Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lagi w Fortnite


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Odświeżam temat. Pograłem trochę w Fortnite, nawet wbiłem 30 lvl 😄 Ale ciągle mam wrażenie że często moje pociski nie trafiają.. albo że pocisk mnie nie trafia a dostaje obrażenia. Ostatnio nagrałem trochę gierek i znalazłem dowody.

 

https://drive.google.com/open?id=1p8fjs8UXc9u-HC0VUxwhLVV61Ygk8n7B

 

Tutaj video z gry ze znajomym gdzie nagle powalony przeciwnik stał się duchem i 4-5 pocisków przeleciało przez niego jak przez ducha. Nagrane również w slowmo. To samo często się dzieje z żyjącymi graczami , mam wrażenie że trafiłem a typ nie otrzymuje obrażeń. Tak jakby serwer nie otrzymał pakietów o moich strzałach albo pozycji.

 

Obejrzyjcie i sami ocencie czy to normalne. Orange ma packetloss? Mój ping to 30-34, niby chodzi płynnie ale te pociski... wina serwera? Nie słyszałem by inni gracze narzekali na takie coś.

 

Mam jeszcze video gdzie pocisk przeleciał 50cm ode mnie a obrażenia dostałem 🙂

 

Jeśli takie cuda się w tej grze dzieją to nie ma sensu w to grać... a jak Orange zamula i traci pakiety no to chyba jednak najwyższy czas zmienić internet... Jestem początkującym graczem ale nawet jakbym grał w to rok i ogarniał wszystko to i tak ciężko by mi było wygrać cokolwiek na takich warunkach...


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Lagi w Fortnite

@Banan922 tez trochę gram ( 190 lvl w 3 sezony ;P). Ping mam podobnie jak i Twój i również zdarzają się lagi, czasem równie nieciekawe jak u Ciebie. Założyłem nowe konto i jak ręką odjął. Dotarłem do dwóch wniosków. Pomimo tego, że Fortnite chodzi u mnie płynnie, bez spadków na 144 fpsach ( bez streamowania), to lagi są większe jak na 60 fpsach ( lol?!). Dodatkowo nie wiem ilu masz znajomych na epic games, ale u mnie jest ich prawie 400 i jak zaczynają zmieniać swoje statusy, to zaczyna mi bardziej lagować i czasem pojawiają się cofki, jak przy dropieniu pakietów. Wydaje mi się, choć pewności nie mam, że za dużo pakietów lata przez samego ich launchera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Właśnie grałem na 60 fps ale ustawiłem na 120 bo jest dużo płynniej i brak input laga. Detale na niskie (poza zasięgiem widzenia i antyaliasingiem) i brak cieni dla lepszej widoczności przeciwników. Komputer tę grę mi spokojnie ogarnia i jeszcze zostaje zapas. 30% użycia gpu i 12% cpu dlatego lagi od kompa wykluczam. Znajomych mam mało, ledwo 5. Jeden namówił mnie na wspólną grę, dwóch namówiłem ja, innych dwóch dodało mnie po grze z losowym sojusznikiem i napisali że fajnie im się ze mną gra 😄 Więc lagi od 'naporu znajomości' też wykluczam.

 

Gra chodzi u mnie płynnie, nie ma już miniścinek czy skoków. Tylko te nieszczęsne losowe pociski.

 

Wrzucę jeszcze video sprzed kilku dni gdzie kula świsnęła pół metra ode mnie a damage dostałem 🙂 Normalnie parodia 😄

 

https://drive.google.com/open?id=1PPNmjKcXKZ2FR4roAHHw3FhtIcBlv105

 

Można obejrzeć całe (niespełna 3min) albo od razu przewinąć do 2:33. Nie ma sensu ukrywać się za przeszkodą... powietrze i tak mnie zrani 🙂

 

W 1:34 zdziwiłem się że moje kule go trafiły... no ale z takiej odległości to musiały 🙂

 

Nawet zrobiłem stopklatkę tego pocisku w 2:33 😄

rtgrgtg.png

 

Widocznie na serwerze nadal stałem wychylony po prawej stronie i nie otrzymano pakietów o mojej pozycji.

 

Dodatkowo w pierwszym video gdzie grałem z kolegą również przeciwnik nie trafił, koleś strzelił 2 metry nade mną ale mimo wszystko zostałem trafiony, i to porządnie trafiony, tak jakby prawie wszystkie pociski weszły a widać że nie wszedł ani jeden...

aaaaa.png

 

Nie wiem czy to wina Orange czy serwerów ale totalnie straciłem ochotę na grę. Uwielbiam fair play, ale to co się w tej grze dzieje to... szkoda nerwów 😄

 

Oglądałem gameplay z Fortnite u różnych streamerów i oni tak nie mają więc z tego wnioskuję że Orange traci pakiety...

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Lagi w Fortnite

Gościu strzelał do Ciebie z Shotguna, kilka pocisków poleciało obok a kilka trafiło. Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w tych demkach. W Fortnite strzela się podążając celownikiem za przeciwnikiem (m4 np. a nie celując co chwila w niego jak np. w CSie. Masz tu trochę inną mechanikę i dlatego nie trafiasz. Tym bardziej, że kule dolatują z opóźnieniem, nie jak w CSie, w tej samej sekundzie co strzał.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Hehe ja doskonale o tym wiem. W CS mało grałem, z gier fps jestem fanem klasyków -  Quake III Arena i Soldier of Fortune II 😉

 

Jak wyjaśnisz to że z dwóch metrów moje pociski strzelają w ducha? Conajmniej 4 pociski przeleciały przez niego jakby w ogóle nie istniał. Powalony gość powinien paść w sekundę a straciłem na niego czas i naboje i to później zaważyło na całej walce. Albo ten pocisk pół metra ode mnie na 1 screenie. Pokaż mi jakikolwiek stream albo youtuba gdzie typ ma takie cuda jak ja to zwracam honor. Nawet pokazałem video kumplowi co gra już w Fortnite ponad miesiąc i mówi że u niego wszystko jest ok i pociski przelatujące przez powalonego gracza widzi pierwszy raz. No ale on ma neta Multimedia i ping wyższy bo 40.

 

Dziwnym trafem jak zwykle użytkownik Orange ma problemy 😉

 

Zobacz, Muselk nie musi tracić 4 sekund i połowy magazynka żeby zabić powalonego przeciwnika. Wszystko i tak pięknie weszło 🙂 Porównaj to sobie z moim pierwszym video gdzie widocznie walczyłem z Neo z Matrixa 😄

https://youtu.be/rigTnUwUxzY?t=422

 

Jakim cudem wszystkie pociski weszły? Hm... Muselk pewnie nie ma światłowodu Orange 🙂

 

Albo tutaj - pociski które go nie trafiły - FAKTYCZNIE chybiły. Dostał tylko jednym pociskiem który FAKTYCZNIE trafił. Miałem wiele identycznych sytuacji podczas walk na dachach i w środku domów gdzie typ faszerował powietrze obok mnie a mi spadało HP.

https://youtu.be/rigTnUwUxzY?t=413

 

Mogę Ci tu wkleić dziesiątki takich filmów z Fortnite ale pewnie wtedy zostanę posądzony o reklamowanie czy coś...

 

EDIT: Dorzucę coś jeszcze 😄 Właśnie jakiś czas temu znów grałem ze znajomym i postęp! Moje pociski trafiły powalonego przeciwnika! Co prawda... z fajnym opóźnieniem jakbym miał 200 pingu, ale jednak 😄

 

https://drive.google.com/open?id=1drrWyEoPBuNux2Mq-xnwFw28TkFSo4YK

 

Ciekawi mnie skąd u mnie te bugi/opóźnienie z zabijaniem powalonych przeciwników. Popytałem ludzi i u nich wszystko jest ok. Jakieś pomysły?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Co jest z tymi duchami w tej grze? 😄

 

Praktycznie w każdym meczu kogoś trafiam a on i tak nie otrzymuje obrażeń. Pociski przelatują przez niego jak przez ducha. Znów z ciekawości pooglądałem streamy innych graczy i jestem chyba jedyny który tak ma.

 

Naprawdę dalej uważacie że Orange nie ma packetlossa?

 

Screeny z video więc średniej jakości. Wyraźnie widać że typ dostaje około 60-70% pocisków ze strzelby a mimo to nie trafiam tak jakbym w ogóle nie strzelił. Strzeliłem ale Orange nie wysłało pakietów z danymi o strzale czy co?

ghdgfdgdfg.png

 

Poniżej screen z gry ze znajomym, wyraźnie widać że koleś dostał headshota i powinien paść bo był na skraju nokautu, a mimo to pocisk przelatuje przez jego głowę, a dodatkowo typek szedł w moje lewo i naszedł idealnie na strzał w (jego) prawą część głowy.

 

sasasasasas.png

Takich screenów mogę wrzucać po 30 dziennie bo praktycznie w co drugiej-trzeciej walce pojedynkuję się z duchem 😄

 

Jest tu jakiś gracz Fortnite który też tak miał? Chyba nie muszę dodawać że z takimi cudami nie idzie pograć?

 

Pierwszy raz spotykam się z takim czymś w strzelankach. Co prawda, ostatnio mało grałem w shootery online, 3 lata temu i wcześniej miałem inny internet i śmigało wszystko elegancko w innych shooterach, więc w sumie Fortnite to pierwszy shooter w który gram od 2-3 lat i pierwszy na światłowodzie Orange.

 

Jakieś porady na ten problem?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Postanowiłem wrócić do Fortnite i zobaczyć czy coś się zmieniło. Dla pewności zrobiłem nowe konto żeby mieć pewność że problemem nie jest zbugowane konto. Cóż... pograłem trochę i praktycznie w każdej grze są mini spiki. Przed lądowaniem, po, podczas walki - losowo. Kilka razy padłem właśnie przez taki lekki freeze podczas walki. O ile wcześniejsze problemy mogły wynikać z bugow w Fortnite, tutaj jestem pewny że winowajcą jest internet. Dlaczego? Dlatego że nasila się wieczorami. Rano jeszcze jako tako, ale po południu lub wieczorem się nasila i spików jest więcej. Ping dalej taki sam, ale... można się trochę wkurzyć. Wcześniej takich zwioch nie było, a teraz praktycznie w każdej grze. Popytałem innych graczy i wygląda na to że tylko ja tak mam...

 

Demko: https://drive.google.com/open?id=19kAr3loIMQIUiGwfbLwzQvajfEiaVqxX

 

Od 3:21. Niby nic, ale widać scinkę i damage znikąd. Typek niemożliwe szybko strzelił za 3 razem z shotguna.. padłem od 2 strzału, nie 3. Coś zmroziło połączenie. Tak jest w losowych momentach...uwierzcie mi że podczas walki w takiej grze to naprawdę przeszkdza. Raz miałem gierkę gdzie byłem w top 4 z 7 killami... i w walce zwiesiło na moment i byłem martwy.  Czasem również nie zbiera broni  mimo że klikam.. jest gorzej niż było...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Lagi w Fortnite

Nie wiem co Ci odpowiedzieć, bo mój znajomy co ma światło od Orange takich sytuacji nie ma 😕 Albo nie potrafi na to zwrócić uwagi. Może pod koniec roku będę w stanie sam Ci napisać, jeżeli zdecyduję się na zmianę na Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Wiesz, gdyby to działo się raz na 20 gierek no to olać.. ale rozegrałem ponad 40 już na nowym koncie i praktycznie w każdej grze zetnie conajmniej raz. Wieczorem po 4-5 razy na grę. Nie ma problemu jak zetnie gdy np zbieram surowce albo nic ciekawego się nie dzieje ale podczas walk jak trafia się ścinka to automatycznie jestem martwy.  Widać nawet na demku spadek fps do 0-50 na ułamek sekundy jak jest lag. Ścinki od kompa wykluczam... komp nowy, nie jakieś drewno 😄 8gb DDR 4, Ryzen 1600, GTX 1060, wszystko śmiga pięknie w dużo bardziej wymagających grach. Poza tym miesiąc temu tak nie miałem. Problem zauważyłem właśnie od wczoraj gdy wróciłem do Fortnite.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Lagi w Fortnite

Tak czy inaczej chyba muszę dać sobie z tą grą spokój na dobre. Dziwne bugi się w tej grze dzieją... ostatnio padłem bo podczas walki zmieniłem broń na shotguna.. i nagle ten shotgun jakby wyleciał mojej postaci z rąk i przez 2-3 sekundy nie mogłem zmienić z powrotem na M16 😄 Kabaret... i to raczej wyglądało mi na buga aniżeli problem z netem. Cóż... ta gra to najgorszy zjadacz czasu w jaki grałem.

 

Swoją drogą grałem trochę w dotę i lagów nie miałem... lagi były jedynie w Fortnite, więc widocznie telia ma kiepskie połączenie z serwerami lub kolejny bug gry. Cóż, moja przygoda z Bugnite się aktualnie kończy ale niech temat będzie, może jacyś inni gracze Bugnite będą się tu udzielać. Temat rzeka.