nie ma sensu zmieniać dostawcy, bo na serwerach CS:GO nie mam już lagów. Da się grać, wszystko wchodzi jak powinno także tego 🙂